KTM LC8 Rally Central Greece 2015

Norick

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Παρις
Μοτό
KTM 990R / BMW HP2 / BMW F850 GS
Μερικοί Έλληνες LC8 950/990 λάτρεις αποφάσισαν ότι θα ήταν ωραίο να συναντηθούν με ένα σωρό άλλους αναβάτες LC8 στην Κεντρική Ελλάδα, το οποίο έχει πολλούς χωμάτινους δρόμους να μας προσφέρει. Μας πέρασε η ιδέα πως ωραίο θα ήταν εδώ στην Ελλάδα να συνεχίσουμε ότι η LC8 Κοινότητα ξεκίνησε.
Μόνο ktm lc8 950/990 με χωμάτινα λάστιχα και να μην είναι η πρώτη τους φορά που μπαίνουν χώμα.

https://www.facebook.com/events/1403013246683072/
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Αυστηρά μόνο ktm lc8 950/990 με χωμάτινα λάστιχα και να μην είναι η πρώτη τους φορά που μπαίνουν χώμα.
[/quote]
Αυτό το αυτηρά......... κάτι μου θυμίζει ....20 χρόνια πίσω το AFRICA TWIN CLUB N.G. μόνο εμείς και κανένας άλλος.
Σας καταλαβαίνω, καλά να περάσετε και πάντα όρθιοι !!,
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
:ok:
Αυστηρά μόνο ktm lc8 950/990 με χωμάτινα λάστιχα και να μην είναι η πρώτη τους φορά που μπαίνουν χώμα.
Αυτό το αυτηρά......... κάτι μου θυμίζει ....20 χρόνια πίσω το AFRICA TWIN CLUB N.G. μόνο εμείς και κανένας άλλος.
Σας καταλαβαίνω, καλά να περάσετε και πάντα όρθιοι !!,[/quote]
 

Norick

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Παρις
Μοτό
KTM 990R / BMW HP2 / BMW F850 GS
Τα χωμάτινα λάστιχα είναι για την ασφάλεια του καθενός και την καλύτερη οδήγηση σε χωμάτινους δρόμους.
Το ότι προσπαθούμε να κάνουμε μια ωραία βόλτα με μηχανές της ίδιας εταιρίας ξεκίνησε απο μια ιδέα ωστε να δείξουμε στην ktm Lc8 κοινότητα του εξωτερικού πως στην Ελλάδα ειμαστε ενεργοί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Αντεε!!! βγάλτε καμιά όμορφη διαδρομή να έρθουμε και εμείς πάρα πίσω να σας θαυμάσουμε, να σας γνωρίσουμε Και μετά στο τσιπουραδικο, ενημέρωση και σχόλια για τις μηχανές σας. Αναμένουμε!
 

taxydromos

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Sotris
Μοτό
ktm 950adv dark
έτσι είναι..
τα ktm adv twin εκφράζουν για τους κατόχους αυτής της μοτο μια κουλτούρα που τη μοιράζονται με τους συναδέλφους τους..
όποιος έχει αρκετό καιρό αυτή τη μοτο ξέρει τι σημαίνει η ιδέα της αδρεναλίνης σε κάθε βόλτα αλλά και μετά από αυτή...
ή πλοήγηση και ο ρυθμός πρέπει να είναι ισάξια αυτής της ιδέας όχι μόνο ατην Ελλάδα αλλά και παγκόσμια....
γιαυτό το λόγο και το 'αυτηρά' - 'έμπειρος'

βέβαια παράπλευρα μπορεί να έρθει και γκρουπάκι με άλλες μοτο κατόπιν συνεννόησης! όλοι μια χωμάτινη οικογένεια είμαστε!!
:friend:
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Δε λέει κάτι για έμπειρους ρε Σώτο . Να μη μπαίνει κάποιος πρώτη φορά χώμα λέει.
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Πάντως για την ιστορία, εγώ είμαι εντελώς αντίθετος σε αυτά τα κλειστά παρεακια, ειδικά στο θέμα των εκδρομών όπου το προσωπικό στοιχείο έχει τον πρώτο λόγο.
 

