Prive μαθήματα enduro

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το αυτό αναρωτιέμαι και εγώ. Και θα μας μάθει τα πάντα ή χρεώνει έξτρα για το κοφινατο βιδαριστο ας πούμε.
ΠριτςΤαρες Παστρανα θα γίνουμε σου λέω :cool::roflmao::roflmao:


Για λοιπές απορίες εδώ ΑΡΧΙΚΗ
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Παιδιά θα μπορούσαμε να κάνουνε παρέα ένα μάθημα εντούρο, εννοείται αφιλοκερδώς. Θα σας πω αυτά που μου μάθανε και μένα παλιότερα οι δάσκαλοι.

Μπορούμε να δώσουμε ραντεβού στον Υμηττό από την πίσω μεριά και να αφιερώσουμε κάποιες ώρες σε αυτό.

(Πρώτα θεωρία, μετά ασκήσεις και μετά βόλτα για εμπέδωση.)

Και μετά κλείστε μάθημα prive σε Χούντρα, Καράμπελα, Ορφανό ή Μανιάτη αν κάνει ακόμα, ώστε να πάτε πιο έτοιμοι.
μεσα αν γινει αυτο
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Έχουμε κλείσει μάθημα για τρια άτομα την Κυριακή 17/12. Στον έναν έτυχε δουλειά και δεν θα μπορέσει να έρθει, αν κάποιος με μικρό ενδιαφέρεται υπάρχει μια κενή θέση. Το ραντεβού είναι 10:00 στο Μαρκόπουλο για τρίωρο μάθημα.
Εγώ θα είμαι με το RS300 και ο Ziggy με DRZ400S
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Παιδιά θα μπορούσαμε να κάνουνε παρέα ένα μάθημα εντούρο, εννοείται αφιλοκερδώς. Θα σας πω αυτά που μου μάθανε και μένα παλιότερα οι δάσκαλοι.

Μπορούμε να δώσουμε ραντεβού στον Υμηττό από την πίσω μεριά και να αφιερώσουμε κάποιες ώρες σε αυτό.

(Πρώτα θεωρία, μετά ασκήσεις και μετά βόλτα για εμπέδωση.)

Και μετά κλείστε μάθημα prive σε Χούντρα, Καράμπελα, Ορφανό ή Μανιάτη αν κάνει ακόμα, ώστε να πάτε πιο έτοιμοι.
Φίλε Κώστα, πέρασαν αρκετές ημέρες από την πρότασή σου, πραγματικά μπράβο σου,
έλαβες δεκάδες likes και καρδούλες, αλλά δεν εκδηλώθηκε επιθυμία - συμμετοχές ώστε να υλοποιηθεί η προσφορά σου.
Πραγματικά αναρωτιέμαι για ποιό λόγο. Είσαι συμπαθής και κοινά αποδεκτός ως ικανός γι αυτό που προτείνεις.
Ίσως η αναφορά σου στη λέξη "αφιλοκερδώς" να είναι το κουμπί.... Ξέρω κι εγώ;
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Φίλε Κώστα, πέρασαν αρκετές ημέρες από την πρότασή σου, πραγματικά μπράβο σου,
έλαβες δεκάδες likes και καρδούλες, αλλά δεν εκδηλώθηκε επιθυμία - συμμετοχές ώστε να υλοποιηθεί η προσφορά σου.
Πραγματικά αναρωτιέμαι για ποιό λόγο. Είσαι συμπαθής και κοινά αποδεκτός ως ικανός γι αυτό που προτείνεις.
Ίσως η αναφορά σου στη λέξη "αφιλοκερδώς" να είναι το κουμπί.... Ξέρω κι εγώ;
Εγώ προσωπικά ντρέπομαι να φορτωθώ σε κάποιον στο στυλ, "δέσμευσε μια μέρα από τον υπερπολύτιμο ελεύθερο χρόνο σου για να πάμε να μου δείξεις".
Από την άλλη αν ο Κώστας, ή όποιος άλλος πει, παιδιά την τάδε μέρα έχω ελεύθερο χρόνο που μπορώ να διαθέσω, ελάτε να σας δείξω δυο πράγματα να ξεστραβωθείτε, με μεγάλη χαρά θα συμμετέχω.
Δεν νομίζω ότι κανείς σνομπάρει την πρόταση του kordix απλά μάλλον όλοι περιμένουν το παρασύνθημα ;)
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Επίσης, και αυτό είναι ειλικρινής απορία, δεν ξέρω πόσους αρχάριους με μικρά έχουμε στο φόρουμ. Με μεγάλα είναι σίγουρα περισσότεροι, με μικρά δεν ξέρω.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Από το επόμενο ΣΚ θα μπορώ και εγώ να παρευρεθώ σε DIY μάθημα στον Υμηττό. Θα είναι πολύ καλή εμπειρία.
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Παιδιά θα μπορούσαμε να κάνουνε παρέα ένα μάθημα εντούρο, εννοείται αφιλοκερδώς. Θα σας πω αυτά που μου μάθανε και μένα παλιότερα οι δάσκαλοι.

