Ktm rallye

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Το 640 τελικα δεν ηταν και πολυ καλο!! Οποτε με έβγαλε απο το δίλλημα!!
Το δε exc 400 του φίλου μου που πήγα και το ειδα ειναι πραγματικά σαν καινούργιο εσωτερικά αλλα και εξωτερικά!! Τον περιμενω να γυρίσει απο αυστραλια με το καλο και θα παω δε αυτη τη λύση !! Στη συνεχεια μασκακι μπροστα και τεπόζιτο έξτρα και ειναι ετοιμο για τη δουλεια που το θελω!!
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
Ηλία το sxf ΔΕΝ κάνει για την χρήση που το θες,,,,, θα γίνει κάρβουνο σε μια travel - enduro εκδρομή

xr 600,,,,,, drz,,,,,,και μετά 640 ADV η 690 enduro

θα με θυμηθεις,,,,,,
το ψάχνω εδώ και καιρό, ,,, και προσωπικά αν δεν κάτσει το 690 θα πάω σε xr
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ηλία το sxf ΔΕΝ κάνει για την χρήση που το θες,,,,, θα γίνει κάρβουνο σε μια travel - enduro εκδρομή

xr 600,,,,,, drz,,,,,,και μετά 640 ADV η 690 enduro

θα με θυμηθεις,,,,,,
το ψάχνω εδώ και καιρό, ,,, και προσωπικά αν δεν κάτσει το 690 θα πάω σε xr

Έτσι!

Αν πάρεις MX και κάνεις καμιά 100 χλμ άσφαλτο για να πας εκεί που θες στο χώμα, ξέχνα το μοτέρ....
Αλλά και μια 200αρα χώμα να κάνεις, πάλι ξέχνα το! Χώρια την κούραση που θα σε κεράσει....
Είπαμε, αυτά είναι πιστιάρικα. 20' , μισή ωρίτσα και μετά ανάπαυλα. Και πάλι από την αρχή. Δεν κάνουν για αποστάσεις.
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Φίλε μου μην κολλάς πολύ στην χρονολογία. Έχει αδουλευτα παλια και νεώτερα λιωμένα Είναι πολλοί αυτοί που τα έχουν και κάθονται και όταν τα βγάζουν στην πώληση σχεδόν τα σκοτώνουν. Αυτά να κυνηγάς
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Το 640 τελικα δεν ηταν και πολυ καλο!! Οποτε με έβγαλε απο το δίλλημα!!
Το δε exc 400 του φίλου μου που πήγα και το ειδα ειναι πραγματικά σαν καινούργιο εσωτερικά αλλα και εξωτερικά!! Τον περιμενω να γυρίσει απο αυστραλια με το καλο και θα παω δε αυτη τη λύση !! Στη συνεχεια μασκακι μπροστα και τεπόζιτο έξτρα και ειναι ετοιμο για τη δουλεια που το θελω!!
Τελικά τι έγινε με το 640 που ήταν να δεις;
Ηλια ευτυχως που φαινοταν οτι δεν ειναι καλο γιατι ηταν το μονο σιγουρο!
Τα προβληματα που ειχαν σε βολαν-πηνια πριν το 2002 μπορουν να σε οδηγησουν σε κλινική!
Το εντουρο 400αρι που αναφερεις ειναι μια πολυ καλη αρχη μιας και εχει και γνωστο ιστορικο.
Με το καλό!:)
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Παιδιά επιτρέψτε μου να πω ,
πως όλα αυτά των 400-450 κυβικών που αναφέρονται ,
συμπεριλαμβανομένου ακόμα και του drz ,
κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει την κατάσταση του από την εξωτερική του εμφάνιση ή ακούγωντας το μοτέρ εν λειτουργία
παρά μόνο αν γνωρίζει τον ιδιοκτήτη προσωπικά και ξέρει ότι έχει κάνει πχ full rebuild πριν 50 ώρες

όλα τα άλλα, είναι υποψήφια να χρειαστούν το οτιδήποτε οποιαδήποτε στιγμή :)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Τον ιδιοκτήτη του 400 exc εντουρο τονίζω που τελικα αποφάσισα να παρω τον ξερω προςωπικα ειναι πολυ καλός μου φίλος!!το μηχανακι ειναι γενικα αδούλευτο σε κατάσταση βιτρίνας πραγματικά ! Ειναι με τα μαμά πλαστικα και ειναι σαν καινουργια!! Η σύντηρηση απο τον συγκεκριμένο επειδη τον ξερω ειναι απλα ευλαβική!μοτερικα ειναι οτι καλύτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη σε μοντελο του 2002 ! Εχει αλυσίδες γρανάζια λαστιχα ολα και καινουργια ! Το μονο που θελει ειναι αλλαγή λαδιων λόγω οτι εχει κάτσει ενα 7 μηνο στο γκαράζ κλειδωμένο!
Επιπλέον εχει δεύτερη σελα, βεντιλατερ, μετρητή ωρών,και wp αναρτήσεις!!
Τελος Απριλίου που θα ειναι Αθήνα θα κανονισουμε ποτε θα κανουμε μεταβιβάσεις κτλ!
Στη συνεχεια ενα ρεζερβουάρ πισω αριστερά ακομα ενα μασκακι μπροστα και ειναι ετοιμο για την δουλεια που το θελω!!
Σε πολυ μακρινές βόλτες απο το αστρος ( χωμάτινες) μπορω να το βάζω μεσα στο Vito και να το φερνω κοντα στη βόλτα!!
Επισης μου είπαν οτι τα συγκεκριμένα μοτερ RFS ειναι σκυλιά και εχουν λιγότερους κραδασμούς απο ενα 640 και εθνικη για παράδειγμα μπορεις να ταξιδεύεις με 120 χλμ χωρις προβλημα!! Με μεγαλύτερη σελα βεβαια!!
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Λιάκο με γειές λοιπόν.Πολύ καλή επιλογή το exc 400,είχα 520 του 2002.Δες αν κάνει το ντεπόζιτο του MXC 525 του 2003 να το βάλεις.
Υ.Γ σε κακά στενά με βάζετε μ'αυτά που διαβάζω να ψάχνω εντουράκι και δεν υπάρχει σάλιο:laugh:
 
Top Bottom