Norick

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Παρις
Μοτό
KTM 990R / BMW HP2 / BMW F850 GS
Το κάνουμε για την παγκόσμια εικόνα που προφανώς θα προκαλέσει ενδιαφέρον από το ''orange'' community και ιδιαίτερα στο LC8.
Δεν είναι θέμα κομπλεξισμού επειδή είναι ότι καλύτερο σε on/off ,είναι που μας αρέσει πολύ να βλέπουμε μηχανές του ιδίου είδους ακριβώς όπως africa, varadero κτλ.
Θα αρκούσε ένα μπράβο για την προσπάθεια μας που ίσως θα έχει ένα ενδιαφέρον πέραν της Ελλαδας.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
θυμαμαι στα αρχικα φορουμικα χρονια μου το παθος μου για τα μποξερ και τον δογματιζμο μου για το σιδερο και χαμογελαω!!
περνωντας τα χρονια περασα σε αλλο επιπεδο καθαρα ανθρωποκεντρικο!!
δε βλεπω πλεον μηχανες βλεπω ανθρωπους,γνωστους και αγνωστους
ματια να γιαλιζουν η οχι,
εμπειρια η τρελα
,ατομα με η χωρις ορια
,νεους αθρωπους αλλα γερους
γερους αλλα νεους
εχω κανει φιλους, εχω κανει μη φιλους θελω να γνωρισω και αλλους!!!! το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι προσπαθω να μαθω να ξεμπλοκαρω να σπασω καθε στερεοτυπο που με βασταγε βασταει και θα με βασταει πισω!!
το σιδερο ειναι παντα ενα σιδερο και σιδερο θα μεινη!!
ομως ο ανθρωπος, ο φιλος ο μη φιλος , ο συντροχος , ειναι αλλη υποθεση!!!!και ας εχει οτι σιδερο θελει φτανει να παλευει για να εχει καρδια!! και ψυχη!!καθε μερα
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγώ θα συμφωνήσω με τους ΚΤΜαδες!
Αυτό δεν είναι μια εκδρομή όπως οι άλλες που πολύ χαιρόμαστε να μαζεύονται πολλοί με διάφορα μηχανάκια.
Αυτό είναι μια εκδήλωση ΚΤΜ V2 και τέλος!!!
Καλά να περάσετε αδέρφια!!!!
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Εγώ θα συμφωνήσω με τους ΚΤΜαδες!
Αυτό δεν είναι μια εκδρομή όπως οι άλλες που πολύ χαιρόμαστε να μαζεύονται πολλοί με διάφορα μηχανάκια.
Αυτό είναι μια εκδήλωση ΚΤΜ V2 και τέλος!!!
Καλά να περάσετε αδέρφια!!!!
Τα ειπες ολα Θοδωρη...μην τα κανουμε ολα τοσο δραματικα...δεν απαξιωνουν κανεναν τα παληκαρια που το οργανωνουν..απλως θελουν να δοκιμασουν μια μαζωξη μονο με τετοιες μηχανες...
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
θυμαμαι στα αρχικα φορουμικα χρονια μου το παθος μου για τα μποξερ και τον δογματιζμο μου για το σιδερο και χαμογελαω!!
περνωντας τα χρονια περασα σε αλλο επιπεδο καθαρα ανθρωποκεντρικο!!
δε βλεπω πλεον μηχανες βλεπω ανθρωπους,γνωστους και αγνωστους
ματια να γιαλιζουν η οχι,
εμπειρια η τρελα
,ατομα με η χωρις ορια
,νεους αθρωπους αλλα γερους
γερους αλλα νεους
εχω κανει φιλους, εχω κανει μη φιλους θελω να γνωρισω και αλλους!!!! το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι προσπαθω να μαθω να ξεμπλοκαρω να σπασω καθε στερεοτυπο που με βασταγε βασταει και θα με βασταει πισω!!
το σιδερο ειναι παντα ενα σιδερο και σιδερο θα μεινη!!
ομως ο ανθρωπος, ο φιλος ο μη φιλος , ο συντροχος , ειναι αλλη υποθεση!!!!και ας εχει οτι σιδερο θελει φτανει να παλευει για να εχει καρδια!! και ψυχη!!καθε μερα
:hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig:
 

