Powerline

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Αξιώθηκα πια και έφτιαξα μόνιμο σέρβερ για τις ταινίες και την μουσική μου, οπότε δεν μου χρειάζονται.

TP-LINK AV-500 Powerline, δουλεύουν άψογα αφού τα έχω λιγότερο από χρόνο και έχουν ακόμα 3 χρόνια εγγύηση από την TP-LINK. Με passthrough ρευματολήπτη για ακόμα καθαρότερη μεταγωγή δεδομένων, στο κουτί τους, το μόνο που θα χρειαστούν είναι δυο καλώδια UTP Cat5 ή CAT6 των 2 ευρώ για τη σύνδεση. Πολύ γρήγορα, ακόμα και βαριά 3D BD rips των 45GB περνάνε άνετα.
Όποιος τα θέλει δικά του, ακόμα και εκτός Αθήνας τα στέλνω στο κουτί τους.

http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-5034_TL-PA4010PKIT.html
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Καλησπερα με ενδιαφερει απλα για να καταλαβω το βαζεις στο pc και βλεπεις ας πουμε ταινια στην τηλεοραση του σαλονιου?
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Καλησπερα με ενδιαφερει απλα για να καταλαβω το βαζεις στο pc και βλεπεις ας πουμε ταινια στην τηλεοραση του σαλονιου?
Μονο αν η τηλεοραση σου εχει δυνατοτητα συνδεσης στο νετ
http://www.tp-link.gr/products/details/cat-18_TL-WPA4230P-KIT.html

Αν παντως τελικα δεν το θελει ο zorro θα το ηθελα εγω μπας και γλυτωσω απο τα καλωδια
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Καλησπερα με ενδιαφερει απλα για να καταλαβω το βαζεις στο pc και βλεπεις ας πουμε ταινια στην τηλεοραση του σαλονιου?
Tο ενα το βαζεις στην πριζα διπλα απο το router και συνδεεις επανω του ενα καλωδιο.Το αλλο το βαζεις σε μπριζα διπλα στην tv και βγαζεις καλωδιο απο αυτο το παραμυθι και το συνδεεις με την tv.Μεταφερεις δηλαδη καλωδικα το σημα του router και οχι ασυρματα.
Αυτο ειναι χρησιμο στην περιπτωση που η τηλεοραση σου δεν δεχεται ασυρματο σημα.
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Το χρησιμοποιούσα για να στείλω δίκτυο από το κεντρικό σέρβερ στο media player του υπνοδωματίου για να βλέπω ταινίες ξάπλα. Μπορεί να στείλει οτιδήποτε δικτυακό αρκεί η συσκευή να έχει ethernet θύρα...


ΠάπιοFon
 
Top Bottom