Off road 9-10-16

Πέτρος

Μέλος
Περιοχή
Μενίδι Αττική
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW F 800 GS '15
Στα γρυγορα πιανουμε το κατηφορο και μεσα απο τα χωραφια κατευθηνομαστε προς το χωριο Δαφνουλα και τον Ασωπο ποταμο. στο δρομο ομως αντιλαμβανομαι οτι η μικρη κομπακτ φωτογραφικη που ειχα μαζι μου ελειπε απο το τσαντακι της. η μηχανη ειναι παλια και τα εχει βγαλει τα λεφτα της αλλα στεναχωριθηκα πολυ που θα εχανα τις εικονες που καταγραψαμε. Φυγαμε προς τα πισω μου λεει ο ΜοΝικερ και ο Πετρος, νομιζω ξερω που επεσε. Επιστροφη προς τα χωραφια οπου καναμε τις ταρζανιες μας :p:p και μετα απο ψαξιμο η φωτογραφικη βρεθηκε στο εδαφος.

Χασαμε ομως αρκετο χρονο και ετσι ο ΜοΝικερ επρεπε να παρει τον δρομο της επιστροφης γιατι δουλευε. Στεναχωρήθηκα γιατι εχασε την συνεχια και το ομορφο γιοφυρι στον Ασωπο ποταμο. Το πολυ καλα κρυμενο γιοφυρι μας πεδευσε λιγο να το βρουμε αλλα αξιζε το κοπο, ενιωσα λες και βρισκομαι στην Ηπειρο.







Αφησαμε πισω μας το γιοφυρι και οι δυο μας πλεον με τον Πετρο συνεχισαμε μεσα απο ενα φαραγγι και εχοντας διπλα μας τον Ασωπο Ποταμο (που δεν ειχε νερο) ξεκηνησαμε για το χωριο Κλειδι. καπου εκει στο ενδιαμεσο ειπα να κανω ενα λασπολουτρο και εκανα το μακροβουτι μου :p:p:p:p:p:p





Ο Πετρος εχει και την χαρακτηρηστικη φωτογραφια μετα απο πτωση, την περιμενω :yew::yew:

Μανιακε...................οντως στην λασπη εχει θεματακι το χειντεναου :pointu:



Ευτυχως δεν χτυπισα καπου, αν και ειχα μεγαλη ταχητητα επεσα ομορφα και ο εξοπλησμος με προστατευσε (ακους Πετρο, ο εξοπλισμος :p) και ετσι συνεχισαμε για τα Σκουρτα οπου ηπιαμε εναν καφε πριν γυρισουμε για τα σπιτια μας.
Αυτα τα ολιγα. Πετρο περημενω τις επιμαχες φωτο με τα λασπολουτρα :pointu::pointu::pointu:


Εδω και τα λινκ απο την διαδρομη αν θελει καποιος να παει προς τα πανω

https://goo.gl/maps/rshtaLLMRHR2

https://goo.gl/maps/MgX6ZQsTgJS2

Αναμνηστικές φωτογραφίες απ' το μακροβούτι στα λασπόλουτρα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μπραβο στην παρεα
Που να βρεξει για τα καλα
Στην επομενη
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Αναμνηστικές φωτογραφίες απ' το μακροβούτι στα λασπόλουτρα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ειπαμε....ωραιες οι φωτο οταν ειναι κατω η μηχανη και εμεις ορθιοι :friendship:
Τα heide εχουν θεμα...το νου σου
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Οντως πολυ ομορφη βολτα και τι καλυτερο πριν πας για δουλεια...:yew:.Ευκολη διαδρομη που χαρη στις φλαταδουρες γινεται επικινδυνη λογω υπερβολικης ταχ. ατελειωτα ντριφταρισματα και πολυ λυσσα...να ουμε...:hungry::D.Ο δε πλοηγος να πηγαινει αερα λες και οδηγουσε στην ασφαλτο:eek:,εγω αλλο που δεν ηθελα...:D και ο Πετρος να μην λεει οχι πουθενα...:cool:.Στις επομενες....:friendship::friendship::friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Μπράβο παίδες !!!
Δεν θέλει πολύ μπλα - μπλα για να ξεκινήσει μια ωραία βόλτα και να τελειώσει σε ένα όμορφο θέμα!!!
 
Top Bottom