Suzuki GSX-S1000GX 2024

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
To νέο μέλος της οικογένειας GSX είναι το GX, με όρθια θέση όπως τα Versys, Tracer, XR.

Ο κινητήρας προέρχεται από το στριτ μοντέλο, η ανάρτηση είναι η πρώτη της εταιρείας με ηλεκτρονική ρύθμιση, Suzuki Advanced Electronic Suspension (SAES) η οποία ρυθμίζεται από το Suzuki Road Adaptive Stabilization (SRAS) σύστημα που διαβάζει όλους τους αισθητήρες. Η πλήρης λίστα με τα ηλεκτρονικά είναι μακροσκελής:

  • Suzuki Drive Mode Selector Alpha (power output, traction control, and suspension damping management)
  • SRAS
  • Automatic Rear Suspension Modes (electronic rear suspension preload adjustability; can be set to Auto or three manual modes)
  • Ride-by-wire throttle
  • Up and down quickshifter
  • Smart cruise control
  • Motion track brake system (that’s cornering ABS to everyone else)
  • Slope Dependent Control System (rear wheel lift-up mitigation)
  • Suzuki Easy Start (one-button press with clutch to start)
  • Low RPM assist
Βάρος στα 232 κιλά λένε.

Edit 150 ίπποι από το γνωστό μοτέρ βασισμένο στο Κ5. Τιμή περίπου στις 17000 ευρώ, κρίνοντας από την αγγλική που ανακοινώθηκε ήδη.

edit η σελίδα προϊόντος από την Σουζούκι












 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κάπου διάβασα ότι είναι το XR killer.....
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ωραίο! Αν βγει και σε καλή τιμή, θα κόψει σίγουρα πωλήσεις από XR, Multi από αυτούς που θέλουν γκάζια και άνεση αλλά δεν θέλουν να δώσουν 25 χιλιάρικα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όνειρα θερινής νυκτός το XR killer, αλλά να είναι ΠΟΛΥ δυνατός αντίπαλος του tracer 900, με "σωστό" μοτέρ για εμάς τους παραδοσιακούς τετρακύλινδρους και εμφάνιση "τόσο-όσο" μοντέρνα, μπαίνει στο σόπινγκ λιστ αν η τιμή είναι σωστή.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωραίο! Αν βγει και σε καλή τιμή, θα κόψει σίγουρα πωλήσεις από XR, Multi από αυτούς που θέλουν γκάζια και άνεση αλλά δεν θέλουν να δώσουν 25 χιλιάρικα.
Νομίζω ότι όποιος φτάνει να πάρει μουλτι κλπ, θα πάρει
Αν βγει κοντά στα 15, θα γεμίσει ο κόσμος στην θέση του τρεισερ
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
εσυ έχεις αλλεργία με την ανατολή... :yes:
Αφου σχεδιαζουν με τον μπαλτα, εκτος καποιων ελαχιστων εξαιρεσεων βεβαιως βεβαιως...(Ας αφησουμε στο σχεδιατικο κομματι την κουβεντα και μην την παμε και στους αλλους τομεις της αλλεργιας μου:p)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αφου σχεδιαζουν με τον μπαλτα, εκτος καποιων ελαχιστων εξαιρεσεων βεβαιως βεβαιως...(Ας αφησουμε στο σχεδιατικο κομματι την κουβεντα και μην την παμε και στους αλλους τομεις της αλλεργιας μου:p)
Να τους αναγνωρίσουμε ότι το βιδεο και οι φωτό είναι χωρίς καφάσι πίσω..
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να τους αναγνωρίσουμε ότι το βιδεο και οι φωτό είναι χωρίς καφάσι πίσω..
Δίνει δύο τανκμπαγκ και δεν υπάρχει πίσω βαλίτσα στον κατάλογο. Επίσης δεν έχει πιο ψηλή ζελατίνα, μόνο πιο χαμηλή.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αυτά τα δύο led στη μέση της μούρης τι τα βάλανε? :(

Χωρίς αυτά είναι πολύ ωραίο. Επίσης η σέλα συνεπιβάτη είναι πολύ ψηλά αλλά who cares. Toυ οδηγού φαίνεται οκ.

Μπράβο στην Suzuki
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Όμορφο είναι, οι καταναλωτές έχουν δείξει πως αγαπούν την κατηγορία. Νομίζω πως και εμένα αυτή η κατηγορία με τραβάει πιο πολύ.
Προσωπικά στα 16-17k, θα πήγαινα σε Multistrada 950 (V2) :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom