sygic app lifetime license, κλείδωμα επιλογών

mpachnis

Μέλος
Όνομα
Μηνάς
Μοτό
Yamaha, Tracer 9 GT
Όσοι χρησιμοποιούν το sygic και έχουν αγοράσει την (τότε) lifetime license έκδοση, πως σας φαίνεται τώρα που έβγαλαν την premium+ και μπλόκαραν όλα τα features (monthly updates, head-up display, cockpit, speed cameras...) που ήδη έχουμε πληρώσει, τότε οι εκδόσεις ήταν free και lifetime?

¨Εκανα ένα review και η απάντηση είναι ότι ποτέ δεν είχα αυτά και ότι είναι στην πληρωμένη έκδοση (τρία πουλάκια), μετά είπαν πως δεν είναι ενεργοποιημένη η έκδοση που έχω και διάφορα τέτοια για να "σωθεί" το review, δηλ. απλά προσπαθούσε να μου πει ότι κάνω λάθος και δεν ξέρω τι είχα αγοράσει, με τι επιλογές και φυσικά τι χρησιμοποιούσα 2-3 χρόνια τώρα και έβλεπα σαν επιλογές στο app :hh:!

Επίσης, σε mail απο το support η ίδια κουβέντα (άλλα αντ' άλλα της παρασκευής το γάλα), προσπαθούσε να με πείσει πως κάνω λάθος και δεν τα είχα αυτές τις επιλογές και ότι είναι στην πληρωτέα έκδοση (premium+) η οποία βγήκε ~1 χρόνο τώρα.

Δεν είναι το ποσό που είχα δόσει αλλά η κοροϊδία που απλά κλείδωσαν τα features σε πόσους χρήστες (μαζί μ' εμένα) ενώ έχουμε πληρώσει για μια ολοκληρωμένη έκδοση. Δεν ξέρω αν εγώ είμαι υπερβολικός σε αυτό ή όχι αλλά κρίμα να μας περνάνε για μ***ες δηλ (όχι πως είναι οι μόνοι).
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Δεν το είχα προσέξει και έχω και εγώ lifetime, αλλά τη σιχάθηκα σαν εφαρμογή και την πέταξα. Με είχε εκνευρίσει η πλοήγηση αφού έκανε αρκετές βλακείες και κολλήματα και ειχα βαρεθεί τις διαφιμήσεις για να παρω και αλλά plug in όπως οι κάμερες κτλ. Έφαγε σουτ και ησύχασα. Γενικά το χαλάσανε το όλο θέμα, αφού είχαν ξεκινήσει πολύ καλά, αλλά τα τελευταία χρόνια είχε γίνει πολύ εμπορικό και στην ουσία δεν ήταν όσο καλό ήταν. Κρίμα.
 

mpachnis

Μέλος
Όνομα
Μηνάς
Μοτό
Yamaha, Tracer 9 GT
Δεν το είχα προσέξει και έχω και εγώ lifetime, αλλά τη σιχάθηκα σαν εφαρμογή και την πέταξα. Με είχε εκνευρίσει η πλοήγηση αφού έκανε αρκετές βλακείες και κολλήματα και ειχα βαρεθεί τις διαφιμήσεις για να παρω και αλλά plug in όπως οι κάμερες κτλ. Έφαγε σουτ και ησύχασα. Γενικά το χαλάσανε το όλο θέμα, αφού είχαν ξεκινήσει πολύ καλά, αλλά τα τελευταία χρόνια είχε γίνει πολύ εμπορικό και στην ουσία δεν ήταν όσο καλό ήταν. Κρίμα.
Ισχύει, εδώ και σε άλλο τηλέφωνο που είχα κάνει subscription πάλι μου έβγαζε διαφημίσεις για προσφορές
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
ετσι ειναι αυτα τα ''δωρεαν'' τσιβιτζιλικια.
ειναι σαν τον γαμο.
αλλα σου υποσχονται στην αρχη,και αλλιως παει το πραμμα μετα.:ha
Δεν ήταν δωρεάν, εδώ είναι το θέμα. Είχα πληρώσει κανονικά...
 

mpachnis

Μέλος
Όνομα
Μηνάς
Μοτό
Yamaha, Tracer 9 GT
ετσι ειναι αυτα τα ''δωρεαν'' τσιβιτζιλικια.
ειναι σαν τον γαμο.
αλλα σου υποσχονται στην αρχη,και αλλιως παει το πραμμα μετα.:ha
Δεν ήταν δωρεάν, εδώ είναι το θέμα. Είχα πληρώσει κανονικά...
ακριβώς, δεν μιλάμε για την δωρεάν (τότε) έκδοση, αλλά πληρωμένη κανονικά.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είχα δώσει κι εγώ κάποια στιγμή νομίζω 9 εύρο κάτι τέτοιο για το sygic. Μαλακια εφαρμογή ήταν. Ευκαιρία να την ξεφορτωθείς για τίποτα άλλο.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Κι εγώ το σκέφτομαι (να την σβήσω) αλλά λυπάμαι τη συνδρομή. Βέβαια, κάθε φορά που τη χρησιμοποίησα μου έβγαζε ότι να ναι επιλογές πλοήγησης, ότι ρυθμίσεις κι αν έβαζα....
Δλδ μόνο Google maps πλέον (για free)???
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Κι εγώ το σκέφτομαι (να την σβήσω) αλλά λυπάμαι τη συνδρομή. Βέβαια, κάθε φορά που τη χρησιμοποίησα μου έβγαζε ότι να ναι επιλογές πλοήγησης, ότι ρυθμίσεις κι αν έβαζα....
Δλδ μόνο Google maps πλέον (για free)???
Από δωρεάν αυτή τη στιγμή (με χάρτες εκτός σύνδεσης) χρησιμοποιώ το Here WeGO (υπάρχει και το mapsme). Όχι τέλειο, αλλα σίγουρα καλύτερο από το Sygic.
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Μακραν η χειρότερη επιλογη σε GPS και εχω δοκιμασει Copilot, Sygic, Tom Tom, Mapfactor Navigator, και αλλα κάνει ότι να ναι δρομολόγηση και εννοείται ότι την είχα αγοράσει εδώ και πολλά χρόνια, αλλά δεν την έχω καν εγκατεστημένη πλεον εδώ και καιρό
 

mpachnis

Μέλος
Όνομα
Μηνάς
Μοτό
Yamaha, Tracer 9 GT
Μακραν η χειρότερη επιλογη σε GPS και εχω δοκιμασει Copilot, Sygic, Tom Tom, Mapfactor Navigator, και αλλα κάνει ότι να ναι δρομολόγηση και εννοείται ότι την είχα αγοράσει εδώ και πολλά χρόνια, αλλά δεν την έχω καν εγκατεστημένη πλεον εδώ και καιρό
Ισχύει ότι πολλές φορές σε πάει όπως να ΄ναι και συγκριτικά με άλλα gps (google maps, garmin zumo), αλλά μπορώ να παραδεχτώ ότι έχει από τα πιο ωραία GUI.
 

chrismma

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
Ποδηλατο
Με είχε βολέψει η Sygic App όταν έπρεπε να κυκλοφορήσω Αθήνα σαν πολύ νέος οδηγός γιατί μου έδειχνε και σε πια λωρίδα να κινούμε για να ακολουθήσω χωρίς πρόβλημα την πλοήγηση, να μην έρθει η στροφή πχ και εγώ να ειμαι εκεί που πάει ευθεία. Με πιο χαλαρές συνθήκες χρησιμοποιώ το google maps.
Το Waze το χρησιμοποιεί κανείς;
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Ισχύει ότι πολλές φορές σε πάει όπως να ΄ναι και συγκριτικά με άλλα gps (google maps, garmin zumo), αλλά μπορώ να παραδεχτώ ότι έχει από τα πιο ωραία GUI.
Για το GUI συμφωνώ και εγώ, αλλά αυτό που ψάχνω από μια εφαρμογή GPS,είναι καταρχήν να υποστηρίζει εισαγωγή διαδρομής με σημεία (που έχω σχεδιάσει στον υπολογιστή) δεν μιλάω για ίχνος, να μπορώ κατά την πλοήγηση εύκολα να διαγράψω κάποιο σημείο εάν πχ δεν προλαβαίνω η να προσθέσω κάποιο σημείο αν θέλω και τέλος να κάνει σωστή πλοήγηση. Μετά από πολλες δοκιμές κατέληξα στο mapfactor navigator με χάρτες TomTom και copilot που έχει χάρτες garmin η Here που είναι ίδιοι βασικά.

Στάλθηκε από το moto g32 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Πριν εξι-εφτα χρόνια που το roaming (εντός ΕΕ) ήταν απαγορευτικό, το sygic ήταν εξαιρετική επιλογή με τους offline χάρτες του.

Τότε το πλεονέκτημα της πληρωμενης έκδοσης ήταν ότι προσέφερε φωνητική πλοήγηση. Έχω κατεβει από Αγγλία με το τηλέφωνο στην τσέπη και πλοήγηση με τα ακουστικά.

(Έφαγα τεράστια ήττα όταν δοκίμασα να κάνω το ίδιο εκτός Ευρώπης με το κινητό να παραμένει βουβό στην τσέπη: Το licencing λειτουργεί μόνο στας Ευρωπας.)

Όπως και να έχει, τα πλεονεκτήματα αυτά έχουν ξεφτισει με το φθηνό mobile internet πλέον. Το sygic έχει πια νόημα μόνο για δυσπρόσιτα μέρη άνευ 3G δυστυχως
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Με έβαλε σε ένα χωματόδρομο τελείως ξεκαρφοτο στα Σκόπια και από το άγχος που έφαγα μέχρι να βγω λόγω ότι ήμουν διπλός με μπαγκαζια δεν θέλω να το ξαναδώ...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Υπάρχει το παλιό SYGIC CAR NAVIGATION κσι η νέα,εφαρμογή SYGI που ζητά τη ν έξτρα πληρωμή. Εγώ με τη παλιά μια χαρά είμαι παντού, Ελλάδα και Ευρώπη και συνεχίζω και κατεβάζω χάρτες γιατί είχα πληρώσει την Europe licence με χαρακτηριστικα Premium πλοήγησης.
 
Top Bottom