Laspotherapy tour II (22-23 Οκτώβρη)

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

nikk

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Kle 500
Αυτός ή με κοστούμι και αμαξάκι θα τον βλέπεις ή με φόρμα εργασίας και μοτοσυκλέτα. Και αλήτης και gentleman! Ποιός είναι ας ούμε ο Πάνος Μιχαλόπουλος σε βιντεοταινία του 80??

EDIT. Και όταν κάνω αναφορά στη λέξη αλήτης στη φράση αλήτης και gentleman δεν εννοώ το αλήτης με την έννοια του αγύρτη, αλητήριου, πιθανόν κλεφτρόνι κλπ, είναι μια αναφορά στην σύνηθη φράση απο παλαιότερες δεκαετίες και ταινίες και αναφέρομαι βασικά στις ενδυματολογικές επιλογές και στην επιλογή του τρόπου μετακίνησης και την σύνδεση σε παλαιότερα χρόνια του αναβάτη μοτοσυκλετας με την αλητεία απο συντηρητικές τάξεις της κοινωνίας με χαρακτηριστικά prejudice.

NikosRE τα εξήγησα αρκετά καλά ή πιστεύεις άφησα περιθώριο για παρεξηγήσεις?
Η αλητεία θέλει ευγένεια, ειδεμη είσαι απλά τσογκλανος. Τάδε εφη θείος Νώντας aka Δημήτρης Πουλικάκος...
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Δεν έχει σημασία το όνομα, το ανέφερα το περιστατικό σαν παράδειγμα. Όλοι κινδυνέψαμε εκεί. Είναι τόσο στενό σε ένα σημείο, κατηφόρα με 45 μοίρες κλίση προς το λούκι δεξια, με κοτρωνια σαθρά και τοίχο από την αριστερή πλευρά. Όποτε λίγο λασπιτσα και φλουπ το τρίποντο θα μπαίνει.




Καλημερες, οπως τα λεει ο φιλτατος Νικος, αυτο το κομματι δεν ειναι να το περασει κανεις με λασπες, σιγουρα θα μπουν πολλα τριποντα :roflmao:

Πληροφοριακα, σ'αυτο το λουκι εγω μπηκα επι τουτου δηλ. χωρις τριποντο, επειδη το ειδα σχετικα βατο. Αλλα δεν υπολογισα το σχετικα λιγο ground clearance του Αλπ και κολλησα απο κατω, παρα το οτι ητανε κατηφορικο. Thanks again to Θενος που εζμπρωξε να το ξεκολλησουμε. Αλλα πιο κατω ο δρομος ειχε γινει ρεμα γεματο πετρες απο τις προηγουμενες βροχες και ειχε μονο ενα πολυ μικρο (και γλυστερο) περασμα αριστερα. Εκει θελει πολυ προσοχη γιατι αν πεσει κανεις μεσα, που ειναι πανευκολο, θα θελει πολλες βοηθειες για να βγει. Και σε πολλα σημεια περνας μια αριστερα / μια δεξια απ'το "ρεμα" και αν δεν παρεις τη σωστη αποφαση/γραμμη, εμπλεξες.

Θενο thenos, βαλε το κομματι ναχει πλακα με πολλα (καποια βαρια) μηχανακια και δουλεια ο Μανιακ :D
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450



Καλημερες, οπως τα λεει ο φιλτατος Νικος, αυτο το κομματι δεν ειναι να το περασει κανεις με λασπες, σιγουρα θα μπουν πολλα τριποντα :roflmao:

Πληροφοριακα, σ'αυτο το λουκι εγω μπηκα επι τουτου δηλ. χωρις τριποντο, επειδη το ειδα σχετικα βατο. Αλλα δεν υπολογισα το σχετικα λιγο ground clearance του Αλπ και κολλησα απο κατω, παρα το οτι ητανε κατηφορικο. Thanks again to Θενος που εζμπρωξε να το ξεκολλησουμε. Αλλα πιο κατω ο δρομος ειχε γινει ρεμα γεματο πετρες απο τις προηγουμενες βροχες και ειχε μονο ενα πολυ μικρο (και γλυστερο) περασμα αριστερα. Εκει θελει πολυ προσοχη γιατι αν πεσει κανεις μεσα, που ειναι πανευκολο, θα θελει πολλες βοηθειες για να βγει. Και σε πολλα σημεια περνας μια αριστερα / μια δεξια απ'το "ρεμα" και αν δεν παρεις τη σωστη αποφαση/γραμμη, εμπλεξες.

Θενο thenos, βαλε το κομματι ναχει πλακα με πολλα (καποια βαρια) μηχανακια και δουλεια ο Μανιακ :D
Θα υπάρχει και σχετικό κλιμάκιο για την απόδοση του ΕΝΦΙΑ και για κάθε παρεξήγηση με τα οικόπεδα...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ψηφίζουμε ναι σε όλα τα δύσκολα. Εγώ 640 έχω θα περάσω γιατί θα έπρεπε να με ενδιαφέρει κάποιος με μεγάλο οννοφφ?? :roflmao:
Ψηφίζω ναι και σε πιο δύσκολα. Εγώ crf300 έχω θα περάσω γιατί θα έπρεπε να με ενδιαφέρει κάποιος με μεσαιο οννοφφ?? :roflmao:
Αλληλεγγύη στο φουλ λέμε... :roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πολύ χαίρομαι που ψηφίζετε χωρίς ψηφοφορία... :p
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πολύ χαίρομαι που ψηφίζετε χωρίς ψηφοφορία... :p
Έτσι ξεκινάνε οι μεγάλες επαναστάσεις έναντι στην καταπίεση των ευκολοδιαδρομάκηδων!!:p
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θα έρθω εγώ με το 1150 να σφηνώσει εκεί μέσα να σωθούν όλοι οι άλλοι.
Η αλήθεια είναι ότι στο συγκεκριμένο σημείο πέρασαν αλλά 5 μηχανάκια χωρίς πρόβλημα παρακάμπτοντας το...
Τώρα γιατί ο XL το έριξε εκεί μέσα αυτός ξέρει...
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Η αλήθεια είναι ότι στο συγκεκριμένο σημείο πέρασαν αλλά 5 μηχανάκια χωρίς πρόβλημα παρακάμπτοντας το...
Τώρα γιατί ο XL το έριξε εκεί μέσα αυτός ξέρει...
Μόνο όσοι έχουν ΤΑ τολμούν.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom