ktm950 γνώμες

Husky

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Africa twin 750 rd04
Παιδια για σας παρακαλώ πολύ θα ήθελα τι γνώμη σας για τη με ενδιαφέρει η αγορά ενος ktm950.
Τα χρηματα που διαθετω ειναι μέχρι 5000 ευρώ . ευχαριστώ πολυ:)
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Για τι χρήση ?
Το είχα 8 χρόνια. 100.000 απροβληματιστα.
 

Husky

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Africa twin 750 rd04
Για καθημερινά και χωματινες βολτες ειμαι λάτρεις του χώματος βλεπεις εχω ενα husky αλα πλέον θέλω
κάτι πιο ανετο και με αυτονομια.
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Η μηχανη ειναι τεραστιος ερωτας!!!
Προσωπικα ειναι το απολυτο ON OFF αν μιλαμε για την κατηγορια αυτη...σιγουρα δεν θα παει στο χωμα οπως το Husky αλλα εχει απιστευτες δυνατοτητες σαν μηχανη..συνηθως πολυ πιο πανω απο τα δικα μας ορια...
Παω βουνα και βγαζω γουστα...ταξιδευω ασφαλτινα διπλος και με βαλιτσες .....και οταν εχω ορεξεις μονος μεταμορφωνεται στον απολυτο κανιβαλο η μηχανη...
σιγουρα δεν ειναι τελειο σε ολα οπως δεν ειναι καμια μηχανη ομως...
Παντως τα καλα και καθαρα 950 αρχισαν να σπανιζουν πλεον λογο ηλικιας αλλα εχει ακομα αν ψαχτεις.
(αν το παρεις θα το γουσταρεις απιστευτα)
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Άνετο και με αυτονομία δεν το λες το 950....

Αυτονομία έχει περίπου 250 με 260 χλμ. Ανάλογα πως το πας και τι γρανάζια.
Η σέλα για μεγάλα ταξίδια δεν είναι και η καλύτερη αλλά αυτό φτιάχνετε.

Κατά τα άλλα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΕ....

Καλά τα λέει από πάνω ο ironbut, σπανίζουν τα καλά 950.
Προσωπικά θα το ξαναεπαιρνα χωρίς φόβο και παθος.
Εύκολα βρίσκεις μοτέρ από 990, smt, SE
Το κοτσάρεις πάνω με τα καρμπυτερ και έχεις καινούργια μοτοσυκλέτα παλι.
 

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS
οντας ιδιοκτητης 950s Αdv. θα σου πω τα εξης
ειναι απο τα ολοκληρωμενα old school on (40%) off (60%), αν μιλαμε για "S" μειωσε το πρωτο ποσοστο λογω ψηλοτερων αναρτησεων. Θα σου δωσει αυτο που ζητας , οταν το ζητησεις και με το παραπανω , θα σε ξενερωσει καποιες φορες απο τα μικροθεματα που μπορει να βγαλει (υπαρχει σχετικο θρεντ στο advrider.com) . Για εμενα δεν ειναι η ερωτηση αν ειναι καλο , αλλα αν μπορεις να συμβιωσεις με μια απαιτητικη μηχανη. Οταν λεω απαιτητικη εννοω στην συντηρηση , γιατι ναι απαιτει το κατι παραπανω απο τον ιδιοκτητη . Αλλους τους ενοχλει , αλλους οχι. Καταλαβαινεις πως οταν μιλας για 950 το πρωτο πραγμα που σου ερχεται στο μυαλο ειναι το καρμπυρατερ με οτι αυτο συνεπαγεται. Το να σου πω τα κανει ολα , ναι τα κανει ολα ...για πλακα ..!!Θες ασφαλτο ? μεσα...Θες χωμα ? μεσα...Θες ινδιανικες καταστασεις ? μεσα...Συνηθως τα ορια της συγκεκριμενης μηχανης ειναι ψηλοτερα απο τα ορια του μεσου αναβατη.
Γνωμη μου ειναι αν τελικα αποφασισεις και προχωρησεις στην αγορα να κοιταξεις τα τελευταια 950 του 05 (το γιατι τσεκαρε το http://www.ktm950.info) και οποσδηποτε να γνωεριζεις τι εχει γινει στην μηχανη...Αν ειναι και s ακομα καλυτερα
 

Husky

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Africa twin 750 rd04
Και εγω πλέον νομίζω ειναι η πιο καλη επιλογή θα επαιρνα και 990 αλα βλέπεις ειναι τα λεφτα.
οσο για την σελα φτιαχνετε όπως λεει και ο geez996 τώρα το οτι πίνει αρκετα τι να κανεις δεν μπορεις να τα εχεις ολα :)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Στο χώμα ειναι άπιαστο !!!!
Στην άσφαλτο θελει κάποιες προσθήκες !!!
Καίει λιγο παραπανω !!!
 

Husky

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Africa twin 750 rd04
Να φανταστώ το 990 ποινή λιγότερο απο το 950 λόγω ψεκασμου??
Οταν λες προσθήκες για καν το πενινταρακια:)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Άλλο κάθισμα και άλλες αναρτήσεις θα έλεγα και για άσφαλτο και για χώμα
Προσωπική μου άποψη παντα


Από αδιευκρίνιστο !!!!
 

kavadias

Μέλος
Περιοχή
there and back again
Όνομα
Τάσος
Μοτό
KTM 1290 SA '15
KTM 690 Enduro '08
KTM EXC 250 '06
Να φανταστώ το 990 ποινή λιγότερο απο το 950 λόγω ψεκασμου??
Οταν λες προσθήκες για καν το πενινταρακια:)
παραδόξως το 950 είναι λίγο πιο οικονομικό από το 990.

και σε συνδυασμό με το περίπου 1μίση επιπλέον λίτρο που πέρνει έχει και λίγο καλύτερη αυτονομία.
 

Husky

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Africa twin 750 rd04
παραδόξως το 950 είναι λίγο πιο οικονομικό από το 990.

και σε συνδυασμό με το περίπου 1μίση επιπλέον λίτρο που πέρνει έχει και λίγο καλύτερη αυτονομία.

Αυτο που λες δεν το περίμενα να σου πω πίστευα οτι το 950 λόγω καρμπιρατερ θα επινε καργα
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Ότι είπαν οι προλαλήσαντες.Μερικά θεματάκια που αντιματωπίζουν ΟΛΑ τα 950(και τα 990)είναι τρόμπα συμπλέκτη(πάνω και κάτω),αντλία νερού και αντλία βενζίνης,μην σε αγχώνει αν δεν έχουν αλλαχτεί ήδη υπάρχουν after market και έκλεισες;).Το ΜΟΝΟ μείον για εμένα(2 S είχα)ήταν η μεγάλη κατανάλωση και δεν μπορούσα να το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση λόγο αυτής:(Προτίμησε του 2005 μοντέλα.
 

Husky

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Africa twin 750 rd04
Πάντως όπως λετε ολοι τοσο πολυ κει αυτο το εργαλείο ποια γιατι εγω θα το κείνο και καθημερινά
Οπωσδήποτε και με προβλήματιζοι λιγο να πω την αλήθεια
 

AlxT

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
990 Adv '09
Καίει ατελείωτα. Την προηγούμενη εβδομάδα έβγαλα με μόνο χρήση πόλης 200 χλμ μέχρι την ρεζερβα με γεμάτο ντεποζιτο. Βέβαια δεν είμαι και ανάλαφρος στο γκαζι.
 

Husky

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Africa twin 750 rd04
Αν τυχόν ξερετε για κάποιο εργαλείο που να πουλιέται παρακαλω πολυ ενημερωστε γιατί ενδιαφέρομαι:)
 

Husky

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Africa twin 750 rd04
Καίει ατελείωτα. Την προηγούμενη εβδομάδα έβγαλα με μόνο χρήση πόλης 200 χλμ μέχρι την ρεζερβα με γεμάτο ντεποζιτο. Βέβαια δεν είμαι και ανάλαφρος στο γκαζι.
Βέβαια πεζή ρολο και το χεράκι του καθενα χαχαχα;)
 
Top Bottom