Nordcap dakar αξίζει;

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Για πείτε γνώμες ρε παιδιά οι κάτοχοι.
Σκέφτομαι να το τσιμπήσω μιας και το παλιο μου μπουφάν δεν με χωράει..
Χρήση μόνο σε εκδρομές ταξίδια και σκεφτόμουν αργότερα να έπαιρνα και το αντίστοιχο παντελόνι.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
απ οτι καταλαβαινω ειναι μετριο και κατω ποιοτικα.. οπως και η αξια του απ οτι λενε ολοι.. απλα ειναι καλο για τα λεφτα του... ισως η απορια του πετρου πρεπει να μεταφραστει.. να δωσει 160 για το νορντκαπ η 200-220 για κατι αλλο?? θα εχει οντως καλυτερη ποιοτητα το ακριβοτερο?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
απ οτι καταλαβαινω ειναι μετριο και κατω ποιοτικα.. οπως και η αξια του απ οτι λενε ολοι.. απλα ειναι καλο για τα λεφτα του... ισως η απορια του πετρου πρεπει να μεταφραστει.. να δωσει 160 για το νορντκαπ η 200-220 για κατι αλλο?? θα εχει οντως καλυτερη ποιοτητα το ακριβοτερο?
Δεν ισχύει αυτό με την ποιότητα Λάμπρο.
Είναι πολύ καλή η στολή....γενικως!
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Και πολύ ζεστή.. Με 2 βαθμούς το παντελόνι και χωρίς την θερμική με μπότες βέβαια δεν κατάλαβα τίποτα.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
απ οτι καταλαβαινω ειναι μετριο και κατω ποιοτικα.. οπως και η αξια του απ οτι λενε ολοι.. απλα ειναι καλο για τα λεφτα του... ισως η απορια του πετρου πρεπει να μεταφραστει.. να δωσει 160 για το νορντκαπ η 200-220 για κατι αλλο?? θα εχει οντως καλυτερη ποιοτητα το ακριβοτερο?
dainese μπουφαν 240 ευρω...περσυ...διαλυθηκαν τα φερμουαρ στο τριμηνοo_O και ανοιξαν οι ραφες σε 2 σημειαo_Oo_O...μου το αντικατεστησαν με αλλο :happy:, λεγοντας οτι ηταν αστοχια υλικου...στο καινουργιο χαλασαν τα φερμουαρ στο διμηνο...:laugh::laugh::laugh:
αλλαξα φερμουαρ βαζοντας μεταλλικο:ok:, στη μοδιστρα μου...:D:D:D

nordkap adventure μπουφαν 150 ευρω(φιλικη τιμη)....με ιδιαιτερα σκληρη χρηση ολα βαινουν καλως ..!!!

:thinking::thinking::thinking:
 

skaios

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1150 GS
Και εγώ που έχω το πρώτο μοντέλο Dakar το οποίο το είχα πάρει πριν 4 χρόνια 130€ έχω να πω τα καλύτερα. Ζεστό σίγουρα αδιάβροχο έτσι έτσι. Ανθεκτικό θα έλεγα με πολύ στοιχειώδεις προστασίες. Γόνατα και αγκώνες αλλάζουν εύκολα με ποιοτικότερες αλλά η θήκη για την προστασια πλάτης είναι μικρή. Όποτε έχει αυτό υπόψη σου αν το δεις από κοντά. Και κάτι τελευταίο είναι ραμμένα στο Πακιστάν.
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
αν πουλησω κι εγω το μπουφαν μου, σκεφτομαι για το adventure ξεροντας ομως οτι δεν παιρνω και οτι καλυτερο.. πιστευω ισχυει αυτο που ειπαν ολοι παραπανω.. καλο για τα λεφτα του..
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Σαφώς και γνωρίζω ότι η ποιότητα είναι ανάλογη της τιμής απλώς ήθελα να δω μήπως και αυτά τα λίγα είναι πολλά για το συγκεκριμένο ώστε να κοιτούσα κάτι άλλο.
Το συγκεκριμένο μου έκατσε καλά στο μάτι και είναι μέσα στα λεφτά που μπορώ να διαθέσω με το + ότι αργότερα παίρνω και το παντελονακι.
Θα πάω αύριο λογικά να του ρίξω μια ματιά!!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Εγω εχω την adventure !!! Η στολη εχει Knox προστατευτικά και ειναι 4ων εποχών !!! Εχω φορέσει διαφορά ρούχα μοτο και ακριβά αλλα εχω να πω οτι η συγκεκριμένη στολη της nordcap ειναι εκπληκτική !! Πολυ άνετη όταν την φοράς τοσο στο χωμα οσο και στην ασφαλτο ! Επισης την εχω φορέσει με αρκετό κρυο μεχρι -2 σε ενα πέρασμα και για αρκετή ωρα με 1-2 βαθμούς και χωρις να φοράω οσοθερμικα δεν καταλαβα τιποτα απο κρυο ! Επισης το νερό δεν περνάει για κανέναν λογο ! Εγω θα στην πρότεινα ανεπιφύλακτα πάντως !!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Επισης την εχω φορέσει με αρκετό κρυο μεχρι -2 σε ενα πέρασμα και για αρκετή ωρα με 1-2 βαθμούς και χωρις να φοράω οσοθερμικα δεν καταλαβα τιποτα απο κρυο ! !!
κυριακη πρωι ηταν...:D
22-01-17...;)
στο σπαθοβουνι με -2....:ok:


















στα γονατα βεβαια δεν ενοιωθες κρυο...
μολις ειχες βαλει τους ''αεροσακους''''...:p
εεεε!!!ολο και κατι ''εκοβαν''....:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

ta-sio

Μέλος
Όνομα
ΤΑΣΟΣ
Μοτό
HONDA NC750X το γκρι το αντβέτσιουρ...
yamaha virago 250
Και εγω έχω το παντελόνι DAKAR. πολύ καλό, ζεστό και με 2 αεραγωγούς που το καλοκαίρι βοηθάνε πολύ. Ηθελα να ρωτήσω και εγώ από αυτούς που το έχουν...το μπουφάν στην ζέστη πώς τα πάει;
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Αν θες για μπουφαν δες τα macna φοβερο μπουφαν και το βρισκεις σε αρκετα καλες τιμες το παντελονι το εχω και εγω καλο ειναι για τα λεφτα του βεβαια στις δυο ασφαλτινες μποτες ανοιξαν οι ραφες του στα γονατα το εφτιξα μονος παρθενοραφη και δεν προκειται να ξανα ανοιξει... γενικα θα σου ελεγα αν μπορεις να διαθεσεις λιγα παραπανω λεφτα μπορεις να βρεις κατι καλυτερο σε μικρη χρηματικη διαφορα... το μπουφαν που το εχει γνωστος μου επιβεβαιωσε τις αποψεις μου με την φραση " για τα λεφτα του καλο ειναι" οποτε ξερεις αυτοματως οτι παιρνεις κατι υποδιεστερο ποιοτικα...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το μπουφαν το εχω απο περυσι..
καλο στο κρυο εως πολυ καλο...
εχει διπλη επενδυση και οταν τις βγαλεις θελεις ενα νουμερο μικροτερο,τοσο πολυ αδειαζει.
εχει φτηνοδουλειες και λογικο ειναι.χαρακτηριστικο στα μανικια οι ρυθμιστες συφξιξεις ειναι πολυ κατωτερες,χανουν την ελαστικοτητα τους.
το πηρα για καθαρα χειμερινο και εκει ειναι καλο.
το καλοκαιρι θα ηθελα νουμερο λιγοτερο αλλα δεν θα εμπαινα το χειμωνα,διοτι φοραω και προστασια πλατης-στυθους της alpina απο μεσα.
απο κει και περα μια δοκιμη πειθει.
παντως η λογικη φοραμε ενα μπουφαν ολο το χρονο καλο ειναι να αναθεωρηθει.ειμουνα και εγω αυτης της λογικης,αλλα τα καλοκαιρινα δεν παιζονται το καλοκαιρι και αναθεωρησα
 
Top Bottom