enkefalos

Μέλος
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Μοτό
TUAREG 660
θυμαμαι στα αρχικα φορουμικα χρονια μου το παθος μου για τα μποξερ και τον δογματιζμο μου για το σιδερο και χαμογελαω!!
περνωντας τα χρονια περασα σε αλλο επιπεδο καθαρα ανθρωποκεντρικο!!
δε βλεπω πλεον μηχανες βλεπω ανθρωπους,γνωστους και αγνωστους
ματια να γιαλιζουν η οχι,
εμπειρια η τρελα
,ατομα με η χωρις ορια
,νεους αθρωπους αλλα γερους
γερους αλλα νεους
εχω κανει φιλους, εχω κανει μη φιλους θελω να γνωρισω και αλλους!!!! το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι προσπαθω να μαθω να ξεμπλοκαρω να σπασω καθε στερεοτυπο που με βασταγε βασταει και θα με βασταει πισω!!
το σιδερο ειναι παντα ενα σιδερο και σιδερο θα μεινη!!
ομως ο ανθρωπος, ο φιλος ο μη φιλος , ο συντροχος , ειναι αλλη υποθεση!!!!και ας εχει οτι σιδερο θελει φτανει να παλευει για να εχει καρδια!! και ψυχη!!καθε μερα
Εισαι θεος τελος
 

taxydromos

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Sotris
Μοτό
ktm 950adv dark
δεν χρειάζεται να στραβώνει κανένας....και ειδικά οι κατεμάδες :yew:

είναι λοιπόν μια βόλτα όπως το 24ωρο αντοχής της bmw,οι gs βόλτες με την ομοιόμορφη στολή του gs forum,το triumph classic της triumph,η γαλατόπιτα του triumph forum,οι desmo συγκεντρώσεις της Ducati,οι στριφτο-βόλτες των Desmosedici....κλπ

Αυτή τη βόλτα έπρεπε να την διοργανώσει η KTM HELLAS. αλλά φευ! ..επειδή λοιπόν και το ktm forum είναι ανενεργές......πήραμε την προτοβουλία οι χρήστες....τίποτα περίεργο λοιπόν!
ας αρχίσει το παιχνίδι!
;)
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
εμενα σαν διαφημιστικο εταιριας μου μοιαζει που πρεπει να το πρωθησουμε στους ξενους....τωρα τι εταιριας? τι να πω....δεν μαζευεις 30 αγνωστους οδηγηκα σε ενα βουνο για πολεμο...πρωτα ξεκινας κατι χαλαρο γνωριζει οδηγηκα ο ενας τον αλλο κ μετα το προχωρας....αλλα δεν βαριεσαι μια αποψη ειναι και αυτη.Απ την αλλη εγω και φιλαρακια με bmw εχουμε παει πολλες φορες βολτες στην Κρητη μαζι (KTM-BMW) και εχουμε περασει απιστευτα...προχτες χαζευα και ενα παλικαρι στα Αστερουσια με ΚΤΜ και δυο f800....καλη διαθεση να υπαρχει και καλη παρεα, ολα τ αλλα........
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
δεν χρειάζεται να στραβώνει κανένας....και ειδικά οι κατεμάδες :yew:

είναι λοιπόν μια βόλτα όπως το 24ωρο αντοχής της bmw,οι gs βόλτες με την ομοιόμορφη στολή του gs forum,το triumph classic της triumph,η γαλατόπιτα του triumph forum,οι desmo συγκεντρώσεις της Ducati,οι στριφτο-βόλτες των Desmosedici....κλπ

Αυτή τη βόλτα έπρεπε να την διοργανώσει η KTM HELLAS. αλλά φευ! ..επειδή λοιπόν και το ktm forum είναι ανενεργές......πήραμε την προτοβουλία οι χρήστες....τίποτα περίεργο λοιπόν!
ας αρχίσει το παιχνίδι!
;)
Ξεκάθαρα και όμορφα! !
Αλλά εντελώς αντίθετα από την φιλοσοφία αυτού του φόρουμ.
Εδώ μέσα κυρίαρχος είναι ο αναβάτης, δεν πάει να καβαλάει και zundap. ....:p

καλή επιτυχία στην προσπάθεια σας....μεσα απο την καρδιά μου.
Εγώ χαίρομαι να βλέπω ανθρώπους στα βουνα !!

advφον!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom