Test Ride - Aprilia Tuareg 660

@spyro

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Spyros
Μοτό
KTM 990 ADV
Aprilia Tuareg 660.
.....

Ανεβαίνω πάνω λοιπόν και η πρώτη αίσθηση είναι περίεργη καθώς όπως περιέγραψα και παραπάνω μου φάνηκε ότι κάθομαι ασυνήθιστα "μέσα" σε σχέση με ότι έχω συνηθίσει. Κάπως παλιομοδίτικο μου φάνηκε και μου θύμισε τις παλιές On/Off made in Japan. ..... Είναι ένα από τα αρνητικά σημεία που κατέγραψα αλλά.... είναι τόσο σημαντικά ώστε να την αφαιρέσω από το μυαλό μου ως πιθανό μελλοντικό απόκτημα. Το δεύτερο θα το διαβάσετε παρακάτω.

...
Καταλαβαίνω 100% τι εννοείς!
Το έχω πάθει και εγω σε συνέχεια της κωδικοποίησης μου με το 990. Σχεδόν όλα τα μηχανάκια που με φέρνουν πλέον πίσω απο το ρεζερβουάρ μου ξενίζουν. Ακόμα και τα ΚΤΜ της καινούργιας γενιάς (1090, 1190, 1290). Το έχω πάθει σε σημείο που πλέον είναι ένα απο τα βασικά κριτήρια για το αν θα μου αρέσει ή όχι ένα μηχανάκι

Τα μόνα μηχανάκια που με έκαναν να ξεχάσω αυτή την αρνητική αίσθηση σε test ride ("μέσα" στο μηχανάκι αντί για "πάνω") ήταν:

1. το Multistrada γιατί η απόσταση απο τον καβάλο έως το τιμόνι είναι μικρή οπότε δε δίνεις σημασία

2. τα 790/890 γιατί έχουν κατεβάσει χαμηλά το ντεπόζιτο. Αυτό φαίνεται να ξενίζει όμως πολλούς σαν αισθητική o_O
 
Τελευταία επεξεργασία:

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Καταλαβαίνω 100% τι εννοείς!
Το έχω πάθει και εγω σε συνέχεια της κωδικοποίησης μου με το 990. Σχεδόν όλα τα μηχανάκια που με φέρνουν πλέον πίσω απο το ρεζερβουάρ μου ξενίζουν. Ακόμα και τα ΚΤΜ της καινούργιας γενιάς (1090, 1190, 1290). Το έχω πάθει σε σημείο που πλέον είναι ένα απο τα βασικά κριτήρια για το αν θα μου αρέσει ή όχι ένα μηχανάκι

Τα μόνα μηχανάκια που με έκαναν να ξεχάσω αυτή την αρνητική αίσθηση σε test ride ("μέσα" στο μηχανάκι αντί για "πάνω") ήταν:

1. το Multistrada γιατί η απόσταση απο τον καβάλο έως το τιμόνι είναι μικρή οπότε δε δίνεις σημασία

2. τα 790/890 γιατί έχουν κατεβάσει χαμηλά το ντεπόζιτο. Αυτό φαίνεται να ξενίζει όμως πολλούς σαν αισθητική o_O
Το αφρικα 1000 είναι επάνω αυτό που λες . Πάνω στην μηχανή , διαφορετική θέση απτό 1100 . Κάτι που εμένα δεν μαρεσει όποτε είναι θέμα προτίμησης
 

arisxj

Μέλος
Όνομα
aris
Μοτό
yamaha tdm900
Ωραία
Ανά μισαωρο τα βάζουν
Μέχρι να βάλεις μπρος το σβήνεις :p

Θα τα πούμε εκει
 
Top Bottom