TET MNE-BiH-SRB

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Ταξίδι αστραπη για ΤΕΤ εν όψη..

Το πλάνο είναι να κάνω όλο το ΤΕΤ του Μαυροβουνίου, Βοσνία έως Σαράγιεβο και μετά το νότιο κομμάτι της Σερβίας. Έχει ιδέα κάποιος τι παίζει; Σε μια συζήτηση είχα ακούσει ότι σε κάποια βαλκανική χώρα απλά δεν υπάρχει ΤΕΤ, είναι απροσπέλαστο, αλλα δεν θυμάμαι ποια...

Αν έχει κάποιος κάποια εμπειρία από ΤΕΤ Βαλκανίων ας με συμβουλέψει κάτι... Δυσκολία, για κάποιον όχι και τόσο έμπειρο κλπ. Τελος πάντων τι να προσέξω σε αυτές τις χώρες μιας και θα είναι η πρώτη μου χωμάτινη εκει πάνω. Ασφαλτο τα εχω οργώσει πολλάκις...

Spyrious Εσύ ξέρεις σίγουρα!!
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Χαιρετώ σε,
Μου έχουν μεταφέρει (πληροφορίες σου μεταδίδω δεν έχω γνώση) ότι υπάρχει ομάδα στο φβ (αν έχεις γιατί εγώ δεν) επίσημη που έχει πολλές πληροφορίες και συνήθως ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορεί να βοηθήσει κάποιος πάντα αν χρειαστείς κάτι.
Μόνο αυτό έχω να σου γράψω εγώ και καλή διασκέδαση!! Ωραίο εγχείρημα!!
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Το κομμάτι #3 του ΤΕΤ από σύνορα μέχρι kifino selo είναι εύκολο και είναι ομορφη διαδρομή. Μετά δεν ξέρω. Για να πας προς Σαραγιεβο όμως πρέπει μετά το Kalinovik να πάρεις τον R-436 μέχρι την λίμνη Boracko και μετά να ακολουθήσεις την διαδρομή 4# μέχρι Σαραγιεβο. H 4# εκεί είναι εύκολη εκτός από κάνα δυο σημεία... Και προσοχή στα ναρκοπέδια.
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Σε μια συζήτηση είχα ακούσει ότι σε κάποια βαλκανική χώρα απλά δεν υπάρχει ΤΕΤ, είναι απροσπέλαστο, αλλα δεν θυμάμαι ποια...

Αν έχει κάποιος κάποια εμπειρία από ΤΕΤ Βαλκανίων ας με συμβουλέψει κάτι... Δυσκολία, για κάποιον όχι και τόσο έμπειρο κλπ. Τελος πάντων τι να προσέξω σε αυτές τις χώρες μιας και θα είναι η πρώτη μου χωμάτινη εκει πάνω. Ασφαλτο τα εχω οργώσει πολλάκις...
ΤΕΤ πλέον υπάρχει σε όλες της χώρες στα Βαλκάνια μετά και την τελευταία προσθήκη του Κοσόβου. Αν χρειάζεσαι συγκεκριμένες πληροφορίες μπορείς να ρωτήσεις τον Linesman της κάθε χώρας (θα βρείς το email του στην σελίδα κάθε χώρας στο site) η γενικότερες ερωτήσεις στο FB group του ΤΕΤ

To σημαντικότερο πάντως είναι αυτό που σου είπε και ο snpl . Απέφευγε να αποκλίνεις απο το track του ΤΕΤ καθώς ναρκοπέδια υπάρχουν ακόμα..
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Άμα πας με ανιχνευτή ψάχνοντας, πάρε και ένα εικόνισμα και το τηλ του XR Maniac. Θα τα χρειαστείς! :wacky:

Πέρα από την πλάκα : το πρόβλημα είναι υπαρκτό και πολύ σοβαρό. Τα ναρκοπέδια είναι πάρα πολλά, κάποια δεν είναι επαρκώς χαρτογραφημένα. Επιπλέον υπάρχουν πολλές περιοχές προσβεβλημένες με πυρομαχικά διασποράς. Το ΤΕΤ περνάει από πολλές τέτοιες περιοχές. Πάρε μία ιδέα από την περιοχή που περνάει η διαδρομή #4 του ΤΕΤ νότια του Σαραγιεβο :

https://www.euforbih.org/images/infopoint/2782/2782-II.pdf

Ότι είπε ο Mariner : Απέφευγε να αποκλίνεις απο το track του ΤΕΤ. Απέφυγε να βγαίνεις εκτός δρόμου/track ειδικά τα βράδια που παίζει να μην δεις την σήμανση για ναρκοπέδιο.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Άμα πας με ανιχνευτή ψάχνοντας, πάρε και ένα εικόνισμα και το τηλ του XR Maniac. Θα τα χρειαστείς! :wacky:

