Shoei hornet adv medium

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Προς πώληση το κρανακι ,λογο κρανιακής ασυμβατότητας …
Δυστυχώς άλλη μια απόπειρα για να μου ταιριάξει ποιοτικό κράνος έφτασε στο τελος της .
Βρίσκεται στην κατοχή μου εδώ και 2 βδομαδες και έχει φορεθεί 6-7 ώρες σύνολο .
Στο κουτί του με όλα τα τσιμπραγκαλα .


Μέγεθος Μ / 57-58
Χρωμα λευκό
Τιμη 430




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Το ίδιο πρόβλημα έχω αντιμετωπίσει στο παρελθόν με Shoei, μεταπήδισα σε HJC RPHA 70 αλλά αντιμετώπισα πάλι πρόβλημα για τον ίδιο λόγο. Πάμε απο κράνος σε κράνος με χασούρα οικονομική. Για αρκετό καιρό χρησιμοποιούσα ένα δεύτερο "παρασιτεμενο" της NOLAN μέχρι που στο τέλος η λύση σε καλό κράνος ήταν το Arai ΤΧ4 μεταχειρισμένο. Απο ότι λένε σε όποιον δεν κάνει το Shoei σε καλούπι κάνει το Arai και το αντίθετο αν και έχω δει κεφάλια να μπαίνουν παντού.
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Το Αραη δυστυχως δεν έχει πολύ χώρο στο σαγόνι και φοβάμαι πως αν ,χτυπά ξύλο τσιμπήσω καμία βουτιά , θα μαζεύω στραγάλια .
Στο Σοεη μου φάνηκε πολύ καλή η εφαρμογή του , αρκετά σφιχτή, αλλά χωρίς να ενοχλεί όση ώρα το φόραγα στο μαγαζί , μετά από μια ώρα οδήγησης μου προκαλούσε αρκετό πονοκέφαλο , τόσο ώστε να μην μπορώ να συγκεντρωθώ και να πρέπει να σταματήσω για να το βγάλω . Κατά ταλλα μου άρεσε παρά πολύ και το λιγουρευόμουν χρόνια .
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Το Αραη δυστυχως δεν έχει πολύ χώρο στο σαγόνι και φοβάμαι πως αν ,χτυπά ξύλο τσιμπήσω καμία βουτιά , θα μαζεύω στραγάλια .
Στο Σοεη μου φάνηκε πολύ καλή η εφαρμογή του , αρκετά σφιχτή, αλλά χωρίς να ενοχλεί όση ώρα το φόραγα στο μαγαζί , μετά από μια ώρα οδήγησης μου προκαλούσε αρκετό πονοκέφαλο , τόσο ώστε να μην μπορώ να συγκεντρωθώ και να πρέπει να σταματήσω για να το βγάλω . Κατά ταλλα μου άρεσε παρά πολύ και το λιγουρευόμουν χρόνια .
Μάλλον δοκίμασες το ΤΧ4.... όντως είναι λίγο στενό εμπρός.... δοκίμασε το ΤΧ5 αν σου αρέσει,
είναι πολύ φαρδύτερο.
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Το Αραη δυστυχως δεν έχει πολύ χώρο στο σαγόνι και φοβάμαι πως αν ,χτυπά ξύλο τσιμπήσω καμία βουτιά , θα μαζεύω στραγάλια .
Στο Σοεη μου φάνηκε πολύ καλή η εφαρμογή του , αρκετά σφιχτή, αλλά χωρίς να ενοχλεί όση ώρα το φόραγα στο μαγαζί , μετά από μια ώρα οδήγησης μου προκαλούσε αρκετό πονοκέφαλο , τόσο ώστε να μην μπορώ να συγκεντρωθώ και να πρέπει να σταματήσω για να το βγάλω . Κατά ταλλα μου άρεσε παρά πολύ και το λιγουρευόμουν χρόνια .
Αρα είναι εντελώς λάθος το σχήμα του κράνους για το κρανίο σου.
Αν την πίεση την ένοιωθες στο κούτελο, πρέπει να δεις πιο oval κράνη. Το Shoei δεν συγκαταλέγεται σε αυτά.
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Τη πίεση δεν την ένιωθα στο μέτωπο σίγουρα ,αλλά ούτε κάπου συγκεκριμένα .
Είχε μια γενικά σφιχτή εφαρμογή χωρίς να ενοχλεί κάπου . Και ο πόνος που μου προκαλεί μετά από ώρα ,δεν είναι τοπικός .
Είναι ένας πονοκέφαλος αρκετά εσωτερικός , λες και έχω ιγμοριτιδα .
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ψιλεεεε τoνου σου θα μας κάνεις να πάρουμε touratech όλοι μαζί .... Ούτε αυτό σε βόλεψε;;;

xrv_world_explorer
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Τότε ίσως απλά θες ένα νούμερο πάνω. Με το συγκεκριμένο κράνος δεν είσαι ο μόνος με το ίδιο θέμα μια που είναι υπερβολικά μικρό το κάθε μέγεθος.
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Το large μου ήταν μεγάλο πάντως .
δεν ξέρω για custom φάση αν θα το έφερνε καλύτερα … δηλαδή το medium με πιο μικρό μαξιλαράκι μέσα …
αυτό που εκανα με το krios pro …
 
Τελευταία επεξεργασία:

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Το large μου ήταν μεγάλο πάντως .
δεν ξέρω για custom φάση αν θα το έφερνε καλύτερα … δηλαδή το medium με πιο μικρό μαξιλαράκι μέσα …
αυτό που εκανα με το krios pro …
Το medium έρχεται με στάνταρ μέγεθος για το center pad Μ9. Αν σε σφίγγει δοκίμασε το Μ5. Αντίστοιχα στο Large το στάνταρ μέγεθος είναι το L9. Αν σου είναι μεγάλο δοκιμάζεις με το μεγαλυτερο center pad L13.
Έχει διαθέσιμα στο site το ευρωπαϊκό της shoei αν ο dealer που το πήρες δεν θέλει να σε βοηθήσει.
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Ρώτησες αν βγαίνουν μαξιλάρια πιο λεπτά?
Εγώ έτσι φοράω το δικό μου
Έχει ο τζορτζοπουλος νομίζω .
Θα δω αν θα ασχοληθώ από βδομάδα γιατί είμαι εκτος .
 
Top Bottom