MOTO-ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ψωνίστε σύντομα οι φίλοι των ιαπωνικών γιατί απ' ότι φαίνεται θα τα μπασταρδέψουν τα καψερά.

Σοβαρά τώρα, να η απάντηση των Ιαπώνων στην κινεζική εισβολή. Αν φυσικά καταφέρουν να κρατήσουν την ποιότητα στο επίπεδο που είναι σήμερα. Σε λίγο στο ίδιο εργοστάσιο θα βγαίνουν όλα τα μοντέλα απλά θα πληρώνει αδρά όποιος θέλει κάτι πιο τούμπανο , έξτρα ξεκλείδωμα λογισμικού στα ηλεκτρονικά, εξαρτήματα πιο ποιοτικά,αναρτήσεις ηλεκτρονικές κτλ.

Ε ρε τι έχει να γίνει στα φόρουμ. Τα δε παλιά ιαπωνικά θα πουλιούνται πιο ακριβά από τα καινούργια μπασταρδεμένα.
Έτσι.... τρέξτε

16999 και δώρο 15 μερες διακοπές στο οικόπεδο μου στο στραβορεμα.





advphone
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έτσι.... τρέξτε

16999 και δώρο 15 μερες διακοπές στο οικόπεδο μου στο στραβορεμα.





advphone
Καλύτερα να στραβοψωλίασω παρά να δώσω δεκαεπτά καφετιά και ένα ευρό ρέστα για τη ληγμένη ναφθαλίνη σε μηχανάκι!! Χίλιες φορές Κινέζος ρε!!!

το λένε ξεκάθαρα οι Ιαπωνέζικες γραφές!!

ホンダを所有している人はゲイです
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλύτερα να στραβοψωλίασω παρά να δώσω δεκαεπτά καφετιά και ένα ευρό ρέστα για τη ληγμένη ναφθαλίνη σε μηχανάκι!! Χίλιες φορές Κινέζος ρε!!!

το λένε ξεκάθαρα οι Ιαπωνέζικες γραφές!!

ホンダを所有している人はゲイです
Αδερφέ βαγγ λη....εσένα θα το χαρίσω, γιατί η φύση σε θέλει ευθυτενή και Ντούρο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R

Τί μας βρήκε Στέφανε μου??!! STF Αχ μανούλα μου και πως θα αντέξει άνθρωπος κανένα απο τα επόμενα χρόνια να δούμε κινέζικο Tenere?!!! :roflmao:
Η πρώτη σύντομη απάντηση είναι: Δυστυχώς (τέτοιο Yamaha τρώει "x" από εμένα.
Δεύτερον την είχα υποπτευθεί τη δουλειά από μια συνάντηση του CEO Yamaha με τον Pierrer.

Και νομίζω πως μπορούμε να καταλάβουμε πως στη δεκαετία που διανύουμε η περίφημη λέξη που αφορούσε τις αγορές ήταν η "παγκοσμιοποίηση" αλλά... στη πραγματικότητα η αυτορύθμιση της αγοράς αυτό που έφερε ήταν η "κινεζοποίηση" σε όλα τα επίπεδα. Πολυεθνικές που κατασκευάζουν στη Κίνα, επιχειρήσεις που παραγγέλνουν φασόν στη Κίνα, και Κινέζικες που εκμεταλλεύονται το δώρο της τεχνογνωσίας που τους δόθηκε.
Ευτυχώς μεγάλωσα αρκετά ώστε να μπορώ να βρίσκω στα τελευταία χρόνια της ζωής μου κανά μεταχειρισμένο σωστό Japan ή Euro
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Είναι θέμα χρόνου να κινεζοποιηθούν όλα τα προϊόντα, από τα αυτοκίνητα και τις μοτοσυκλέτες μέχρι και το φαγητό που τρώμε. Και αν τα κινέζικα γίνουν ακριβά, σειρά έχει η Ινδία και μετά η Αφρική. Είναι βαθειά ριζωμένος ο καπιταλισμός στον πλανήτη.

Τα πάντα χάνουν τον χαρακτήρα τους και ομογενοποιούντε στο βωμό της αδηφάγας όρεξης του καταναλωτη να καταναλώσει.
Και καταναλωτής έχει ατομική ευθύνη και έχει πλέον πρόσβαση στην πληροφορία, δε ζούμε στο 1980. Το κεφάλαιο αντλεί την όρεξη από τον άβουλο πολίτη που όσο πάει νεκρώνει εγκεφαλικά.
Οτι συμβαίνει και με την πολιτική.
Ακριβώς στο ίδιο πνεύμα είμαι. Εξαιρετικός Γιάννη, τα έγραψες όπως είναι μέσα σε δύο αράδες
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Τελευταία επεξεργασία:

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
:rolleyes::oops::oops:
....Φυσικού αερίου? δηλαδή θα γίνει χρήση της παραδοσιακής Κερκυραϊκής κλανιόλας? Θα πρέπει να ζητηθούν πνευματικά δικαιώματα.... :pointu:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κάποτε ίσως μάθουμε τι αφορά. Το να σταματάς πωλήσεις σε όλο το δίκτυο, καινούρια και μεταχειρισμένα δεν είναι πολύ λογικό αν δεν υπάρχει κάτι "βαρύ" που θέλει έλεγχο και επίλυση.


 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Κάποτε ίσως μάθουμε τι αφορά. Το να σταματάς πωλήσεις σε όλο το δίκτυο, καινούρια και μεταχειρισμένα δεν είναι πολύ λογικό αν δεν υπάρχει κάτι "βαρύ" που θέλει έλεγχο και επίλυση.


αμα εχουν θεμα εκει που τα καυσαερια ειναι πιο χαλαρα,δηλ στην ευρωπη τι παιζει?εχει γουστο να εχουμε μια επαναληψη τυπου W στα αμαξια
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
αμα εχουν θεμα εκει που τα καυσαερια ειναι πιο χαλαρα,δηλ στην ευρωπη τι παιζει?εχει γουστο να εχουμε μια επαναληψη τυπου W στα αμαξια
θυμάσαι μόνο το από που ξεκίνησε το σκάνδαλο τότε, έχεις ξεχάσει ότι ΟΛΟΙ πιάστηκαν να κάνουν την ίδια ακριβώς απάτη.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
θυμάσαι μόνο το από που ξεκίνησε το σκάνδαλο τότε, έχεις ξεχάσει ότι ΟΛΟΙ πιάστηκαν να κάνουν την ίδια ακριβώς απάτη.
δεν παρακολουθω τον κλαδο αυτοκινητων καθολου...το σκανδαλο τοτε απλως το ειχα ακουσει στα media..για πες
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
οι Κινέζοι μόλις τέλειωσαν τον ανταγωνισμό στην κατηγορία σκουτερ ως 125cc... Ετοιμαστείτε να δείτε ΠΟΛΛΑ απο αυτά στο δρόμο...

125 κυβικά υγρόψυκτο, δικάναλο ABS, Traction Control, Keyless, Dash Cam, 2600€.. γεια χαρά τα λέμε δηλαδή..


america needs you
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό είναι που φοράει τον προτελευταίο lc 8 ;
Σύμφωνα με την σελίδα τους



Δικύλινδρο σε σειρά.
 
Top Bottom