Off road camp στην Καλιακούδα 27/6-3/7/16

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Εσυ ηλεκτρολογος επρεπε να γινεις...με τοσες πριζες που βαζεις :D
Η αληθεια ειναι οτι η περιοχη που θα ερθετε ειναι απιατευτης ομορφιας κ διαδρομων κ ψηνομαι...ομως χρονικα συμπιπτει με δυσκολη εποχη επαγγελματικα. Ομως θα δω αν με παιρνει να τσονταρω κανα 2ημερο κ θα ανεβω να σας βρω... Ειναι κ ενας επιπλεον λογος να δω κ τον Βασιλη μετα απο 20+ χρονια σχεδον...:rolleyes: Θα δειξει...και μακαρι αναμεσα στις Αφρικανες να ποζαρει κ η Γερμανιδα μου...:photo:
Κανόνισε όταν έρθεις να είσαι ντυμένος με τα επίσημα γιατί έτσι σε λογίζουμε
 
E

enduro

Επισκέπτης
Ερχεται η κρισιμη ωρα της μοτολασποψυχοθεραπειας του Ιουνιου.
Η τοποθεσια κατασκηνωσης που εχουμε επιλεξει ειναι καλα κρυμμενη στις πλαγιες της Καλιακουδας
με τρεχουμενο νερο απλετο χωρο και δροσια ενω αποτελει σημειο κομβικο στην περιοχη
εχοντας γυρω της 5 ατελειωτες ημερησιες αποκλειστικα off road Level 1 και 2 διαδρομες.
Το περασμα προς τον Πανταβρεχει και τα χωρια της λιμνης του Ευηνου
το ανηλιο μυστικο Αμπλιανη-Γραμμενη Οξυα
το διπλανο παραμυθενιο σπαστηρι Αμπλιανη-Αρτοτινα και οχι μονον
συνθετουν μια μοναδικη 6ημερη εμπειρια-δοκιμασια για καθε on off μοτοσυκλετα και αναβατη.

1.paschalis
2.ΗΛΙΑΣ
3.zirox
4.
5.
6.

Το camp θα κλεισει με τη γιορτη του Σαββατου 2/7
και τον γνωστο μας μαγειρα Βασιλη να μιξαρει με τον ''ψηνω τα παντα για παντα'' Σπυρο.
Λαστιχα απο.. τρακτερ μποτες για πετρες κλπ θεωρουνται αυτονοητα:happy:

see you soon on a mountain near you:)
Μεσααααααα!!!!!!!!!!

husqvarna 125
 

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100
Φανταστική φάση, αλλά το βλέπω ζόρικο για την ώρα...

Ένα tip να δώσω; Δεν ξέρω από που ακριβώς θα πάτε, αλλά έχετε ως δεδομένο πως μετά το χωριό Μανδρινή (που είναι στο δρόμο σας αν κατέβετε από Γραμμένη Οξυά προς Άμπλιανη), ο δρόμος έχει κοπεί στα δύο από τις βροχές του χειμώνα του 14. Τουλάχιστον έτσι ήταν πέρυσι το καλοκαίρι, αλλά καθώς οι ντόπιοι μας είπαν πως αυτό έχει γίνει σε 3 σημεία και μάλιστα τα επόμενα δύο ήταν πολύ χειρότερα απ' αυτό που συναντήσαμε εμείς, θα έπρεπε να ξαναγίνει νέα χάραξη και αμφιβάλλω πολύ αν θα έχει φτιαχτεί μέχρι τώρα...

Και ΟΚ, μπορεί και να έχετε τη δυνατότητα να πάρετε τα μηχανάκια στην πλάτη (!!), εμείς πάντως όχι τα DRZ δεν έπαιζε να περάσουμε απέναντι, αλλά ακόμα και με τα πόδια ήταν σχεδόν αδύνατον και αναγκαστήκαμε να γυρίσουμε Γραμμένη Οξυά και να αλλάξουμε τελείως διαδρομή.




