KTM Adventure 990R 2006

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
Ήρθε η ώρα του αποχωρισμού
Μετά από 15 χρόνια στην κατοχή μου και ατελείωτα ταξίδια ήρθε η ώρα να χωρίσουμε με βαριά καρδιά.
Η μοτοσυκλέτα είναι χάλια εξωτερικά αλλα πολύ προσεγμένη εσωτερικά.
Οτι αναφέρει η αγγελία + ψηλή ζελατίνα + ανορθωτής (αυτός με την εγγύηση δεν θυμάμαι τώρα)
Η μοτοσυκλετα κάνει τα service της στον Elio.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλοπούλητη εύχομαι αλλά για να γίνει πάλι μοτοσυκλέτα η συγκεκριμένη θέλει το λίγότερο κάνα τάλιρο και άπειρες εργατοώρες προσωπικής εργασίας.

10 χιλιαρικα λοιπόν σύνολο με την αγορά και κάνα 3μηνο δουλειά για ένα 990 του 2006 με άγνωστο τί θα βρεις απο κάτω απ ολη αυτή τη σκουριά??

Είμαι σίγουρος η συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα σου έδωσε άπειρες χαρές και συντροφιά στα ταξίδια σου. Αυτά κοστολογούνται ως αξία ανεκτίμητη! Και σου εύχομαι με την επόμενη να γράψεις άλλα τόσο και περισσότερα απολαυστικά χιλιομετρα. Την ξεζούμισες και ταυτόχρονα την πρόσεξες μόνο ενδεχομένως μηχανολογικά, σε τίποτα άλλο.

Σε €€€ όμως πάνω απο 2000-2500€ να την πάρει κάποιος για ανταλλακτικά (και άν) ή να πει θα ξεκινήσει ένα πολύμηνο και κουραστικό project επειδή αγαπάει τα 990 και για κάποιο λόγο θέλει να βασανιστεί ΠΟΛΥ και όχι να πάρει κάποιο σε ανθρώπινη κατάσταση δεν βλέπω πώς παίζει..
 

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
ρε μηπως θες να στην χαρίσω και το λες απ'εξω απ'εξω?
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
ρε μηπως θες να στην χαρίσω και το λες απ'εξω απ'εξω?
Φορουμ είναι όχι site αγγελιών. Ανεβάζεις θέμα, ανοίγεις συζήτηση. Και σε αυτή τη συζήτηση η γνώμη μου είναι η απο πάνω. Εδώ δεν λογοκρίνεται τίποτα. Ότι θες να σχολιάσεις απο εκεί και έπειτα ακόμα και την γνώμη μου έχεις κάθε ελεύθερο.
 

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
Εντάξει φίλε μου να σχολιάσω , εσύ δεν πούλησες ttr 600 πριν κάνα χρόνο ,και ακριβά μάλιστα , και έμεινε το σασμάν στα χέρια του επόμενου κατόχου ? Αφού τα λέμε ελεύθερα ας μάθουν όλ@ τι μηχανάκια πουλας
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Νομίζω πως η γνώμη του δεν έχει να κάνει με το τι έχει πουλησει. Η γνώμη του αναφέρεται στη συγκεκριμένη αγγελία και νομίζω ότι ένα δίκιο το έχει. Σίγουρα η αγορά είναι ψηλά αυτή την περιοδο αλλά καλό είναι να είμαστε λίγο ρεαλιστές. Καλοπουλητη
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κφλα κορυδαλιωτη....είχες tt?? :rolleyes:

Όντως περίεργες οι τιμές της αγοράς πχια.
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Πάντως το συγκεκριμένο 990 έχει μόνο εξωτερικά φθορές .μέσα και περιφερειακά είναι πάντα περιποιημένη και ίσως καλύτερα από αλλά απέξω κούκλα και από μέσα πανούκλα..
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Εντάξει φίλε μου να σχολιάσω , εσύ δεν πούλησες ttr 600 πριν κάνα χρόνο ,και ακριβά μάλιστα , και έμεινε το σασμάν στα χέρια του επόμενου κατόχου ? Αφού τα λέμε ελεύθερα ας μάθουν όλ@ τι μηχανάκια πουλας
Και κάπου εδώ έγινε αγγελία στο Facebook το νήμα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εντάξει φίλε μου να σχολιάσω , εσύ δεν πούλησες ttr 600 πριν κάνα χρόνο ,και ακριβά μάλιστα , και έμεινε το σασμάν στα χέρια του επόμενου κατόχου ? Αφού τα λέμε ελεύθερα ας μάθουν όλ@ τι μηχανάκια πουλας
Ώπα κάτσε φιλαράκο γιατί εδώ το πράγμα αλλάζει... Πολλά έχουν ειπωθεί κατα διαστήματα στα φόρουμ αλλά προσωπική κατηγορία και μάλιστα τόσο χυδαία και ξεφτιλισμένη δεν μου έχει ξανατύχει. Καταρχήν δεν είμαι έμπορος και δεν πουλάω μηχανάκια ας ξεκινήσουμε απο εκεί.

Και μάλιστα επειδή είμαι και τυπικός σε όλα μου έχω φυλάξει μέχρι και την αγγελία. Και όχι μόνο έχω φυλάξει την αγγελία να δεί ο καθένας ποιό είναι το TTR Που με κατηγορείς οτι πούλησα πανάκριβα αλλά λες και μπαρούφες. Πρώτον οτι το πούλησα πριν κάνα χρόνο ενω η μοτοσυκλέτα έχει πουληθεί πριν 4 με 5 χρόνια.

Και όχι μόνο μπορώ να υποστηρίξω θεωρητικά τί μηχανακι ήταν το TTR αλλά και με αποδείξεις είχα ανοίξει και σχετικό νήμα που φαίνεται ακριβώς μέχρι βίδας. Ορίστε κύριε


Ορίστε και η τότε αγγελία με το πανάκριβο TTR όπως υποστηρίζεις. Αν θυμαμαι καλά πουλήθηκε τελικά 2200 ή κάτι τέτοιο.



το μηχανάκι δεν είχε απλά ελάχιστα χιλιόμετρα αλλά ήταν τέλειο και προσεγμενο μέχρι βίδας. και με το παλλικάρι (δεν θυμάμαι τώρα το όνομα του) κράτησα και επαφές, νομίζω ίσως είναι γραμμένος κι εδώ στο φόρουμ αλλά είδα και φωτό μήνες μετά την πώληση απο βόλτα εδώ στο φορουμ το μηχανάκι όπως πρέπει.

Μάλιστα μετά απο κάνα χρόνο κιόλας που του το είχα πουλήσει μιλήσαμε κιόλας δεν θυμάμαι εδώ ή στο VIBER και τον ρώτησα πως πάει το μηχανακι το μόνο που μου ανέφερε ήταν πως είχε κάποια υπερχείλιση στο καρμπυρατέρ και αναγκάστηκε να του κάνει ένα καλό σερβις κάτι που του είχα επισημάνει όταν το είχε αγοράσει πως το μόνο που δεν είχα κάνει εκτενή περιποίηση όταν το πήρα ήταν το καρμπυρατέρ επειδή ήταν λίγο μπελαλίδικο. Μικροπράγματα.

Περίπου λοιπόν κάνα χρόνο μετά στην επικοινωνία μας με τον αγοραστή(θα ψάξω και να την βρώ κιόλας ) δεν ανέφερε ΠΟΤΕ αυτά που λες εσύ εδώ για σασμάν και μπούρδες.

ΑΛΛΑ, αν υποθέσουμε πώς ένα TTR χωρίς σινεμπλόκ πίσω απο κατασκευής που ως γνωστόν θελει προσοχή στις αλλαγές στο σασμάν απο τον οδηγό να μην το ξεκωλιάζει, κάποια στιγμή σε πολλά χλμ κάποια πάνω απο 50.000χλμ χτύπαγαν την τρίτη αν θυμαμαι καλά ειδικά αν δεν τα πρόσεχες και μάλιστα ο αγοραστής που το πήρε είχε κι αλλο TTR Παλιά και ήξερε απέξω και ανακατωτά τα μηχανάκια και είχε χτυπήσει και σε αυτόν η τρίτη νομίζω στο παλιό του μηχανάκι κάποια στιγμή). Αν λοιπόν υποθέσουμε οτι κάποια στιγμή ένα χρόνο, δύο χρόνια, τρία χρόνια μετά αφού αγόρασε το μηχανακι του χτύπησε η τρίτη ή ότι αλλο, το σασμάν, ή του ανατινάχτηκε, ή του πήρε φωτιά ή του έπεσε απο τον γκρεμό, ή του βάρεσε μπιέλα. Υπεύθυνος θα είμαι εγώ??? Υπεύθυνος θα είμαι εγώ που όταν πήρε την μοτοσυκλέτα τα έλεγξε όλα και τα βρήκε όλα στην εντέλεια και την αγόρασε?

Και αν όντως συνέβη αυτό που λες για το οποίο δεν έχω καμία απολύτως γνώση απο 5 χρόνια πριν που πουλήθηκε το μηχανακι και γνωρίζω με βεβαιότητα πως δεν έγινε τον πρώτο τουλάχιστον χρόνο μέτά την πώληση καθώς θα μου το είχε πεί ο άνθρωπος όταν μιλήσαμε, τί ακριβώς σημαίνει για το μηχανάκι που πούλησα εγώ και για εμένα και τί ακριβώς αποδεικνύεις εδώ σε ένα άσχετο θέμα να κάνεις μια τέτοια σιχαμένη προσωπική επίθεση?

Και όλα αυτά επειδή χωρίς να σχολιάσω τίποτα για την συντήρηση που ενδεχομένως έχεις κάνει στην μοτοσυκλέτα σου, τίποτα για την ενδεχομενη μηχανολογική της κατάσταση, σχολίασα πως για να γίνει πάλι μοτοσυκλέτα στην κατάσταση που είναι θελει 5 χιλιαρικα και πολύ προσωπική εργασία. Επειδή έχουμε δημοκρατία και εσύ μπορείς να βάλεις την αγγελία σου κι εγώ να σχολιάσω αυτό που βλέπω. Αν δεν επιθυμέις κάτι τέτοιο υπάρχει το CAR. Εδώ τί ζητάς?

Σε προσέβαλλε τόσο αυτό που είπες να κάνεις μια χυδαία και άκυρη προσωπική επίθεση. Ευτυχώς δεν είμαι έμπορος να με νοιάζει η άποψη σου, ευτυχώς όσοι με ξέρουν χρόνια ξέρουν τις μοτοσυκλέτες μου και εμένα και ευτυχώς που είμαι τυπικός και έχω στοιχεία για όλα και μ,πορώ αν κάποιος αποφασίσει να πέσει τόσο χαμηλά να μπορώ να του απαντήσω με στοιχεία.

Θα ψάξω μάλιστα να βρω και την επικοινωνία με το παλλικάρι ο οποίος ΠΟΤΕ δεν μου έκανε το παραμικρό παράπονο ούτε ένα χρόνο μετά και το μόνο που μπορω να υποθέσω είναι πώς είτε κάνεις ένα λαθος και με μπερδευεις με άλλον έίτε μου καταλογίζεις σε μια κρίση παράνοιας μια ζημιά που έγινε 3-4 χρόνια μετά στο συγκεκριμένο μηχανακι που υποθέτω αν είναι αυτό είσαστε φίλοι ή γνωστοί.

Η HONDA δεν είμαι πάντως να δίνω 5 χρόνια εγγύηση απεριοριστα χλμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και κάπου εδώ έγινε αγγελία στο Facebook το νήμα.
Διαφωνώ....στο φατσομπουκι υπάρχουν ομάδες αγγελιών.
Εδώ είμαστε μια μεγάλη παρέα γνωστών και αγνώστων και όπως κάποιος λέει "καλοπουλητο" σε μια αγγελία, μπορεί να πει και την άποψη του.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Παιδιά υπάρχει πρόβλημα!


Ολα αυτά βέβαια θα μπορούσαν να γίνουν με ανταλλαγες προσωπικών μηνυμάτων.

Σας χρειάζεται επιχείρηση Απρίλη να ξεχαρμανιάσετε! Έρχεται
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Το έγραψα αυτό γτ δεν έχω συνηθίσει τέτοια εξέλιξη συζήτησης εδώ μέσα. Στο φουμπου από την άλλη είναι πολύ σύνηθες σε ομάδα αγγελιών. Anyway, να πω και εγώ καλοπούλητη και με το καλό η επόμενη.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Ήρθε η ώρα του αποχωρισμού
Μετά από 15 χρόνια στην κατοχή μου και ατελείωτα ταξίδια ήρθε η ώρα να χωρίσουμε με βαριά καρδιά.
Η μοτοσυκλέτα είναι χάλια εξωτερικά αλλα πολύ προσεγμένη εσωτερικά.
Οτι αναφέρει η αγγελία + ψηλή ζελατίνα + ανορθωτής (αυτός με την εγγύηση δεν θυμάμαι τώρα)
Η μοτοσυκλετα κάνει τα service της στον Elio.
Σέρβις αναρτήσεων ποτέ έκανες;
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Φίλε μου πήγαινε δώσε 250€ και βάλτου τίποτα μπάνικα αυτοκόλλητα επάνω, δώσε και 50€ κάνε ένα πλύσιμο σε επαγγελματία, να σου γυαλίσουν και τα κρύσταλλα, κατέβαε τα χλμ στο ορθό....56.000κμ.......!!!!! και βάλτο αγγελία 6.500€, γιατί έτσι δεν θα φύγει ποτέ.......
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Για να κλείσει αυτή η όμορφη παρένθεση με τον φίλο μας τον Νικόλα και την όμορφη κατηγορία του προς το πρόσωπο μου.

Το TTR που είχα παλιά το πούλησα πριν 4 χρόνια. Εδώ φαίνεται η καταχώρηση της αγγελίας.



ο φίλος Νικόλας λοιπόν υποστήριξε πώς εγώ πούλησα ένα TTR πριν κάνα χρόνο (το χει φρεσκο δηλαδή το συμβάν γιατί άμα είχε γίνει πριν 10 χρόνια θα έλεγε πριν χρόνια πούλησες αυτό το μηχανακι θυμάμαι και έσπασε και μπλα μπλα μπλα) και μάλιστα έμεινε το σασμάν στα χέρια του επόμενου κατόχου.

Άρα ο φίλος Νικόλας έχει ένα φίλο με ένα TTR υποθέτω,δεν λέει ποιος είναι, ξέρει πώς αυτό το TTR το είχα εγώ μάλλον απο δημοσιευσεις (δημόσιο φόρουμ είμαστε και χαρακτηριστικό το TTR με τεπόζιτο acerbis σπάνιο) και μέσα στον προηγούμενο χρόνο είδε το TTR αυτού του φίλου του να σπάει σασμάν ή τελοσπάντων να παθαίνει μια ζημιά.

Συνεπώς 2 σενάρια:

1)Το TTR που πούλησα το 2019 πράγματι είναι στα χέρια αυτού του φίλου του (είναι ο ίδιος στον οποίο πούλησα ή μεταπωλήθηκε??) και το 2022 έσπασε σασμάν. Και εγώ πρέπει να θεωρηθώ υπεύθυνος για αυτό. Καθώς το 2019, 2020, 2021 και όσο κράτησε μέσα στο 2022 δούλευε με την πατέντα με τσίχλα που είχα κάνει στις φουρκέτες του σασμάν (bib-babol) και λίγο φλαντζοκολλα καθώς το πούλησα με δόλο και ξέροντας πως το σασμάν είναι έτοιμο να σπάσει και είχα φροντίσει με την μαγική μου τσίχλα να το κάνω να κρατήσει. Και δεν τίμησα και την 5ετή εγγύηση αντιπροσωπείας που είχα δώσει, μαλακία μου. Αν υπηρξε βεβαια ποτέ αυτή η ζημιά/

2)Έχει μπερδέψει τα μπούτια του και αναφέρεται σε κάποιο άλλο TTR και τα μπέρδεψε με το δικό μου.

Σε κάθε μια απο τις 2 περιπτώσεις μου οφείλει μια συγνώμη και να ανακαλέσει την κατηγορία που έκανε εκτός αν θέλει να επιμείνει δικαίωμα του. Άλλοι επιμένουν πως η γή είναι επίπεδη.


Όσο για την αγγελία σου, όπως έιπα είναι φόρουμ και είμαστε πάνω κάτω γνωστοι ή μισογνωστοί. Φυσικά και θα σχολιάσω μια μοτοσυκλετα που βαζει κάποιος αγγελία. Αυτή τη μοτοσυκλετα μπορεί κάποιος να την αγορασει απο εδώ ή εγώ. Δεν είμαστε έμποροι. Αν κάτι μου αρεσει το λεω αν κάτι όχι το λεω. Δεν σου αρέσει δεν την βαζεις εδω απλά πραγματα.

Και μην στέλνεις αλλες αναφορές να με κάνουν ντα ντα καθώς κι εγώ είμαι στο team των συντονιστων και είδες πόσο δημοκρατικό είναι εδώ το σύστημα, στο είπα απο την αρχή, γράψε ότι θες και έγραψες και δεν στο σβήνει κανείς!! Αλλά την απαντηση σου θα την πάρεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom