R 1150 GS 2002

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
ρωτατε κι μενα που μαδαω τη μαργαριτα, να το δωσω το vfr - να μην το δωσω το vfr ........ α ρε Σοιχιρο τι μας κανεις και απο τον ταφο ακομα :D
Να το δώσεις φίλε, αλλά τι να πάρεις? Άλλωστε το είχες πάρει σε καλή τιμή.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Παιζει να αλλαξα γνωμη 5 φορες μεχρι να πουλησω το 990. Δε το μετανιωσα στιγμη μετα τη πωληση ομως..
Γιατί?
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Γιατί?
Εκανε τον κυκλο του το 990 και ειχε ερθει η ωρα του. Το αγνοουσα για ενα διάστημα μέχρι που το πήρα απόφαση! Μου λειπει μονο οταν θελω να κανω καμια καγκουρια και η πομονα δεεεεεεεν :hungover: (εκτος απο σουζες. Ποσο γαματες σουζες το bmw ρε παιδια)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ευχαριστώ για την υποστήριξη παιδιά, βλέπω πως δεν είμαι ο μόνος και είναι κι αυτό μια παρηγοριά.

Παρακαλώ τους κύριους διαχειριστές να με κάνουν μπαμ στις αγγελίες για να μη ξανακυλίσω.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Πωλείται gs 1150 2002 μοντέλο με απλό abs (το οποίο δουλεύει μια χαρά.)

Έχει 149.000 km, τα περισσότερα εκ των οποίων έχουν γίνει σε ταξίδια.

Είναι δουλεμένο ήρεμα αφού σπάνια περνάω τις 4500 στροφές.

Αλλαγές λαδιών κάθε 5.000 με liqui moli 15 50, δεν έχει δουλέψει με άλλο λάδι στα χέρια μου και τα σέρβις του γίνονται στην ώρα τους στο boxer garage από τότε που το πήρα, τον Οκτώβριο του 2015 (είχε τότε 55.000 km). Μπορείτε να ρωτήσετε και τον Πετσακια.

Έχει:
-αλλαγμένο δίσκο συμπλέκτη + τις τσιμούχες του μοτέρ
-πρόσφατα νέα τρόμπα βενζίνης
-αλλαγμένο προληπτικά αισθητήρα hall sensor (υπάρχει και ο παλιός)
- πρόσφατα έγινε έλεγχος του άξονα που είναι οκ (επισκευάστηκε προληπτικά ένας σύνδεσμος που είχε αμελητέο τζόγο)
-έγινε αλλαγή των 2 γνήσιων ρουλεμάν στο διαφορικό (80 ευρώ έκαστο)
-αλλαγή τσιμούχες ξύστρες στο μπροστινό
-εγινε μεγάλο σέρβις στις 145.000 km

Βελτιώσεις:
-Εξάτμιση remus (+ τη μαμά)
-Τσιπάκι νο 5 από τον Γιάννη John's performance
-αλλαξα την ηλεκτρονική με αλλη για να δουλέψει το τσιπ (υπάρχει και η παλιά)
-υπάρχει ΚΝ φίλτρο αλλά προτιμώ το μαμά.
-Κάλυμμα ρεζερβουάρ bagster

Δουλεύει πολύ ωραία και στροφάρει από μεσαίες και πάνω πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με ένα στοκ.

Τι θέλει:
  1. Ακτινολόγιση μπροστινού τροχού
  2. Έχουν κοπεί τα αυτάκια στο μπροστινό υποπλαίσιο που κρατάνε τα όργανα (το παθαίνουν τα 1150, το έχω διορθώσει πρόχειρα και δεν έχει τζόγο).
Δεν ακολουθεί πια η γυναίκα στα ταξίδια και αποφάσισα να πάω σε κάτι μικρότερο.

Τιμή 2500 Ευρώ.
Άλλος για Τenere...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κωστή kordix σόρυ που στα γράφω τώρα που άλλαξες γνώμη.
Τις αναμνήσεις και όσα ζούμε δεν τις κάνουν τα σίδερα. Τις κάνουν τα έμψυχα που είναι γύρω από αυτά. Και αν δεν είναι αυτά τα σίδερα θα είναι πάντα κάποια άλλα.

Αν αποφάσισες να τη κρατήσεις και να μείνεις με αυτή έχει καλώς. Αν αποφάσισες να κρατήσεις ΚΑΙ αυτή, τότε... απλά αποφάσισες να βλέπεις να τη μαραζώνει σταδιακά ο χρόνος και ταυτόχρονα στέρησες την ευκαιρία σε κάποιο άλλον να την χαρεί.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κωστή kordix σόρυ που στα γράφω τώρα που άλλαξες γνώμη.
Τις αναμνήσεις και όσα ζούμε δεν τις κάνουν τα σίδερα. Τις κάνουν τα έμψυχα που είναι γύρω από αυτά. Και αν δεν είναι αυτά τα σίδερα θα είναι πάντα κάποια άλλα.

Αν αποφάσισες να τη κρατήσεις και να μείνεις με αυτή έχει καλώς. Αν αποφάσισες να κρατήσεις ΚΑΙ αυτή, τότε... απλά αποφάσισες να βλέπεις να τη μαραζώνει σταδιακά ο χρόνος και ταυτόχρονα στέρησες την ευκαιρία σε κάποιο άλλον να την χαρεί.
Κοίτα Στέφανε η μηχανή είναι πολύ καλή και μου κάνει όλα τα χατίρια.

Αυτό που δεν έχει, είναι απλότητα. Είχα συνηθίσει με το xrv 750 που αν πάθαινε κάτι το έφτιαχνα επί τόπου, όπου κι αν βρισκόμουν. Με το gs δεν νομίζω πως γίνετε αυτό εύκολα πχ άξονας, διαφορικό κτλ
Πρέπει λοιπόν να φροντίζω την καλή λειτουργία της προληπτικά αλλά δεν είναι εφικτό πάντα.

Αν την έδινα θα ήθελα να πάρω κάτι σαν το Τ7 αλλά δεν φτάνουν τα χρήματα οπότε θα πήγαινα ξανά σε xrv 750 αλλά όπως και να το κάνουμε είναι πισογυρισμα και φοβάμαι πολύ τα μεταχειρισμένα. Επίσης έχω καλομαθει με τη ροπαρα του gs και φοβάμαι την αλλαγή σε κάτι πιο αδύναμο.

Οπότε την κρατάω και παράλληλα προσπαθώ να μαζέψω λεφτά για κάτι πιο σύγχρονο, πχ ένα Τ7.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κοίτα Στέφανε η μηχανή είναι πολύ καλή και μου κάνει όλα τα χατίρια.

Αυτό που δεν έχει, είναι απλότητα. Είχα συνηθίσει με το xrv 750 που αν πάθαινε κάτι το έφτιαχνα επί τόπου, όπου κι αν βρισκόμουν. Με το gs δεν νομίζω πως γίνετε αυτό εύκολα πχ άξονας, διαφορικό κτλ
Πρέπει λοιπόν να φροντίζω την καλή λειτουργία της προληπτικά αλλά δεν είναι εφικτό πάντα.

Αν την έδινα θα ήθελα να πάρω κάτι σαν το Τ7 αλλά δεν φτάνουν τα χρήματα οπότε θα πήγαινα ξανά σε xrv 750 αλλά όπως και να το κάνουμε είναι πισογυρισμα και φοβάμαι πολύ τα μεταχειρισμένα. Επίσης έχω καλομαθει με τη ροπαρα του gs και φοβάμαι την αλλαγή σε κάτι πιο αδύναμο.

Οπότε την κρατάω και παράλληλα προσπαθώ να μαζέψω λεφτά για κάτι πιο σύγχρονο, πχ ένα Τ7.
Σε αυτή τη περίπτωση καλά κάνεις Κωστή.
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Κοίτα Στέφανε η μηχανή είναι πολύ καλή και μου κάνει όλα τα χατίρια.

Αυτό που δεν έχει, είναι απλότητα. Είχα συνηθίσει με το xrv 750 που αν πάθαινε κάτι το έφτιαχνα επί τόπου, όπου κι αν βρισκόμουν. Με το gs δεν νομίζω πως γίνετε αυτό εύκολα πχ άξονας, διαφορικό κτλ
Πρέπει λοιπόν να φροντίζω την καλή λειτουργία της προληπτικά αλλά δεν είναι εφικτό πάντα.

Αν την έδινα θα ήθελα να πάρω κάτι σαν το Τ7 αλλά δεν φτάνουν τα χρήματα οπότε θα πήγαινα ξανά σε xrv 750 αλλά όπως και να το κάνουμε είναι πισογυρισμα και φοβάμαι πολύ τα μεταχειρισμένα. Επίσης έχω καλομαθει με τη ροπαρα του gs και φοβάμαι την αλλαγή σε κάτι πιο αδύναμο.

Οπότε την κρατάω και παράλληλα προσπαθώ να μαζέψω λεφτά για κάτι πιο σύγχρονο, πχ ένα Τ7.
Η Κωστη για την απλοτητα και μονο και κατι κοντα στο Τ7 αν αποφασιζες να πηγαινες σε transalp650 απο Αφρικα το θεωρω καλυτερο .
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Η Κωστη για την απλοτητα και μονο και κατι κοντα στο Τ7 αν αποφασιζες να πηγαινες σε transalp650 απο Αφρικα το θεωρω καλυτερο .
Δεν μου αρέσει το 650. Έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να κάνω κάποια αλλαγή άμεσα.

Ας είμαστε καλά και όλα θα γίνουν.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
για την απλοτητα που ειπες...στο gs κανεις πολυ πιο ευκολα πληρες σερβις απο οτι στο αφρικα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ευχαριστώ για την υποστήριξη παιδιά, βλέπω πως δεν είμαι ο μόνος και είναι κι αυτό μια παρηγοριά.

Παρακαλώ τους κύριους διαχειριστές να με κάνουν μπαμ στις αγγελίες για να μη ξανακυλίσω.
Δεν υπάρχει λόγος ρε Κωστή να σε ανατινάξουν οι διαχειριστές, εντάξει σε συγχωρούμε!!

τώρα αμα καίγεσαι τόσο πολύ για μπαμ πάρε ΚΤΜ τί να πώ!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Τωρα εγω φταιω?
Ποιος απ τους τρεις εγραψε την αγγελια?
:roflmao::roflmao::roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
μπορείτε να φτιάξετε νέα κατηγορία αγγελιών, τιμητικά θα την ονομάσετε "του Aldebaran" γιατί εκεί θα μπαίνουν οι αποφασισμένοι πωλητές μόνο, οι δε αγγελίες θα σβήνονται αυτόματα μετά 12 ώρες.
 
Top Bottom