MotoGp ASSEN 2017

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Καλησπέρα σε όλους.
Εδώ και λίγες ημέρες έχω αρχίσει να προγραμματίζω ένα πιθανό ταξίδι με προορισμό το ASSEN και την παρακολούθηση του αγώνα.

Μιας και είμαι Δανία, η μετάβαση εκεί θα γίνει οδικώς και δυστυχώς όχι με μοτοσυκλέτα, αλλά με αυτοκίνητο.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω, έχει να κάνει με τα εισιτήρια του αγώνα. Υπάρχει κάποιος που να έχει παρακολουθήσει τον αγώνα σε αυτή την πίστα για να μου δώσει κάποιες οδηγίες-συμβουλές για το καλύτερο μέρος για να κάτσεις/παρακολουθήσεις τον αγώνα?

Στο λινκ https://secure.motogp.com/en/race+tickets/NED έχει τις επιλογές.
Φαίνεται ότι στην Stekkenwal Tribune μπορείς να δεις μεγαλύτερο μέρος της πίστας χωρίς να βλέπεις εκκίνηση και τερματισμό.

Για πείτε γνώμες
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εγω εχω μαύρα μεσάνυχτα αλλα σου κανω παρέα
Παντως να πας !!!!!!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
και μενα το ρολοι λεει 00.15...
μαυρα μεσανυχτα...
θα κανω παρεα του πουλιου που σου κανει παρεα....:laugh::laugh::laugh::laugh:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλησπέρα σε όλους.
Εδώ και λίγες ημέρες έχω αρχίσει να προγραμματίζω ένα πιθανό ταξίδι με προορισμό το ASSEN και την παρακολούθηση του αγώνα.

Μιας και είμαι Δανία, η μετάβαση εκεί θα γίνει οδικώς και δυστυχώς όχι με μοτοσυκλέτα, αλλά με αυτοκίνητο.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω, έχει να κάνει με τα εισιτήρια του αγώνα. Υπάρχει κάποιος που να έχει παρακολουθήσει τον αγώνα σε αυτή την πίστα για να μου δώσει κάποιες οδηγίες-συμβουλές για το καλύτερο μέρος για να κάτσεις/παρακολουθήσεις τον αγώνα?

Στο λινκ https://secure.motogp.com/en/race tickets/NED έχει τις επιλογές.
Φαίνεται ότι στην Stekkenwal Tribune μπορείς να δεις μεγαλύτερο μέρος της πίστας χωρίς να βλέπεις εκκίνηση και τερματισμό.

Για πείτε γνώμες


Χρηστο το βασικοτερο ειναι να βλεπεις με καποιο τροπο τη ροη του αγωνα. :geek:
Παρολο που στο link δειχνει οτι ολες οι θεσεις εχουν video wall, εγω θα διαλεγα την γενικη εισοδο ή στην ossebroeken.
(Το σχεδιο της πιστας το βρηκα απο αναφορα για τον φετινο αγωνα)
Στο χωρο της γενικης εισοδου θα καθομουν στο κυκλακι που δειχνω. Εκει θα περνουν με 90χλμ/ωρα περιπου και θα εχει σασπενς και μετα επιταχυνσεις ή πιο κατω (φανταζομαι περπατωντας) για τελικες.;)
Στην ossebroeken θα εχει σιγουρα tv wall, καθισματα και ολα τα παραπανω, αλλα θα χανεις τους ηχους και την ταχυτητα. (Θα ακους το ελικοπτερο για την live μεταδοση και θα καταλαβαινεις οτι ερχονται απο την μεγαλη ευθεια!!)

Δεν εχω παει στην συγκεκριμενη πιστα, αλλα μαθαινω σιγα σιγα απο το 2008 πως λειτουργουν.
Επειδη ειναι και επιπεδη πιστα, θα υπαρχει ορατοτητα, αλλα ειναι σπαστικο να φευγεις στο τελος και να επιστρεφεις με μονο καημο να δεις την εκβαση του αγωνα και τα κοντινα video σε επαναληψη στην τηλεοραση!!
Γι αυτο μονο μπροστα σε video wall. ;)

Καλες :photo:.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
εγω φιλε θα διαλεγα την winterdijk.οτι περιεργο εχει γινει,ειναι εκει μπροστα.οποσδηποτε videowall για να δεις αγωνα,αλλωστε οπου καθεσαι λιγο βλεπεις παντα,αλλα η αισθηση ειναι απαικτη.δεν εχω παει στο assen αλλα ο παλμος ειναι τυπου ιταλια,που επειδη εχω παει,γινεται χαμος
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Winterdijk και μετα η Haarbocht δειχνουν τα καλυτερα σημεια για θεαμα.
Δεδομενου και οτι ειναι μεγαλη η πιστα και θα περασουν απο μπροστα σου μονο 1+14+1 φορες, καλο ειναι να δεις και καποια μαχη. ;)
Για τα εισιτηρια εγω παντα κλεινω εκει, οποτε σε τετοια σημεια θα ηταν σιγουρα γεματα.
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Αρχικά να ευχαριστήσω τους @Phoenix και @sugariasgeorge για την χθεσινή παρέα!
Βασικά, κάνατε παρέα ο ένας στον άλλο, μιας και εγώ κοιμόμουν!! :zzz:

Διαφορετικές απόψεις από @πυξιδας990 και @HAWK_46 , αλλά ενδιαφέρουσες.

Όπως είχα πει αρχικά, σκεφτόμουν την Stekkenwal, με το σκεπτικό ότι θα έβλεπα αρκετά "μεγάλο" μέρος της διαδρομής.
Βέβαια, όπως επισήμαναν και τα παιδιά, θα περνάνε πολύ γρήγορα και δεν είναι σημείο που έχει "μάχες".

Οπότε με βάλατε σε σκέψεις :thnkg::thnkg:...

Θα το σκεφτώ περαιτέρω, θα μιλήσω και με τη skrat(αινα) :hh: και θα επανέλθω.

Πάω να ψάξω για όχημα και διαμονή τώρα!!

Θα ενημερώσω για τις εξελίξεις.

:crs::crs:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Με τον πυξιδα συμφωνω απολυτως.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Με τον πυξιδα συμφωνω απολυτως.
εκει ειχε γινει το εντουρο του ροσσι,εκει περνουν το εσακι και η μπροστα δεν παταει,εκει γινονται και τα ντουμπλαρισματα,εκει πανε μηχανακια ευθεια,γενικως γινονται πολλα
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
MotoGP update.

Όλα έτοιμα.
Εισιτήρια αγώνα τελικά έκλεισα στη winterdijk, όπως πρότειναν οι σύντροχοι! Ακόμα και στο site της πίστας τη διαφήμιζε σαν την κερκίδα με τις περισσότερες μάχες και σε γενικές γραμμές, μέρος που συμβαίνουν αρκετά.

Το ταξίδι οδικώς δε θα παίξει τελικά μιας και φάγαμε άκυρο από τις δανικές εταιρίες ενοικίασης αυτοκινήτων. Αν μένεις στη Δανία μου είπαν έχεις οπωσδήποτε περιορισμό 100 χλμ/ημέρα!! :UH:

Οπότε, αεροπλάνο μέχρι Άμστερνταμ και αμάξι μέχρι Groningen, όπου και θα γίνουν οι διανυκτερεύσεις (δεν βρήκα κάτι σε airbnb στο Άσσεν).

Από εκεί, η πίστα είναι γύρω στα 35 χιλιόμετρα, οπότε δεν είναι κάτι που θα μας παίρνει πολύ χρόνο.

Ελπίζω να μη βρέχει όπως πέρσι και να απολαύσουμε στεγνό αγώνα.

Μετά από τρία χρόνια που όλο κάτι γινόταν και αναβάλλαμε τα σχέδια μας, φέτος τελικά τα καταφέραμε. :yup:

Άνυπομονώ να έρθει η ώρα!!!

Προς το παρών, καλή αρχή να έχουμε στο GP την επόμενη εβδομάδα.

Υ.Γ. Έχει πάρει κάποιος τα εισιτήρια για αγώνα GP από το motogp.com? Τα παρήγγειλα-πλήρωσα κανονικά στις 08-03-2017 και στο e-mail που μου ήρθε, μου είπαν ότι θα μου τα στείλουν 3-5 εβδομάδες πριν τον αγώνα. Έτσι είναι η κατάσταση???
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
MotoGP update.

Όλα έτοιμα.
Εισιτήρια αγώνα τελικά έκλεισα στη winterdijk, όπως πρότειναν οι σύντροχοι! Ακόμα και στο site της πίστας τη διαφήμιζε σαν την κερκίδα με τις περισσότερες μάχες και σε γενικές γραμμές, μέρος που συμβαίνουν αρκετά.

Το ταξίδι οδικώς δε θα παίξει τελικά μιας και φάγαμε άκυρο από τις δανικές εταιρίες ενοικίασης αυτοκινήτων. Αν μένεις στη Δανία μου είπαν έχεις οπωσδήποτε περιορισμό 100 χλμ/ημέρα!! :UH:

Οπότε, αεροπλάνο μέχρι Άμστερνταμ και αμάξι μέχρι Groningen, όπου και θα γίνουν οι διανυκτερεύσεις (δεν βρήκα κάτι σε airbnb στο Άσσεν).

Από εκεί, η πίστα είναι γύρω στα 35 χιλιόμετρα, οπότε δεν είναι κάτι που θα μας παίρνει πολύ χρόνο.

Ελπίζω να μη βρέχει όπως πέρσι και να απολαύσουμε στεγνό αγώνα.

Μετά από τρία χρόνια που όλο κάτι γινόταν και αναβάλλαμε τα σχέδια μας, φέτος τελικά τα καταφέραμε. :yup:

Άνυπομονώ να έρθει η ώρα!!!

Προς το παρών, καλή αρχή να έχουμε στο GP την επόμενη εβδομάδα.

Υ.Γ. Έχει πάρει κάποιος τα εισιτήρια για αγώνα GP από το motogp.com? Τα παρήγγειλα-πλήρωσα κανονικά στις 08-03-2017 και στο e-mail που μου ήρθε, μου είπαν ότι θα μου τα στείλουν 3-5 εβδομάδες πριν τον αγώνα. Έτσι είναι η κατάσταση???
Περιμένουμε ανταπόκριση και εντυπώσεις...λοιπον.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
MotoGP update.

Όλα έτοιμα.
Εισιτήρια αγώνα τελικά έκλεισα στη winterdijk, όπως πρότειναν οι σύντροχοι! Ακόμα και στο site της πίστας τη διαφήμιζε σαν την κερκίδα με τις περισσότερες μάχες και σε γενικές γραμμές, μέρος που συμβαίνουν αρκετά.

Το ταξίδι οδικώς δε θα παίξει τελικά μιας και φάγαμε άκυρο από τις δανικές εταιρίες ενοικίασης αυτοκινήτων. Αν μένεις στη Δανία μου είπαν έχεις οπωσδήποτε περιορισμό 100 χλμ/ημέρα!! :UH:

Οπότε, αεροπλάνο μέχρι Άμστερνταμ και αμάξι μέχρι Groningen, όπου και θα γίνουν οι διανυκτερεύσεις (δεν βρήκα κάτι σε airbnb στο Άσσεν).

Από εκεί, η πίστα είναι γύρω στα 35 χιλιόμετρα, οπότε δεν είναι κάτι που θα μας παίρνει πολύ χρόνο.

Ελπίζω να μη βρέχει όπως πέρσι και να απολαύσουμε στεγνό αγώνα.

Μετά από τρία χρόνια που όλο κάτι γινόταν και αναβάλλαμε τα σχέδια μας, φέτος τελικά τα καταφέραμε. :yup:

Άνυπομονώ να έρθει η ώρα!!!

Προς το παρών, καλή αρχή να έχουμε στο GP την επόμενη εβδομάδα.

Υ.Γ. Έχει πάρει κάποιος τα εισιτήρια για αγώνα GP από το motogp.com? Τα παρήγγειλα-πλήρωσα κανονικά στις 08-03-2017 και στο e-mail που μου ήρθε, μου είπαν ότι θα μου τα στείλουν 3-5 εβδομάδες πριν τον αγώνα. Έτσι είναι η κατάσταση???
Μπραβο Χρηστο.
Για τα 35χλμ προβλεπω 2 ωρες!!
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Ένα μικρό update.
Μετά από σχεδόν δύο μήνες που είχε γίνει η αγορά, ήρθε ένα mail ότι έρχονται τα εισιτήρια. :yew::yew:
Κάθε τρεις και λίγο έμπαινα για να δω που είναι!!! Με τα πολλά, ήρθε ο φάκελος και η χαρά μεγάλη.:woho::woho:
Αρχίζω και συνειδητοποιώ ότι επιτέλους θα δω αγώνα motogp. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Όλα αρχίζουν και παίρνουν το δρόμο τους, εισιτήρια αγώνα, αεροπορικά, διαμονή, μετακινήσεις.

Can't wait..............


Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Δεν τον "βλεπω'' να κανει παλι τιποτα στο mugello...
Φτου φτου σκόρδα, να μην τον ματιάσουμε!!!!!!! :p:p

Πέρυσι έσπασε το μοτέρ. Ας ελπίσουμε φέτος να πάνε όλα καλά και να έχουμε καλό αγώνα
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Βαλε οσα σκορδα και κρεμυδια θες... εχει να δει νικη εκει απο 2008...

Ο Jorge κερδιζει απο το 2011 με εξαιρεση το 2014.
Θα εχουν κουρδισει τα Ducati για τελικες 400 km.


Ας ελπισουμε οτι θα ειναι καλα σωματικα καθως αναμενει πρασινο φως απο τους γιατρους λογω τραυματισμου...

Ξαναλεω πως το φετινο πρωταθλημα μου αρεσει παρα πολυ.
Επισεις φετος μου αρεσει και η πορεια του Rossi...


Βλεπω Ducati και Yamaha στο βαθρο...






Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Top Bottom