MINSK TRX 300i

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Στο πνεύμα των καιρών, το ταπεινό από την Ρωσία Minsk:
http://minsk-moto.com/en/enduro/trx-300i.html


Τι λέτε, θα είχε θέση στην αγορά και τις ανάγκες της Ελλάδος; Ποια είναι η γνώμη σας;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εδώ βρήκαν θέση οι κινέζοι....
Αυτό φαίνεται και πιο ποιοτικό! Αν δε δούμε τιμές... Αυτό που δε μου αρέσει είναι η σχέση βάρους/κυβισμού. Δείχνει σαν μεσαίο on/off, στην κατηγορία transalp, Vstrom, Versys, αλλά δηλώνει 300κ.εκ. Πρέπει να το δούμε :cool:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
28 άλογα στις 8000σαλ; :sleep: :sleep: :sleep:
Χειρότερο κι απ'το DRάκι μου. Κι αν του DR του φτάνουν (και του περισσεύουν) για απλούς χωματόδρομους, ένα ADV bike πρέπει να έχει και λίγη δύναμη καθώς υποτίθεται πως ταξιδεύει φορτωμένο..
Από design όμως πολύ καλό!


Άντε ρε KTM βγάλε αυτό το 450 Adventure (και ας το πάρουν κάποιοι να το βρούμε εμείς μετά μεταχειρισμένο!! :D)
 

gepol

Μέλος
Περιοχή
ΑΘήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
2009 Honda SΤ1300 Paneuopean
Εδώ βρήκαν θέση οι κινέζοι....
Αυτό φαίνεται και πιο ποιοτικό! Αν δε δούμε τιμές... Αυτό που δε μου αρέσει είναι η σχέση βάρους/κυβισμού. Δείχνει σαν μεσαίο on/off, στην κατηγορία transalp, Vstrom, Versys, αλλά δηλώνει 300κ.εκ. Πρέπει να το δούμε :cool:
250 είναι σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά.

Καλό φαίνεται, αλλά μόνο για μέσα στην πόλη ή λίγο εκτός δρόμου. Για κάτι παραπάνω θέλει μεγαλύτερο κινητήρα. Δεν το λές και άσχημο πάντως...
 

stam

Μέλος
Όνομα
Stam
Μοτό
adv.moto
παιδιά σε επαρχιακούς δρόμους, ταξιδιώτικά εκτός Ε.Ο. και εντουράδες όχι υπερβολικών απαιτήσεων είναι θαυμάσιο το μηχανάκι.... με καλό στήσιμο για ταχύτητες 80χ.α.ω. μπορείς να κάνεις εύκολα, οικονομικά και αξιόπιστα (σε θέμα αξιοπιστίας τους Ρώσσους τους έχω πολύ ψηλά) ένα ταξιδάκι και να το καταευχαριστηθείς....


και οι Ρώσοι ξέρουν από adv ταξιδάκια....!
 
Τελευταία επεξεργασία:

stam

Μέλος
Όνομα
Stam
Μοτό
adv.moto
διορθώνω: επειδή έκανε τον κύκλο του το θέμα στα ελληνικά φόρουμ, αποδείχθηκε ότι είναι rebadged έκδοση αυτού: http://en.zongshenmotor.com/?q=node/892

οπότε παίρνω πίσω αυτά που είπα για αξιοπιστία, και αντοχή στο χρόνο, καθ' ότι, άλλο lada -ural κλπ, και άλλο τσάινα....!
 
Top Bottom