Tα φύλλα το φθινόπωρο

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πρωινές τζούρες...
Καλημέρες...!


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Θα έβαζα κάθε μέρα κάτι αντίστοιχο αλλά φοβάμαι πως θα χαρακτηριστώ ως γραφικός... :roflmao:
Ξέρεις κανέναν άρρωστο που να μην θέλει την υγειά του;;;;
Βαζε εσύ, να κάνουμε φωτοψυχοθεραπεια εμείς!!! :happy:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Σε έχω μπλοκάρει δε βλέπω τίποτα και ηρέμησα.
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v85tt
Κάπου κοντά στο Μέτσοβο Οκτώβρη του 14. Ίσως οι πιο παρατηρητικοί αναρωτηθούν γιατί οι βαλίτσες είναι λίιιγο σηκωμένες προς τα πάνω· η απάντηση είναι ότι τότε δεν ήξερα ότι πιάνουν και στο κάτω σημείο και απλά κούμπωνα τους πάνω γάντζους με αποτέλεσμα οι βαλίτσες να έχουν μιά σχετική ελεύθερη ταλάντωση :ha· αφού δεν έφαγα τα μούτρα μου..

:friendship:


 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Σε έχω μπλοκάρει δε βλέπω τίποτα και ηρέμησα.
Ναι ναι και εμείς πονούσαμε όταν ανέβαζες φωτογραφίες από υο δάσος της γραμμένης οξυάς αλλά δεν σαν μπλοκάραμε κύριος


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Κάπου κοντά στο Μέτσοβο Οκτώβρη του 14. Ίσως οι πιο παρατηρητικοί αναρωτηθούν γιατί οι βαλίτσες είναι λίιιγο σηκωμένες προς τα πάνω· η απάντηση είναι ότι τότε δεν ήξερα ότι πιάνουν και στο κάτω σημείο και απλά κούμπωνα τους πάνω γάντζους με αποτέλεσμα οι βαλίτσες να έχουν μιά σχετική ελεύθερη ταλάντωση :ha· αφού δεν έφαγα τα μούτρα μου..

:friendship:



Πόσο καιρό πήγαινες έτσι ρε Γιώργη?
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v85tt
Πόσο καιρό πήγαινες έτσι ρε Γιώργη?
Μία ή δύο φορές. Όταν αγόρασα την μηχανή από την Λαμία οι βαλίτσες ήταν ήδη πανω· όταν έφτασα Αθήνα είχε νυχτώσει και απλά τις έβγαλα χωρίς να παρατηρήσω το σύστημα κουμπώματος. Μήνες μετά, τις είχα γεμίσει αποβραδίς για να ξεκινήσω την άλλη μέρα αξημέρωτα για ένα 4ήμερο στην Πίνδο. Το πρωί λοιπόν, μέσα στο σκοτάδι και νυσταγμένος, επιχείρησα για πρώτη φορά να τις κουμπώσω, αλλά ούτε ήξερα ούτε μπορούσα να διακρίνω τί και πώς· καταλάβαινα ότι κάτι δεν έκανα σωστά με το κούμπωμα, το πάλευα από δω το πάλευα από κει αρκετή ώρα, στο τέλος επειδή είχα αργήσει και θα έστηνα τον σύντροχο ξεκίνησα έτσι. Θα πηγαίναμε όλο επαρχιακά στα Γιάννενα όπου και θα μέναμε· πολύ στροφή δηλαδή. Η μαλακία λοιπόν ήταν ότι επειδή οι βαλίτσες δεν πιάνανε στο κάτω μέρος, στις στροφές κουνιόντουσαν και η μηχανή έκανε σκαλοπάτι (ακριβώς όπως όταν έχει τετραγωνισμένα λάστιχα). Στις διαδρομές που κάναμε τις 4 αυτές μέρες στην Πίνδο είχα βγάλει τις βαλίτσες και τις ξανάβαλα πάνω (πάλι με τον λάθος τρόπο) στην επιστροφή που έγινε από εθνική. Μέρες μετά, κάθησα και παρατήρησα καλά καλά τις βαλίτσες και τις υποδοχές που έχει γι αυτές η μηχανή· και Ω, τί θαύμα! ανακάλυψα το σωστό κούμπωμα! Δεν μπορώ να σου περιγράψω το πόσο χαρούμενος μαλάκας ένιωσα.. :ha

:friendship:
 
Top Bottom