Mια και καλή ή σπάστα και ξαναρίχτα?

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Σχετικά είναι όλα...
Οπως επίσης και τα πάντα ρει και ουδέν μένει!

Σημασία εχει όμως, μόνο τι πραγματικά θέλω εγω να κάνω.. και μόνο.
Το πιο απλό και συνάμα δύσκολο κομμάτι που κρύβει κάθε φορά την απάντηση.
Απλά πρέπει να καταφέρουμε να δημιουργήσουμε τις συνθήκες, ωστε να μπούμε μέσα μας και να πάρουμε την απάντηση μας.
Απο εκεί και πέρα θέλει απλά να το παραδεχτούμε και να προχωρήσουμε σε αυτό!

Το οικονομικό κομμάτι.

Δεν μπορώ να πώ με σιγουριά αν αυτό εξισώνεται με το μέσα μας, γιατί αυτό εξαρτάται απο το κάθε άτομο ξεχωριστά.
Αλλά το μέσα μας εχει πει τι θέλει και απο εκεί και μετά εμείς αποφασίζουμε πόσες δικαιολογίες θα βρούμε..;)

Στην δική μου περίπτωση εχουν περάσει 8 μηχανάκια απο τα χέρια μου και αυτή τη στιγμή εχω τα 4 με τελευταίο απόκτημα το gs.
Για να τα αποκτήσω ολα αυτά με τα χρόνια, απλά και μόνο ολα μου τα λεφτά πήγαιναν εκεί και πουθενά αλλού, με σχεδόν πάντα 2 δουλειές ταυτόχρονα και ευτυχώς δεν πλήρωνα σερβις και συνεργεία γιατί τα φτιάχνω μόνος μου!

Το συμπέρασμα μου είναι οτι εχω ματώσει οικονομικά όλα αυτά τα χρόνια, αλλά ταυτόχρονα εχω ζήσει και ολα αυτά τα χρόνια όπως πραγματικά ήθελα και μόνο!

Δεν μπορώ να φανταστώ να μην εχω το 300αρι μου για να βγώ για ενα Hard Enduro που είναι το μεγαλύτερο πάθος μου και δεν μπορώ να σκεφτώ χωρίς το gs μου που μου ανοίγει όλους τους δρόμους του κόσμου μπροστά μου και είναι τα επόμενα όνειρά μου, ασχετα αν ακόμη δεν τους εχω ξεκινήσει, γιατί αυτή τη στιγμή είναι αλλόυ οι προτεραιότητες.. Ξέρω όμως οτι θα έρθει και αυτή η ώρα!:happy:

Το σίγουρο όμως είναι οτι πέτυχα το στόχο που είχα μέσα μου εως σήμερα και νιώθω γεμάτος και ολοκληρομένος μοτοσυκλετιστικά!:happy:
 
Top Bottom