MOTO-ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Οι Κινέζοι είναι εδώ
Χαρά στα σκέλια όλων των μοτοσυκλετιστών
Μιλάμε κυριολεκτικά για επέλαση..
...μονο κερδισμένοι είμαστε
Μόνο μην πουν να κατουρήσουν όλοι μαζί γιατί πνιγήκαμε..
:eek:
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Περνωντας σημερα,απο τα κεντρικα του Γκοργκολη,πηρα για τεστ την QJ motor SVT650,για ενα 25λεπτο τεστ.
Λιγος χρονος για ολοκληρωμενη αποψη,αλλα αρκετο για λιγες πρωτες εντυπωσεις.Παραθετω λοιπον.
1)Θεση οδηγησης.Ψηλη μηχανη αρχοντικη,αισθανεσαι μεσα στην μηχανη με ανοιχτο ψηλο τιμονι,καλους μοχλους στα χερια,θαυμασια ορατοτης,θαυμασιο ταμπλετ-οθονη ,φωτεινη ευδιακριτη στον ηλιο,με ολες τις συνηθεις απαραιτητες πληροφοριες,και θαυμασιους καθρεφτες για ευσωμους σαν και μενα.Μειονεκτημα στο υψος μου ,εν σχεσει με το VOGE 500 ds που κατεχω ειναι,οτι οι γωνιες των ποδιων ειναι πιο κλειστες,γιατι αν και λιγο ψηλοτερη μηχανη,τα μαρσπιε ειναι ψηλοτερα.Επισης το ποδοφρενο εχει πιο ψηλα την πατουρα του ,με αποτελεσμα το 47 νουμερο παπουτσι μου να θελει ''σηκωμα'' γιατι περναει σχεδον απο κατω σε κατασταση ηρεμιας.
2)αναρτησεις αρκετα ανετες,εφαμιλλες του βογκ,ισως λιγο μαλακωτερες.
3)Φρενα αγκυρες,συμπλεκτης κυριολεκτικα ''βουτυρο'' ο ελαφρυτερος που εχω οδηγησει ποτε,και το κιβωτιο καλο,χωρις ''γλανκ-γλουνκ,και ασαφειες.
4)Γκαζι γλυκυτατο,χωρις δισταγμους,κινητηρας γλυκυτατος με λιγωτερους κραδασμους και θορυβο εν σχεσει με το βογκ.Πισω φρενο καλυτερο και με καλυτερη αισθηση απ το βογκ.Επισης η διαφορα των 29 ιππων αισθητη και σε δυναμη και σε ροπη λογω κυβικων.Ο ΨΕΚΑΣΜΟΣ χωρις δισταγμους ή ασαφειες,ουτε στο ανοιγμα ,ουτε στο κλεισιμο του γκαζιου.
5)Ζελατινα στην ψηλη θεση ,χωρις καμμια προστασια και με εντονους στροβιλισμους και θορυβο,για τα 185 εκατοστα του υψους μου.Θελει αφτερ μαρκετ η καποιο φρυδι.
6)Οδικη συμπεριφορα οπως το βογκ με 19ρι λαστιχο μπροστα (με ακτινες δοκιμασα) τιουμπλες.Ελαχιστα αργοτερο στις αντιδρασεις απ το βογκ λογω 17αρη τροχου του βογκ.
7)Σελα λιγο καλυτερη απ το βογκ και λιγο μεγαλυτερη για τον αφρατο κ....λο μου.
8)παρ οτι αρχοντικη μηχανη,ΔΕΝ νοιωθεις το βαρος.(εγω 140 κιλα)

ΘΕΤΙΚΑ (γενικα ,αλλα και εν σχεσει με το βογκ)

Δυνατωτερος,γλυκυτερος,πιο ησυχος κινητηρας.
Λιγο καλυτερο πισω φρενο.
Καλυτερη οθονη,μεγαλυτερη φωτεινοτερη.
Καλυτεροι καθρεφτες.
Εξαιρετικα φρενα.Αρκετα καλο κιβωτιο ,βουτυρο συμπλεκτης

αρνητικα

Γωνιες ποδιων,γωνια πενταλ φρενου,ζελατινα-φαιρινγκ μπροστα,ελλειψη κεντρικου σταντ.

