Montenegro project

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
Stay tuned...
Ξεκίνησα το απόγευμα από Αττική και ήρθα Ακράτα να πάρω το ταίρι... αύριο έχει πρωινό ξύπνημα


Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλούς δρόμους και καλή επιστροφή...!
Βάλτε φωτό να χαζεύουμε... :ok:
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
Καλησπέρα από Κότορ. 13 ώρες οδήγηση και 800 χλμ περίπου...τα 1α σιδεροκωλα της Αλεξίας μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα από τη αντοχή της..ζέστη αρκετή αν και ξεκίνησα 6 το πρωί μου πήρε 5 ώρες να διασχίσω την Αλβανία... πολλή κίνηση μετά το Δυρράχιο και ως τα σύνορα... οδήγηση ότι να ναι από τους γείτονες και 34 βαθμοί κελσίου... Το apartment Monika δίπλα στην παλαιά πόλη του Κότορ πολύ τίμιο με ευχάριστους οικοδεσπότες. Τώρα χαλαρώνω με μια niksicko pivo πριν το δείπνο
Στην υγειά σας μάγκες


Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Καλούς κ Ασφαλείς δρόμους να'χετε Τάσο.
Να περάσετε όμορφα.
Τα σέβη μου στην Αλεξία.
 

di koukos

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
kawasaki versys 1000 2019
Καλα να περασετε
Στα τελωνεια ειχε καθυστερηση ?
Την Κυριακη ξεκιναω απο Αθηνα με την κορη για Κοτορ και λεω να παω απο Κρυστολοπηγη σαν πιο ενδιαφερων διαδρομη
Θα ξεκινησω κατα της 5 το πρωι για ειμαι αυθημερον Κοτορ γιατι εχω προπληρωση δωματιο
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
Καλούς κ Ασφαλείς δρόμους να'χετε Τάσο.
Να περάσετε όμορφα.
Τα σέβη μου στην Αλεξία.
Ευχαριστούμε Κώστα θα της τα μεταβιβάσω

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
Καλα να περασετε
Στα τελωνεια ειχε καθυστερηση ?
Την Κυριακη ξεκιναω απο Αθηνα με την κορη για Κοτορ και λεω να παω απο Κρυστολοπηγη σαν πιο ενδιαφερων διαδρομη
Θα ξεκινησω κατα της 5 το πρωι για ειμαι αυθημερον Κοτορ γιατι εχω προπληρωση δωματιο
Ευχαριστούμε πολύ φίλε. Καθόλου καθυστέρηση πουθενά..έλεγχο ταυτότητες και άδεια κυκλοφορίας και γειά σας

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
Σήμερα είχε μία βόλτα στην ανατολική πλευρά του Κότορ,καφέ στην μπουτβα ,στην παλιά πόλη,βόλτα ως το ποταμι-εκβολη της λίμνης skandar και το χωριό Rijeka ή κάπως έτσι ανέβασμα στο πασο luvcen βόλτα με καραβάκι στα νησάκια lady of the rocks και st George του perast δίπλα από το Κότορ... μοναδικές εικόνες... μαγευτικά τοπία
.. enjoy


Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
Σήμερα ήταν μια αληθινή σιδεροκωλη ημέρα...περίπου 550 χλμ και 13 ώρες οδήγηση στην επαρχία του Montenegro... Η συνοδηγός αδιαμαρτύρητα το έβγαλε.
Ανηφορησαμε ανατολικά από Κότορ,perast ,slansko lake,pluzine, durmitor park, ένα λάθος καμιά 100ρια χλμ προς savnik και πίσω, zabljak, tara canyon, mojko ac, Podgorica budva και πίσω... πανέμορφη χώρα φοβερό οδόστρωμα και διαδρομές..στροφιλικι για πολύ παιχνίδι... αρκετή κίνηση όμως όσο πλησιάζεις στην πρωτεύουσα. Λίγο πριν τη λίμνη με σταμάτησαν λέγοντας μου ότι είχα περάσει το όριο για 18 χλμ χωρίς να μου δείξουν κάποιο στοιχείο και μου είπαν ότι το πρόστιμο είναι 40 ευρώ ,πληρώνω στην επόμενη πόλη και γυρίζω να πάρω τα χαρτιά...ή έναν καφέ στα παιδιά με 20 ευρώ...έβγαλα 15 τα έδωσα και έφυγα...τα έβαλα μάλιστα μόνος μου στην πόρτα του περιπολικού χωρίς να τα ακουμπήσει ο ίδιος...
Τεσπά njoy m8s


Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
Συνοψίζοντας σιγά σιγά η χθεσινή ημέρα ήταν εκείνη η άχαρη της επιστροφής. Έτσι λοιπόν είπαμε να την σπάσουμε λίγο και να κάνουμε μια διανυκτέρευση Καστοριά. Ξεκινήσαμε νωρίς από Κότορ για να δούμε το μικρό νησάκι λίγο πριν το petrovac ,το sveti stefan. Έπειτα ανηφορίσαμε από tuzi μπήκαμε από ψηλά Αλβανία και μέσω elbasan και pogradec μπήκαμε απο Κρυσταλλοπηγή στην Ελλάδα και καταλήξαμε στην Καστοριά. Εκεί μας περίμενε ο σύντροχος giwrgos2012 που ήρθε από Θεσσαλονίκη για να πιούμε έναν καφέ.
Σήμερα στο 2ο σκέλος της επιστροφής είχε καφέ στο Μέτσοβο, πέρασμα από το Ανθοχώρι να δούμε τον καταρράκτη και επιστροφή στον Πλάτανο Αχαΐας να δω την κόρη μου που τόσο μου έλειψε
Sveti stefan

Pogradec

Καστοριά


Μέτσοβο

Ανθοχώρι


Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
2600 χιλιόμετρα σε μια υπέροχη χώρα. Οδηγική απόλαυση και φυσιολατρική εξόρμηση.. η παραφωνία της οδηγικής πανδαισίας στην Αλβανία δεν αλλάζει την εικόνα του ταξιδιού

Αντί επιλόγου

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ από το παρελθόν, στιγμές παγωμένες στο χρόνο, μας θυμίζουν όσα ζήσαμε… Όσα ήμασταν… Άλλα αν αφεθούμε, μπορούν να μας παγώσουν μαζί τους. Γιατί δεν μπορείς να περνάς όλη σου την ζωή ξεφυλλίζοντας παλιές φωτογραφίες. Έρχεται κάποτε η στιγμή που πρέπει να βγεις εκεί έξω και να φτιάξεις καινούργιες. (S1ngles S02E09)

Χωρίς να υιοθετώ πλήρως τις σκέψεις της Ράνιας από τους singles συμφωνώ ότι πρέπει να ανανεώνουμε τις εικόνες του μυαλού και του σκληρού μας δίσκου...φυσικά στο μετρό του δυνατού και χωρίς αυτό να είναι πανάκεια.
Εύχομαι ολόψυχα σε όλους να είμαστε σε θέση να ανανεώνουμε πάντα τις εικόνες μέσα μας...


Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Και σε άλλα τέτοια ωραία με υγεία! :friendship::friendship::friendship:
 
Top Bottom