R 1200 GS Adventure LC

Conquistador

Μέλος
Περιοχή
Dubai
Όνομα
Mario
Μοτό
Bmw r1200gs Adventure
Όπως και να το κάνουμε είτε το πάρουμε είτε όχι είναι κούκλα σωστό εργαλείο!

salaam...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
εχω πληροφοριες, ότι το 2017....θα είναι η πιο καλη εκδοση.:rolleyes:
θα εχω κλεισει 10ετια, μαλλον θα εχω αλλαξει και δισκο........οποτε θα την αλλαξω:D:D
:confused::confused::confused::confused::confused::confused:


Κι εμένα γιατί μου είπαν ότι το 2021 θα είναι η καλύτερη έκδοση?????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
22.500€ full extras...για ενημέρωση και....μονο

Καλό μου ακούγεται!
Εξάλλου λ7 υπάρχουν και το 2021 που θα βγει το καλύτερο μοντέλο, θα έχουμε υπερ-ανάπτυξη:D:D:D:D:D
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
συνέχεια ενημέρωσης..... 23680€ με όλα τα πακέτα εξοπλισμού, συναγερμό, GPS V, 2 Πλαϊνές βαλίτσες, έξοδα δανείου(3easy) και πινακίδες...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
συνέχεια ενημέρωσης..... 23680€ με όλα τα πακέτα εξοπλισμού, συναγερμό, GPS V, 2 Πλαϊνές βαλίτσες, έξοδα δανείου(3easy) και πινακίδες...

Εκ πείρας με το συναγερμό , θα πρότεινα ανεπιφύλακτα λύση after market.
Το ίδιο και με το gps και την προεγκατάστασή του. To μόνο που είναι φοβερό στην όλη υπόθεση, είναι το χειριστήριο στα αριστερό γκριπ, που ελέγχει πολλές ηλκτρικές ηλεκτρονικές λειτουργίες (όλες ίσως;;; ) της μηχανής και το gps φυσικά.
Με λίγα λόγια θα ήθελα το χειριστήριο, αλλά όχι το gps. Γίνεται άραγε?


ΥΓ: Η ερώτηση παραπάνω είναι ακαδημαϊκού ενδιαφέροντος, που θα μπορούσε κανείς να κατατάξει, στα υπαρξιακά προβλήματα:D:p:D:p
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Εκ πείρας με το συναγερμό , θα πρότεινα ανεπιφύλακτα λύση after market.
Το ίδιο και με το gps και την προεγκατάστασή του. To μόνο που είναι φοβερό στην όλη υπόθεση, είναι το χειριστήριο στα αριστερό γκριπ, που ελέγχει πολλές ηλκτρικές ηλεκτρονικές λειτουργίες (όλες ίσως;;; ) της μηχανής και το gps φυσικά.
Με λίγα λόγια θα ήθελα το χειριστήριο, αλλά όχι το gps. Γίνεται άραγε?


ΥΓ: Η ερώτηση παραπάνω είναι ακαδημαϊκού ενδιαφέροντος, που θα μπορούσε κανείς να κατατάξει, στα υπαρξιακά προβλήματα:D:p:D:p
Ακαδημαϊκά, το χειριστήριο στο αριστερό γκριπ είναι μονο για λειτουργία του GPS....
Όσο για τον συναγερμό είναι καλός μόνο σαν δεύτερος, γιατί πρώτος θα μπεί και ένας καλός after market με μοντέρνες δυνατότητες...
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Ή αλήθεια είναι ότι μ' αρέσει, αλλά ας όψεται η οικονομική ασφυξία...
Συνεχίζοντας δηλώνω ότι είναι άρμα το άτιμο... όπως όλες οι εκδόσεις Adventure των προηγούμενων εκδόσεων! Οπότε, ως κάτοχος Adventure νιώθω πανευτυχής μ' αυτό που ήδη έχω και ταξιδεύω σε αυτοκινητόδρομους, όρη και λαγκάδια (με αρχοντιά και μεγαλοπρέπεια)...!;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ακαδημαϊκά, το χειριστήριο στο αριστερό γκριπ είναι μονο για λειτουργία του GPS....
Όσο για τον συναγερμό είναι καλός μόνο σαν δεύτερος, γιατί πρώτος θα μπεί και ένας καλός after market με μοντέρνες δυνατότητες...

Προσυπογραφω τα περι χειριστηριου, και γραψτε λαθος στο προηγουμενο ποστ μου. Μονο γι το τζιπιες το ρολερ!!!!
Περι συναγερμου τα ειπες ;)
 
A

aeriko

Επισκέπτης
Ή αλήθεια είναι ότι μ' αρέσει, αλλά ας όψεται η οικονομική ασφυξία...
Συνεχίζοντας δηλώνω ότι είναι άρμα το άτιμο... όπως όλες οι εκδόσεις Adventure των προηγούμενων εκδόσεων! Οπότε, ως κάτοχος Adventure νιώθω πανευτυχής μ' αυτό που ήδη έχω και ταξιδεύω σε αυτοκινητόδρομους, όρη και λαγκάδια (με αρχοντιά και μεγαλοπρέπεια)...!;)
Απόψεις με σύνεση!
 

giamil

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R1200GS ADV ΄07 (Blackie)


Κυκλοφορησε ηδη απ το σαββατο αφου παραδωσαν τις πρωτες....την κυριακη την πετυχα στον κοσμα!
Ωραιο αλλα μου φανηκε πιο μαζεμενο σε μεγεθος..κ η θεση οδηγησης πιο χωνευτη κ οχι κολοκοτρωνεικη οπως στον προκατοχο.. :cool:



sent from my galaxy S2
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κυκλοφορησε ηδη απ το σαββατο αφου παραδωσαν τις πρωτες....την κυριακη την πετυχα στον κοσμα!
Ωραιο αλλα μου φανηκε πιο μαζεμενο σε μεγεθος..κ η θεση οδηγησης πιο χωνευτη κ οχι κολοκοτρωνεικη οπως στον προκατοχο.. :cool:



sent from my galaxy S2
:pointu:εισαι και πολύ λελος.......
ακου κολοκοτρωνεικη
 

lempoi

Μέλος
Όνομα
πανος
Μοτό
GS1200ADV
..δεν ειμαι κολλημενος μπεεμβεδακιας..αλλα..σημερα που το ειδα απο κοντα πηγαινοντας για σερβις,.. ενταξει..η μηχανη ειναι κουκλα!!!!
αν υπηρχε διαθεση ν αλλαξω μηχανη(δεν την εχω),και αν ειχα τα φραγκα να συμπληρωσω την διαφορα πουλωντας την δικια μου(χαχαχαχα) θα την αγοραζα με κλειστα ματια!!!
Στην βασικη εκδοση με 17200!!!!
 
Top Bottom