Μπορούμε να δώσουμε ραντεβού στον Υμηττό από την πίσω μεριά και να αφιερώσουμε κάποιες ώρες σε αυτό.

(Πρώτα θεωρία, μετά ασκήσεις και μετά βόλτα για εμπέδωση.)

Και μετά κλείστε μάθημα prive σε Χούντρα, Καράμπελα, Ορφανό ή Μανιάτη αν κάνει ακόμα, ώστε να πάτε πιο έτοιμοι.
Κώστα η πρόταση σου είναι συγκινητική, αλλά όπως έγραψε και ο Αντώνης είναι δύσκολο για κάποιον να το ζητήσει. Νομίζω το καλύτερο είναι να ορίσεις μια Κυριακή που σε βολεύει (μάλλον του χρόνου...) και θα γίνει χαμός!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κώστα η πρόταση σου είναι συγκινητική, αλλά όπως έγραψε και ο Αντώνης είναι δύσκολο για κάποιον να το ζητήσει. Νομίζω το καλύτερο είναι να ορίσεις μια Κυριακή που σε βολεύει (μάλλον του χρόνου...) και θα γίνει χαμός!
Ναι έτσι θα ήταν καλύτερα και για να γίνει καλύτερη δουλειά ίσως παίξει περιορισμός στις συμμετοχές.

Παρακαλώ να μη βγει αυτό παρα-έξω, μη μας κόψουν την καλημέρα οι δάσκαλοι. Θα είναι μια εισαγωγή στα βασικά ώστε όσοι έρθουν να πάνε πιο σωστά προετοιμασμένοι σε κανονικό μάθημα εντούρο. Θα προτιμούσα να έρθουν κάτοχοι εντούρο ή ψηλόφτερων ον-οφ τύπου crf l, klx, drz κτλ.

Το 2005 είχα παρακολουθήσει ένα 2ημερο σχολείο εντούρο του Φώτη Σκαρή που το είχε διοργανώσει η λέσχη Άνεμος και αργότερα μετά το 2010 ένα σχολείο εντούρο του Τάκη Μανιάτη που είχε σαν βοηθό τον Βασίλη Μπούδρο. Αυτό είχε γίνει σε συνεργασία με το κραταιό τότε φόρουμ dirtbike.gr. Και τα 2 σχολεία ήταν πολύ καλά οργανωμένα και μάθαμε πραγματικά πολλά.

Να βρούμε μια ημερομηνία μέσα στον Ιανουάριο.
 

Aetos

aetos
Περιοχή
Λαγονησι
Όνομα
Μενιος
Μοτό
Voge 300 Rally
Μπράβο Κώστα πολύ όμορφη και αποδεκτή κίνηση ωστε να βελτιώσουμε τις τεχνικές επιδόσεις μας εμείς οι αιώνιοι λάτρεις του βουνού.
(Από Γενάρη παραλαμβάνω επιτελους κι εγώ το Voge 300 Rally κι ελπίζω να ακολουθώ παντού και πάντα το όμορφο παρεάκι μας).
 
Top Bottom