Olympus Madness 2020: Hard-αλιάς εντίσιο

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Το πλάνο για το Olympus (Jungle) Madness 2020 ήταν να γίνει λίγο πιο πιπεράτο, λίγο πιο hard, πάντα όμως για μεγάλα adv.
Δυστυχώς το 6-άσκηση δεν ισχύει εκτός νομού, οπότε από hard κατέληξε να γίνει hardαλιάς η βόλτα και να πάρει αναβολή για το '21.

Η πορτοκάλι ομάδα πρόλαβε να κάνει μια γύρα, καθώς είχαμε ανέβει από Τετάρτη για να προετοιμάσουμε τη διαδρομή, έλεγχο, κορδέλες κλπ.

Ένα ορεκτικό όσο ετοιμάζονται τα βίντεα για να πάρετε μια ιδέα για του χρόνου.

Blue line TOUFast_950 efthymis stratos, και του χρόνου.












Και μη ξεχνάτε, η απάντηση είναι πάντα #elate_pernaei :woot:
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Φέτος μας γ@...σε το κορνοβιούση.
Είχα στήσει έτσι τις διαδρομές ώστε να κρατήσω τα high lights του 1ου Olympus (ποτάμι, γραμμές, παραλία ++), εμπλουτίζοντας τα με περισσότερο madness :wacky:.
Κράτησα το μεγαλύτερο μέρος της βόλτας σε υψόμετρο όπου έχει καστανιές, οξιές ώστε να περνάμε από χώμα στρωμένο με φύλλα, δημιουργώντας σε συνδυασμό με την ομίχλη της 1ης ημέρας ένα τρομερό τοπίο.
Η πορτοκαλί ομάδα σχεδόν σύσσωμη (δεδομένου των δυσκολιών λόγω απαγορεύσεων) έτοιμη για να βοηθήσει.

Day 1
Ανηφορικές αντιπυρικές




 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Λόγω μικρής και ευέλικτής ομάδας ψάξαμε κάποια brake out τα οποία δεν προέκυψαν διαδρομές αλλά touch down μέσα στα βάτα και έξω από αυτά αλλά με πολύ γέλιο.






 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
το ποτάμι φέτος δεν πέρναγε καθώς είχε βρέξει τις προηγούμενες μέρες και η στάθμη ήταν ~40cm πιο ψηλά και με πολύ μεγαλύτερη ορμή.
Επομένως άκυρο.
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Δυστυχώς ο Όλυμπος είχε πολύ ομίχλη που σε συνδυασμό με το λίγο φως μέσα από τα δέντρα δεν μας έδωσε ωραία πλάνα, αλλά τα μονοπάτια που έβαλα φέτος ήταν και γαμώ τα πιπέρια !!!




Με 30 μηχανές μέσα στα μονοπάτια ... ακόμη εκεί θα είμασταν :cool:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
το ποτάμι φέτος δεν πέρναγε καθώς είχε βρέξει τις προηγούμενες μέρες και η στάθμη ήταν ~40cm πιο ψηλά και με πολύ μεγαλύτερη ορμή.
Επομένως άκυρο.
Ενώ πέρυσι πέρναγε.. :pointu:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εγώ ξέρω τουλάχιστον 5 ΚΤΜ που πέρασαν.
Από Japan μεριά τίποτα :p
Και ούτε λόγος για τις γερμανικές γλάστρες !!!
Να τα λέμε αφτα
 

MvDuke

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Tracer 900
Μπράβο ρε παιδιά! πολύ όμορφες εικόνες! Αναμένουμε τα βίντεο! :friendship:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έχουμε τέτοιο video και δεν το έχω δεί ...
Ηλία ρίξτο
Να μην καταγραφεί στα πρακτικά.. Ένσταση!! Πάντως για την ιστορία νομίζω ένα DRZ πνίγηκε. Τα ΚΤΜ πέρασαν έστω και οριακά.. Κι εγώ μέσα σε αυτά που είδα τον Χαλάτση να περνάει.. Άκου άνθρωπο που βρήκα να πάρω παράδειγμα και κόντεψα να γίνω υποβρύχιο!!
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Εκεί που πνίγηκε το DRZ δεν πέρασε κανένα...από αλλού ίσως...
Αφού υπήρχε VAR ... να δούμε το video ;).
Ξέρω ακριβώς που πνίγηκε και επιβεβαιώνω ότι από εκεί δεν ήταν η διαδρομή απλά φαινόταν πιο ήσυχο το ποτάμι (αλλά πιο βαθύ).
Με πλωτήρες και φόρα θα περνούσε :hh:.
 
Top Bottom