KTM 1190 ADV S 2013 ή Ανταλλαγή

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Τιμή 10.000 ευρώ.
Η τιμή μπορεί να κατέβει εφόσον δεν δωθούν κάποια έξτρα.

Λάστιχα σε πάρα πολύ καλη κατάσταση.
Τελευταίο μεγάλο σέρβις έγινε στις 64.000 χιλιόμετρα.
Τελευταίο μικρό σέρβις - check έγινε στα 69.000 χιλιόμετρα. λάδια, φίλτρο λαδιού και τακάκια πίσω.
Πλήρες βιβλίο σέρβις ( υπάρχουν και τα τιμολόγια ), επίσης είναι ενημερωμένα και όλα ηλεκτρονικά μέσω της KTM.

Απο έξτρα:
Εξάτμιση Giannelli.
Σέλα οδηγού Touratech, σέλα συνοδηγού ανατομική αντιολισθητική.
Tank Bag Givi 20-25 λίτρα.
GPS Tom Tom.
Μεταλλική βαλίτσα της touratech.
Μεταλλική ποδιά KTM PowerParts.
Κάγκελα για πλαϊνές βαλίτσες GIVI Quick Release.
Φιμέ ζελατίνα.
Scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης της αλυσίδας.
Ρυθμιζόμενες Μανέτες.
Διπλό Σταντ.

Ανταλλαγή με
  1. Tenere 700
  2. Aprilia Tuareg κ διαφορά εκ μέρους μου
  3. KTM 790 R και διαφορά εκ μέρους μου
  4. KTM 790








 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Θα σου φαίνονται λίγα τα άλογα!!
Με το καλό το νέο!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα σου φαίνονται λίγα τα άλογα!!
Με το καλό το νέο!!
Μπάααα..... Τώρα κοιτάμε τα άλογα??
Αφού τα ον οφ πρέπει να είναι τάφοι.. :p
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Θα σου φαίνονται λίγα τα άλογα!!
Με το καλό το νέο!!
Δυστυχώς κάπου πρέπει να κάνεις θυσίες.. Η αλήθεια είναι ότι τα γκάζια του 1190 πολύ μου αρέσουν.. Και εκεί είναι που με κολλάει λίγο και προς το παρόν δεν έχω βάλει πωλητήριο και κοιτάω για καμία ανταλλαγή.

Τρανσαλπ μυρίζομαι .
Τρανσαλπ με τίποτα.. Δεν μου αρέσει καθόλου.. Να ξαναπήγαινα σε άφρικα είναι πολύ πιθανό αν βρισκόταν κάτι στα χρήματα που θα μπορώ να διαθέσω.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Καλά ρε ψηλέ,ακόμα δεν το πήρες,πέτα πάνω ένα σωστό λάστιχο και νιώσε Chris Birtch,ίδια κιλά με το αφρικα είναι, χώσε το χώμα τωρα :yew:
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Καλά ρε ψηλέ,ακόμα δεν το πήρες,πέτα πάνω ένα σωστό λάστιχο και νιώσε Chris Birtch,ίδια κιλά με το αφρικα είναι, χώσε το χώμα τωρα :yew:
Γιατρέ μου εδώ μιλάμε για νουμπα αναβάτη στο χώμα με το Αφρικα είχα κάνει κάποιες απλές χωμάτινες διαδρομές αλλά όχι τίποτα εξτριμ.

Χρειάζεται ενα μικρό (700αρι) να γίνει η αρχή… ή να ξαναπάρω Αφρικα να το πιάσω από εκεί που το άφησα.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Γιατρέ μου εδώ μιλάμε για νουμπα αναβάτη στο χώμα με το Αφρικα είχα κάνει κάποιες απλές χωμάτινες διαδρομές αλλά όχι τίποτα εξτριμ.

Χρειάζεται ενα μικρό (700αρι) να γίνει η αρχή… ή να ξαναπάρω Αφρικα να το πιάσω από εκεί που το άφησα.
Πισωγύρισμα που λέει κ μια ψυχή. Τι αφρικα τι 1190 για χώμα μιλάμε το 1190 έχει θεωρητικά και καλύτερες αναρτήσεις. Πιάσε για αρχή μια χωματινη διέλευση, και ανέβασε επίπεδο μόνος σου σιγά σιγά.αν δε παίξει μάθημα πάλι με το Μήτσο χώσου κ εσύ να του πάρεις τον αέρα.ολα στο μυαλό σου ειναι
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Πισωγύρισμα που λέει κ μια ψυχή. Τι αφρικα τι 1190 για χώμα μιλάμε το 1190 έχει θεωρητικά και καλύτερες αναρτήσεις. Πιάσε για αρχή μια χωματινη διέλευση, και ανέβασε επίπεδο μόνος σου σιγά σιγά.αν δε παίξει μάθημα πάλι με το Μήτσο χώσου κ εσύ να του πάρεις τον αέρα.ολα στο μυαλό σου ειναι
Μήτσε δεν θα συμφωνήσω.. το Αφρικα είχε πολύ πιο ελαφριά αίσθηση από το ΚΤΜ.. Ενώ είναι περισσότερα κιλά το Αφρικα , έμοιαζε πολύ πιο ελαφρύ και σίγουρα πιο άνετο σε χειρισμό..

Μόνο από κάποιες βόλτες μεσα στη πολη θα σου πω ότι σε σφιχτά κομμάτια με κουράζει λίγο το ΚΤΜ ενώ με το άλλο ειδικά λόγω αυτόματου κιβωτίου ήμουν πολύ πιο άνετος..

Θα δείξει το μέλλον.. Ακόμα δεν ειμαι τρελα ψημένος.. βλέποντας και κάνοντας..
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πισωγύρισμα που λέει κ μια ψυχή. Τι αφρικα τι 1190 για χώμα μιλάμε το 1190 έχει θεωρητικά και καλύτερες αναρτήσεις.
Χωρίς ρυθμίσεις, η βασική σειρά.

Γιατί είναι καλύτερες;
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Χωρίς ρυθμίσεις, η βασική σειρά.

Γιατί είναι καλύτερες;
Εδώ έχουμε ηλεκτρονικές ρυθμιζόμενες. Άρα από του Αφρικα είναι καλύτερες.

Βέβαια όλο το στήσιμο του 1190S δεν είναι για ταρζανιές στα χώματα ειδικά στα δικά μου χέρια. Εδώ και η θέση οδήγησης είναι σχετικά σπορ, σκέφτηκα πολύ σοβαρά να βάλω αποστάτες αλλά το έχω παγώσει μέχρι να δω τι θα κάνω.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Μήτσε δεν θα συμφωνήσω.. το Αφρικα είχε πολύ πιο ελαφριά αίσθηση από το ΚΤΜ.. Ενώ είναι περισσότερα κιλά το Αφρικα , έμοιαζε πολύ πιο ελαφρύ και σίγουρα πιο άνετο σε χειρισμό..

Μόνο από κάποιες βόλτες μεσα στη πολη θα σου πω ότι σε σφιχτά κομμάτια με κουράζει λίγο το ΚΤΜ ενώ με το άλλο ειδικά λόγω αυτόματου κιβωτίου ήμουν πολύ πιο άνετος..

Θα δείξει το μέλλον.. Ακόμα δεν ειμαι τρελα ψημένος.. βλέποντας και κάνοντας..
Όπου αισθάνεσαι εσύ καλύτερα.για μένα μην πας πάλι στο ίδιο μηχανάκι,αν αλλάξεις πάρε ένα όντως πιο ελαφρύ, 790/890 tuareg,v strom ,ώστε να του πάρεις τον αέρα ευκολα
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Tuareg πάρε :friendship:
Θάνο θα δείξει δεν λέω πολλά… όταν και αν το δώσω, αναλόγως το τι υπάρχει θα επιλέξω.. αν βρω μεταχειρισμένο Tuareg μάλλον θα πάω προς τα εκεί γιατί μου αρέσει περισσότερο.
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Δεν μου βγαίνει στην άρθρωση πανάθεμα το, άσε που ο ψηλός είπε κάτι για χώμα :ha
Όταν λέμε για Honda μόνο το Αφρικα μπορεί να ακουστεί. Το άλλο το κακό ξαδερφάκι μακριά από μας :pointu:
 
Top Bottom