Το αναφέρω λοιπόν, just in case. ;)
...περνάει ρε!!! :wacky::wacky::wacky:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Συναντηση κορυφης στο Αρδαμερι ..

Σχεδιασμος old school με τους συμβατικους χαρτες για 4 ολοκληρα ημερησια χωματινα tour



adv phone
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Τρομερές εμπειρίες από Καλιακούδα και πέριξ όπου τρόμαξα να βρω πάλι άσφαλτο (90+χλμ συνεχές χώμα!!! )
Με χωμάτινα λάστιχα, χωρίς πολύ βάρος στη μηχανή και καλή παρέα θα είναι όμως απόλαυση!
Καλά να περάσετε μάγκες!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
10 μερουλες θαλασσα και πολη εμειναν...και μετα βουνο!
Το σημειο κατασκηνωσης

https://www.google.gr/maps/dir/Μεγάλο+Χωριό+361+00/38.8071521,21.7668072/@38.8168235,21.7373589,4960m/data=!3m2!1e3!4b1!4m9!4m8!1m5!1m1!1s0x135ee6dcb1f616fb:0xabd7480192628f9b!2m2!1d21.7423106!2d38.8268792!1m0!3e2


βρισκεται στα 10 χλμ απο το Μεγαλο Χωριο Ευρυτανιας
και ειναι προσβασιμο απο ολες τις μοτό ανεξαρτητως τυπου και ελαστικων.

Οι πρωτοι της παρεας θα φτασουν εκει απο τη Δευτερα το απογευμα
και οι 5 συνολικα ημερησιες χωματινες εξορμησεις θα περιλαμβανουν οτι υπαρχει τριγυρω σε βουνοκορφη
και φυσικα μια διασχιση του φαραγιου του Πανταβρεχει.

Για τις χωματινες τα αντιστοιχα ελαστικα ειναι απαραιτητα ενω η περιοχη προσφερεται
και για ατελειωτες ασφαλτινες περιπλανησεις μιας και η Ευρυτανια ειναι γνωστη για τα εκπληκτικης προσφυσης οδοστρωματα της.

Η ομαδα του Africa Twin Club Β.Ελλαδος που θα ειναι εκει παραλληλα ετοιμαζει το παραδοσιακο πλεον μαγερικο του camp
και θα πρεπει να δηλωσουμε εδω οσοι απο εμας θα συμμετασχουμε στις γνωστες γευσιγνωστικες βραδιες της Λεσχης.


:)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Μου είναι πολύ δυσκολο λογο δουλειας, κριμα για ακομα μια φορα ,την συγκεκριμενη βολτα δεν θα ηθελα να την χασω:(
Λεωνιδα ο φιλος μας ο Σακης που την χανει και φετος μας εγραψε οτι προτιμαει που τη χανει λογω δουλειας γιατι περυσι την εχασε λογω ανεργιας.
Στο γραφω ετσι για παρηγορια μας κι εγω χανω τις 2 πρωτες χωματινες λογω δουλειας.


p.s.
Θα ειμαστε εκει μεχρι κ Κυριακη πρωι που θα ανηφορισουμε μεσω Κρεντη Αγραφων κλπ κλπ.

adv phone
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Λεωνιδα ο φιλος μας ο Σακης που την χανει και φετος μας εγραψε οτι προτιμαει που τη χανει λογω δουλειας γιατι περυσι την εχασε λογω ανεργιας.
Στο γραφω ετσι για παρηγορια μας κι εγω χανω τις 2 πρωτες χωματινες λογω δουλειας.


p.s.
Θα ειμαστε εκει μεχρι κ Κυριακη πρωι που θα ανηφορισουμε μεσω Κρεντη Αγραφων κλπ κλπ.

adv phone
ετσι είναι Πασχαλη το εχω στο πισω μερος του κεφαλιου μου αυτό,αλλα 2 μερούλες υπολογιζα πεμπτη παρασκευη να ερθω με την παρτη σας γιατι μολις τελειωσει η συμβαση δεν θα μπορω παλι, λογω ανεργιας κ εγω.:). θα γινω η σκια σας διαδυκτιακα,μιας κ εχω ομορφες αναμνήσεις από ευρυτανια κ το παντα βρεχει.:ok:
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
ημουν στην περιοχη πριν κανα μηνα για σ/κ (ασφαλτινο βεβαια) και νομιζω πως η ευρυτανια ειναι....ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!!!
δυστυχως δουλευω και την κυριακη στις 3/7 εχουμε μια βαφτιση στην αθηνα..
ειμαι σιγουρος πως θα περασετε absolutely perfect!!!:friendship:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Πριν απο λίγο έμαθα ότι μου "αναθέτουν"......... τις διαδρομές για Πέμπτη,
Παρασκευή και Σαββατο..... .......η υπογραφή μου τα λέει όλα :D:D:D

Γι αυτό όσοι έχουν σκοπό ή τους πέρασε απ' το μυαλό να έρθουν, να γνωρίζουν ότι ωράριο επιστροφής δεν συμπεριλαμβάνεται........όλες οι μέρες και οι νύκτες δικές μας θα είναι:laugh::laugh:

......απο "αζυμούθιο" ποιός γνωρίζει.....:yew::yew: (πλην του Θοδωρή)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πριν απο λίγο έμαθα ότι μου "αναθέτουν"......... τις διαδρομές για Πέμπτη,
Παρασκευή και Σαββατο..... .......η υπογραφή μου τα λέει όλα :D:D:D

Γι αυτό όσοι έχουν σκοπό ή τους πέρασε απ' το μυαλό να έρθουν, να γνωρίζουν ότι ωράριο επιστροφής δεν συμπεριλαμβάνεται........όλες οι μέρες και οι νύκτες δικές μας θα είναι:laugh::laugh:

......απο "αζυμούθιο" ποιός γνωρίζει.....:yew::yew: (πλην του Θοδωρή)
Η ζωη μου κυκλους κανει δλδ.Προσβαλλω την αναθεση κ φυσικα φερνω το μικρο nuvi που τα ξερει ολα αλλα δεν μιλαει!

P.S.
Θελω να με πας στα Φιδακια.

adv phone
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Η ζωη μου κυκλους κανει δλδ.Προσβαλλω την αναθεση κ φυσικα φερνω το μικρο nuvi που τα ξερει ολα αλλα δεν μιλαει!

P.S.
Θελω να με πας στα Φιδακια.

adv phone
Αυτο ειχα στο νου μου........το λάκκο με τα φίδια........
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Εκεί τριγύρω είναι αυμπυκνωμένη όλη η φυσική ομορφιά της Στερεάς Ελλάδας! Καλά να περάσετε παίδες!
 
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Eιναι μερικοι που δεν κρατιουνται και φυγαν απο σημερα..
@velgos και @zirox φορτωμενοι στο ηρωικο Renault της διοργανωσης :p
με τα GS και με ολη την τεχνικη υποστηριξη
(καρβουνα σχαρες σακοι αναβατων ελαφρυ αλκοολ και δε συμμαζευεται)




To ενα στριβει μονο του απο τωρα...



p.s.
O αδοκιμος ορος ''διοργανωση'' αναφερεται στους Αφρικανους του Βορρα που κινουνται στην περιοχη παραλληλα με τα Ελληνικα Βουνα 9.
Σε χωματα δειπνο και σκηνακια θα ειμαστε ΜΙΑ παρεα,μετα τις 11 το βραδυ που η κατασταση απογειωνεται .....οποιος αντεξει!!
 

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Νόμιζα οτι οι Αφρικανοί κάνουμε την εκδρομή Ελληνικά Βουνά 9
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Νόμιζα οτι οι Αφρικανοί κάνουμε την εκδρομή Ελληνικά Βουνά 9
Κι εγω τι εγραψα βρε παλιοκατεμακια αφρικανε?

Αν αρχισατε τα βαριά απο τωρα,βαστα Καλακουδα μ' τα χωματααααα :cool:

adv phone
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom