On-Off σχολείο Χούντρας

warez

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Yamaha TENERE 700
Καλησπέρα!
έχει κάνει κανείς το σχολείο On-Off του Χούντρα; Εντυπώσεις;
Μου αρέσει που τα μαθήματα είναι 1 ώρα. Πας βήμα-βήμα, κάνεις το μάθημα, μετά κάνεις μερικές προπονήσεις μόνος και πας στο επόμενο. Το θεωρώ καλύτερο μοντέλο από το "τα κάνω όλα σε μια μέρα".
Είχα κάνει 2 riding school ασφλάντινα στον Χούντρα και είχα μείνει πραγματικά πολύ ευχαριστημένος.



(έψαξα στο forum αν έχει γραφτεί κάτι αλλά δεν βρήκα κάτι :/)
 

antonis_dov

Μέλος
Περιοχή
Δάφνη
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2021
Καλησπερα και μενα με ενδιαφερει. Και εγω ειχα κανει το ασφαλτινο riding school level 1 στον Χουντρα πολυ καλο.
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Εκτός από ασφάλτινα ολοήμερα δεν έχω εμπειρία σε ολοήμερο χωμάτινο μάθημα.
Έχω κάνει 2 μονοωρα μαθήματα στο Χουντρα, καλα ήταν ίσως λίγο. Ήταν εντός του κέντρου τους σε ήπια πίστα σαν αρχή με δικιά τους μηχανή.
Συνεχίζοντας σε βγαζουν και σε κομμάτια στο βουνό.
 

warez

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Yamaha TENERE 700
Έκλεισα να κάνω μέσα στην εβδομάδα. Τα μαθήματα είναι ατομικά 1 ώρας, με κόστος 30 ευρώ.
Αν και εξαρτάται από το άτομο, θα δείξει πόσες ώρες θα χρειαστεί για να φτάσεις σε ένα "βασικό επίπεδο" (κάτι αντίστοιχο του Level 1 του Σπανού). Αν θέλεις πχ 15 μαθήματα τότε είναι εξαιρετικά ακριβό.
Θα πω εντυπώσεις μόλις κάνω το 1ο μάθημα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Έκλεισα να κάνω μέσα στην εβδομάδα. Τα μαθήματα είναι ατομικά 1 ώρας, με κόστος 30 ευρώ.
Αν και εξαρτάται από το άτομο, θα δείξει πόσες ώρες θα χρειαστεί για να φτάσεις σε ένα "βασικό επίπεδο" (κάτι αντίστοιχο του Level 1 του Σπανού). Αν θέλεις πχ 15 μαθήματα τότε είναι εξαιρετικά ακριβό.
Θα πω εντυπώσεις μόλις κάνω το 1ο μάθημα.
Ατομικό μάθημα μιας ώρας με 30 ευρώ είναι τσάμπα! Ειδικά αν το κάνει ο ίδιος ο Χουντρας.
Δες πόσο χρεώνονται τέτοιου είδους υπηρεσίες έξω.
Αν είχα χωμάτινο θα το έβαζα στο πρόγραμμα άμεσα!
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Είχα κανει 2-3 μαθήματα πριν κάποια χρόνια χωρίς καν να έχω χωμάτινο μηχανάκι και όντας εντελώς αρχάρια. Η μια ώρα ήταν πολύ περιεκτική και με τη σωστή καθοδήγηση, κανεις πράγματα βήμα βήμα που πριν ξεκινήσεις φαίνονται πολύ δύσκολα. Εμένα μου άρεσε πολύ και έχω σκοπό να ξανακάνω. Αν δε, έχεις και το κατάλληλο μηχάνημα για να εξασκηθείς και μονος, ότι καλύτερο.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Αν είχα χωμάτινο θα το έβαζα στο πρόγραμμα άμεσα!
Αντώνη, δε χρειάζεσαι δίκη σου μηχανή για να κανεις μάθημα. Και μάλιστα μου είπε τις προάλλες πως έχει πάρει καινουρια crf300 [emoji που του τρέχει το σαλάκι]
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αντώνη, δε χρειάζεσαι δίκη σου μηχανή για να κανεις μάθημα. Και μάλιστα μου είπε τις προάλλες πως έχει πάρει καινουρια crf300 [emoji που του τρέχει το σαλάκι]
Εντάξει, μου άνοιξες την όρεξη τώρα :p:D:laugh:
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Έκλεισα να κάνω μέσα στην εβδομάδα. Τα μαθήματα είναι ατομικά 1 ώρας, με κόστος 30 ευρώ.
Αν και εξαρτάται από το άτομο, θα δείξει πόσες ώρες θα χρειαστεί για να φτάσεις σε ένα "βασικό επίπεδο" (κάτι αντίστοιχο του Level 1 του Σπανού). Αν θέλεις πχ 15 μαθήματα τότε είναι εξαιρετικά ακριβό.
Θα πω εντυπώσεις μόλις κάνω το 1ο μάθημα.
Μόλις τελειώσεις δώσε πληροφορίες.
Δεν θα κανείς μάλλον με τον Θανάση αλλα με κάποιον συνεργάτη του


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Μόλις τελειώσεις δώσε πληροφορίες.
Δεν θα κανείς μάλλον με τον Θανάση αλλα με κάποιον συνεργάτη του


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έχω κάνει τα ride lvl 1 & 2 τα ολοήμερα.
Και τις 2 φορές στο τέλος που ενημερώνουν τους μαθητές ότι παρέχονται και ιδιαίτερα ωριαία μαθήματα θυμάμαι να μας λένε ότι τα μαθήματα SuperMoto και Enduro τα κάνει ο ίδιος ο Χούντρας.
 

warez

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Yamaha TENERE 700
Ναι δεν κάνεις με τον Χούντρα, κάνεις με τον Σουλιώτη. Είχα κάνει μαζί του ένα ασφάλτινο. Πολύ καλώς σε αυτά που ήθελε να πει, βέβαια όταν συζητήσαμε για πράγματα άσχετα της ύλης τον είδα λίγο να ζορίζεται στο τι θα πει. (Π.χ. συζήτησαμε για το Rev Matching και οριακά φαινόταν να μην έχει ξανακούσει τον όρο).
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Δεν έχω εμπειρία από σχολεία οδήγησης εκτός από το διήμερο χωμάτινο μάθημα που κάναμε τον περασμένο Δεκέμβρη με τον Χελιώτη,προς το τέλος τής δεύτερης μέρας νόμιζα ότι οδηγούσε κάποιος άλλος το μηχανάκι,μας είπε και μας έδειξε τι να κάνουμε στα δύσκολα κομμάτια,δεν ήταν level 1 και level 2 ήταν συμπυκνωμένο σχολείο χωμάτινης οδήγησης με ότι μπορεί να συναντήσεις σε βόλτες στα βουνά,τα καλύτερα χρήματα που έχω δώσει!!Απλά μετά πρέπει να βολταρεις συχνά για εξάσκηση.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
μήπως πρέπει να πάρεις την προκαταβολή από το Triumph και να πάρεις Honda CRF και τα βουνά?
σου πάει
Οχι, όχι. Είμαι σίγουρη για τις κινήσεις μου.
Αυτό σε λιγο καιρό να δυναμώσουν τα πόδια μου. Δεν είμαι έτοιμη. Ούτε να πέσω με τα μούτρα σε σκληρή γυμναστική μπορώ. Συντηρητικά και στο χρόνο τους ολα. Αλλά ερωτεύτηκα :happy:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Οχι, όχι. Είμαι σίγουρη για τις κινήσεις μου.
Αυτό σε λιγο καιρό να δυναμώσουν τα πόδια μου. Δεν είμαι έτοιμη. Ούτε να πέσω με τα μούτρα σε σκληρή γυμναστική μπορώ. Συντηρητικά και στο χρόνο τους ολα. Αλλά ερωτεύτηκα :happy:
Νατάσα πόσο είναι το κόστος του χωμάτινου μαθήματος/ώρα αν το κάνεις με δικό τους CRF?
 
Top Bottom