Tenere....μιτάφεφτά?????

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αφού προχώρησε η Χόνδα, η ΥΑΜΑΗΑ θα έμενε εκτός?
Όλα για καλό ;)
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
αντε,μακαρι να βγει,μακαρι και οι αλλες εταιρειες να βγαλουν αντιστοιχα μηχανακια:friendship:
 

Petros GS

Μέλος
Όνομα
Πετρος
Μοτό
bmw r 1200 gs
Μακαρι να βγει στην παραγωγη... 21 και 18 ιντσων τροχοι,usd αναρτηση εμπρος,φαινεται να εχει 20+λιτρα ρεζερβουαρ και μοτερ mt 07...Για να δουμε με το βαρος τι γινεται... Αν εχει και τιμη κατω απο 10000 πιστευω οτι θα κανει θραυση...!!!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
καιρός δεν είναι .....????
Ελληνικά
ξένα



Νομίζω πως όταν έρθει το νέο Tenere θα απέχει πολύ από τη παρούσα "κατασκοπική" φωτογραφία αυτή!
Δε πείθομαι πως το πλαίσιο θα είναι αυτό, βλέπω πολλά στοιχεία του μονοκύλινδρου Tenere πάνω του (το υποπλαίσο είναι αυτούσιο 660). Πιο πολύ σε δοκιμή κινητήρα μου κάνει με νέες μεταδόσεις και ίσως ψάξιμο σε αναρτήσεις, ενώ οι πινελιές από το 660 υπάρχουν μόνο και μόνο για να δώσουν τροφή για συζητήσεις.
Για το μόνο που ήμουν σχεδόν σίγουρος ήταν πως θα χρησιμοποιηθεί ο MT-07 στο νέο Tenere, καθώς είχα διαβάσει από τη παρουσίαση του κινητήρα αυτού τους σκοπούς της Yamaha. Αυτός είναι ο νέος multi κινητήρας της Yamaha ο οποίος αν και μακρύς είναι ελαφρύς και το μήκος περιορίζεται "τεχνητά" με μαγικό τρόπο από τη γωνία της κυλινδροκεφαλής που παραδοσιακά δίνει η Yamaha στους δικύλινδρους της. Πιστεύω πως θα έχει 6τάχυτο κιβώτιο και θα έχει σχετικά "κοντά" νούμερα στη τελική μετάδοση για να μπορεί ο πολύστροφος κινητήρας να δουλεύει σωστά και στις χωμάτινες επισκέψεις.
Μένει να δούμε πόσο χωμάτινα χαρακτηριστικά θα έχει το μοντέλο παραγωγής, πάντως ο κυβισμός -επιτέλους- είναι προς τη σωστή κατεύθυνση!
 
Τελευταία επεξεργασία:

John-Elias_Tenere

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
yamaha xt660z tenere 2011
Λετε με καποιον τροπο να μπορει να μπει στο δικο μας 660 το μοτερ-σασμαν απο το MT-07....δεν θα ηταν ενα μικρο θαυμα????πολλα θελω το ξερω......και κανω ονειρα μιας και για αγορα του νεου Τενερε δεν με βλεπω οσο και να το θελω!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Λετε με καποιον τροπο να μπορει να μπει στο δικο μας 660 το μοτερ-σασμαν απο το MT-07....δεν θα ηταν ενα μικρο θαυμα????πολλα θελω το ξερω......και κανω ονειρα μιας και για αγορα του νεου Τενερε δεν με βλεπω οσο και να το θελω!
Ρε 'συ, εκεί που έχουν "έρθει" τα Tenere μας είναι ανεκτίμητα! Το 1ο και το τελευταίο Tenere θα είναι μονοκύλινδρα! :friendship:
 

John-Elias_Tenere

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
yamaha xt660z tenere 2011
Ρε 'συ, εκεί που έχουν "έρθει" τα Tenere μας είναι ανεκτίμητα! Το 1ο και το τελευταίο Tenere θα είναι μονοκύλινδρα! :friendship:
Μακαρι να μην με απογοητευσει Στεφανε....εγω το αγαπω αλλα λιγο ακομα ανεση στην εθνικη την ηθελα...να παω ανετα με 140-150 φορτωμενος χωρις να φοβαμαι μην παρω το πιστονι στο χερι!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μακαρι να μην με απογοητευσει Στεφανε....εγω το αγαπω αλλα λιγο ακομα ανεση στην εθνικη την ηθελα...να παω ανετα με 140-150 φορτωμενος χωρις να φοβαμαι μην παρω το πιστονι στο χερι!
Με σωστή συντήρηση μη φοβάσαι τίποτα! Για την άνεση πρέπει να πας σε έναν από τους πολύ καλούς σελάδες που υπάρχουν σήμερα (με το ανάλογο κόστος).
 

Petros GS

Μέλος
Όνομα
Πετρος
Μοτό
bmw r 1200 gs
Ξεκινησαν τα οργανα στην.κατηγορια on off.. Αν ειναι καπως ετσι οπως στην φωτο και με αυτα τα χαρακτηριστικα και σε καλη τιμουλα,θα γινει best seller...!!!!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
καθολου αδιαφορη εκδοση για την χωρα μας αλλα και αλλες της Ευρωπης (Γαλλια,Ιταλια κτλ) οι οποιες θεωρουνται βαρομετρα της αγορας στην κατηγορια.Θα απεχει αρκετα απο αυτην της φωτογραφιας.Ελπιζουμε σε λογικη τιμη πωλησης.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αν έρθει και ακολουθήσει την πολιτική τιμών της οικογένειας MT θα μιλάμε για εξαιρετική περίπτωση...
 
Top Bottom