Αυτα τα ολιγα,στον λιγο χρονο που μου εδωσαν το μηχανακι για τεστ.
ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ για αγορα και ανταλλαγη,αν και ξενερωσα λιγο λογω,
γωνιας ποδιων ,για το υψος μου,και πατουρας του πισω φρενου.
ΙΔΩΜΕΝ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
Δύο νέα μοντέλα παρουσίασε σήμερα η BMW από την σειρά R 12. Το ανανεωμένο R 12 NineT και ένα cruiser, το R 12. Και τα δύο με μπόξερ 1170 κ.ε. με 109 και 95 ίππους αντίστοιχα.

















 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Περνωντας σημερα,απο τα κεντρικα του Γκοργκολη,πηρα για τεστ την QJ motor SVT650,για ενα 25λεπτο τεστ.
Λιγος χρονος για ολοκληρωμενη αποψη,αλλα αρκετο για λιγες πρωτες εντυπωσεις.Παραθετω λοιπον.
1)Θεση οδηγησης.Ψηλη μηχανη αρχοντικη,αισθανεσαι μεσα στην μηχανη με ανοιχτο ψηλο τιμονι,καλους μοχλους στα χερια,θαυμασια ορατοτης,θαυμασιο ταμπλετ-οθονη ,φωτεινη ευδιακριτη στον ηλιο,με ολες τις συνηθεις απαραιτητες πληροφοριες,και θαυμασιους καθρεφτες για ευσωμους σαν και μενα.Μειονεκτημα στο υψος μου ,εν σχεσει με το VOGE 500 ds που κατεχω ειναι,οτι οι γωνιες των ποδιων ειναι πιο κλειστες,γιατι αν και λιγο ψηλοτερη μηχανη,τα μαρσπιε ειναι ψηλοτερα.Επισης το ποδοφρενο εχει πιο ψηλα την πατουρα του ,με αποτελεσμα το 47 νουμερο παπουτσι μου να θελει ''σηκωμα'' γιατι περναει σχεδον απο κατω σε κατασταση ηρεμιας.
2)αναρτησεις αρκετα ανετες,εφαμιλλες του βογκ,ισως λιγο μαλακωτερες.
3)Φρενα αγκυρες,συμπλεκτης κυριολεκτικα ''βουτυρο'' ο ελαφρυτερος που εχω οδηγησει ποτε,και το κιβωτιο καλο,χωρις ''γλανκ-γλουνκ,και ασαφειες.
4)Γκαζι γλυκυτατο,χωρις δισταγμους,κινητηρας γλυκυτατος με λιγωτερους κραδασμους και θορυβο εν σχεσει με το βογκ.Πισω φρενο καλυτερο και με καλυτερη αισθηση απ το βογκ.Επισης η διαφορα των 29 ιππων αισθητη και σε δυναμη και σε ροπη λογω κυβικων.Ο ΨΕΚΑΣΜΟΣ χωρις δισταγμους ή ασαφειες,ουτε στο ανοιγμα ,ουτε στο κλεισιμο του γκαζιου.
5)Ζελατινα στην ψηλη θεση ,χωρις καμμια προστασια και με εντονους στροβιλισμους και θορυβο,για τα 185 εκατοστα του υψους μου.Θελει αφτερ μαρκετ η καποιο φρυδι.
6)Οδικη συμπεριφορα οπως το βογκ με 19ρι λαστιχο μπροστα (με ακτινες δοκιμασα) τιουμπλες.Ελαχιστα αργοτερο στις αντιδρασεις απ το βογκ λογω 17αρη τροχου του βογκ.
7)Σελα λιγο καλυτερη απ το βογκ και λιγο μεγαλυτερη για τον αφρατο κ....λο μου.
8)παρ οτι αρχοντικη μηχανη,ΔΕΝ νοιωθεις το βαρος.(εγω 140 κιλα)

ΘΕΤΙΚΑ (γενικα ,αλλα και εν σχεσει με το βογκ)

Δυνατωτερος,γλυκυτερος,πιο ησυχος κινητηρας.
Λιγο καλυτερο πισω φρενο.
Καλυτερη οθονη,μεγαλυτερη φωτεινοτερη.
Καλυτεροι καθρεφτες.
Εξαιρετικα φρενα.Αρκετα καλο κιβωτιο ,βουτυρο συμπλεκτης

αρνητικα

Γωνιες ποδιων,γωνια πενταλ φρενου,ζελατινα-φαιρινγκ μπροστα,ελλειψη κεντρικου σταντ.

Αυτα τα ολιγα,στον λιγο χρονο που μου εδωσαν το μηχανακι για τεστ.
ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ για αγορα και ανταλλαγη,αν και ξενερωσα λιγο λογω,
γωνιας ποδιων ,για το υψος μου,και πατουρας του πισω φρενου.
ΙΔΩΜΕΝ.
Προς το παρόν η QJ λέω καλύτερα μακρυά.. Το μόνο μοντέλο της που θα σκεφτόμουν είναι το SRT550 που είναι το δοκιμασμένο ουσιαστικά TRK502 με άλλα ρούχα που το έχουν βγάλει σε πολύ καλή τιμή κοντά στα 5300.

Απο το SRT700 όλο προβλήματα προς το παρόν νεότητας απο τους ιδιοκτήτες. Υποθέτω και το SVT650 είναι λίγο ρίσκο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν ξέρω που να το βάλω. Αφήστε ότι κάνετε και ψωνίστε μπότα τώρα!! FCMOTO. Δεν υπάρχει αυτή η τιμή για Tech7. Φαντάζομαι θα εξαφανιστούν νούμερα σύντομα. Εντάξει είναι η Motocross όχι η Enduro έχει λίγο διαφορετική σόλα αλλά και πάλι ευκαιρία να κάνετε ένα σοβαρό δώρο στα πόδια σας!!



kuklinski Αντώνη βάλε στη ντουλάπα τις μπότες ανέκδοτο και πάρε αυτές.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010

Andouan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Aprilia Caponord
Yamaha Dt200r
Ρίξε μια ματιά και εδώ έχει κάτι TCX σε αρκετά καλή τιμή!
Δοκιμασμένο μαγαζί από Ισπανία!
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010

Diam

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
YAMAHA XT 600E
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Ειμαι αναμεσα στις Alpinestars Tech 7 H Tech T H sidi x power

Για πειτε καμια γνωμη
Π@##η μπάρμπα Παρασκευα κατράμι τι μας έκανες


Σταμάτησα στην επιστροφή στο μαγαζί του Αη Γιάννη Τζώρτζοπουλου.......


Πάει το μηνιατικο......


Έγινα μοντέλος λεζάντας όμως....

+5χλμ τελικης
 
Τελευταία επεξεργασία:

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Λέγε...

Τι να πω


Δεν έχω λόγια


Ξεκινάω εμφανισεις στο μετρό Πανεπιστήμιου (απ' έξω) ...ροκ κ έντεχνο να βγάλω τα σπασμένα!!!

Μηχανάκι αγόραζα με τα ίδια λεφτά!!!

:D:p:)

Πέραν της πλάκας άξιζαν όλα και είναι κορυφαία...μια ανανεωσουλα χρειάζεται...

Μπότες, μπουφάν, μπλουζάκι, γάντια....

Εις υγείαν....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Τι να πω


Δεν έχω λόγια


Ξεκινάω εμφανισεις στο μετρό Πανεπιστήμιου (απ' έξω) ...ροκ κ έντεχνο να βγάλω τα σπασμένα!!!

Μηχανάκι αγόραζα με τα ίδια λεφτά!!!

:D:p:)

Πέραν της πλάκας άξιζαν όλα και είναι κορυφαία...μια ανανεωσουλα χρειάζεται...

Μπότες, μπουφάν, μπλουζάκι, γάντια....

Εις υγείαν....
Καλοφορετα! Μπουφάν έχω το ίδιο, είναι πολύ βολικό, νόμιζα ότι δεν φορούσα τίποτα την πρώτη φορά.!
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Πέραν της πλάκας άξιζαν όλα και είναι κορυφαία...μια ανανεωσουλα χρειάζεται...

Μπότες, μπουφάν, μπλουζάκι, γάντια....

Εις υγείαν....
Η γυναίκα σου το ξέρει;
 
Top Bottom