Πέρα από την πλάκα : το πρόβλημα είναι υπαρκτό και πολύ σοβαρό. Τα ναρκοπέδια είναι πάρα πολλά, κάποια δεν είναι επαρκώς χαρτογραφημένα. Επιπλέον υπάρχουν πολλές περιοχές προσβεβλημένες με πυρομαχικά διασποράς. Το ΤΕΤ περνάει από πολλές τέτοιες περιοχές. Πάρε μία ιδέα από την περιοχή που περνάει η διαδρομή #4 του ΤΕΤ νότια του Σαραγιεβο :

https://www.euforbih.org/images/infopoint/2782/2782-II.pdf

Ότι είπε ο Mariner : Απέφευγε να αποκλίνεις απο το track του ΤΕΤ. Απέφυγε να βγαίνεις εκτός δρόμου/track ειδικά τα βράδια που παίζει να μην δεις την σήμανση για ναρκοπέδιο.
Ρεεε τι ναρκοπέδια, πάτε καλά. Ούτε τα πόδια δεν θα κατέβαζα απ' το μηχανάκι. Και το σκηνακι πάνω στο μονοπάτι θα το έστηνα, να κάνουν οι άλλοι τον κύκλο γύρο γύρο :eek::hungover::roflmao::roflmao:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ρεεε τι ναρκοπέδια, πάτε καλά. Ούτε τα πόδια δεν θα κατέβαζα απ' το μηχανάκι. Και το σκηνακι πάνω στο μονοπάτι θα το έστηνα, να κάνουν οι άλλοι τον κύκλο γύρο γύρο :eek::hungover::roflmao::roflmao:
Αν "πατήσει" κάποιος μια τέτοια, μικρή σημασία θα έχει το εάν είναι πάνω ή όχι στο μηχανάκι!!!!! :wacky:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Πέρα από την πλάκα : το πρόβλημα είναι υπαρκτό και πολύ σοβαρό. Τα ναρκοπέδια είναι πάρα πολλά, κάποια δεν είναι επαρκώς χαρτογραφημένα. Επιπλέον υπάρχουν πολλές περιοχές προσβεβλημένες με πυρομαχικά διασποράς.
Και τα ίδια σκατα, πάνε ξανά οι Αμερικάνοι να κάνουν στην Ουκρανία!!!! :mad:



(Σχόλιο ήταν, μην δώσετε σημασία! Δεν είναι της παρούσης τέτοια κουβέντα)
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Άμα πας με ανιχνευτή ψάχνοντας, πάρε και ένα εικόνισμα και το τηλ του XR Maniac. Θα τα χρειαστείς! :wacky:

Πέρα από την πλάκα : το πρόβλημα είναι υπαρκτό και πολύ σοβαρό. Τα ναρκοπέδια είναι πάρα πολλά, κάποια δεν είναι επαρκώς χαρτογραφημένα. Επιπλέον υπάρχουν πολλές περιοχές προσβεβλημένες με πυρομαχικά διασποράς. Το ΤΕΤ περνάει από πολλές τέτοιες περιοχές. Πάρε μία ιδέα από την περιοχή που περνάει η διαδρομή #4 του ΤΕΤ νότια του Σαραγιεβο :

https://www.euforbih.org/images/infopoint/2782/2782-II.pdf

Ότι είπε ο Mariner : Απέφευγε να αποκλίνεις απο το track του ΤΕΤ. Απέφυγε να βγαίνεις εκτός δρόμου/track ειδικά τα βράδια που παίζει να μην δεις την σήμανση για ναρκοπέδιο.
Για ποια χώρα μιλάς;;; Αυτό είναι σοβαρό!!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Για ποια χώρα μιλάς;;; Αυτό είναι σοβαρό!!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Βοσνια Ερζεγοβινη.
edit: Κροατία και Κοσοβο έχουν επίσης πρόβλημα αλλά σε μικρότερο βαθμό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Ταξίδι αστραπη για ΤΕΤ εν όψη..

Το πλάνο είναι να κάνω όλο το ΤΕΤ του Μαυροβουνίου, Βοσνία έως Σαράγιεβο και μετά το νότιο κομμάτι της Σερβίας. Έχει ιδέα κάποιος τι παίζει; Σε μια συζήτηση είχα ακούσει ότι σε κάποια βαλκανική χώρα απλά δεν υπάρχει ΤΕΤ, είναι απροσπέλαστο, αλλα δεν θυμάμαι ποια...

Αν έχει κάποιος κάποια εμπειρία από ΤΕΤ Βαλκανίων ας με συμβουλέψει κάτι... Δυσκολία, για κάποιον όχι και τόσο έμπειρο κλπ. Τελος πάντων τι να προσέξω σε αυτές τις χώρες μιας και θα είναι η πρώτη μου χωμάτινη εκει πάνω. Ασφαλτο τα εχω οργώσει πολλάκις...

Spyrious Εσύ ξέρεις σίγουρα!!

Τασο δες το πλανο σου γιατι με ψηνεις πολυ .. Περυσι πηγα onroad τωρα να παω off road ;)
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Βοσνια Ερζεγοβινη.
edit: Κροατία και Κοσοβο έχουν επίσης πρόβλημα αλλά σε μικρότερο βαθμό.
Ισχύει για Βοσνία.ειναι γεματη.καναμε κατι πεζοπορίες και παταγα στα βηματα του ντόπιου απο το φόβο μην ακούσω το μαγικό "κλακ".

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Ποιο Σαββατο και ποια Παρασκευη μεθαυριο !!:eek:o_O και πες ποσοι ειναι η παρεα
Ναι μεθαυριο. Εγω κ ενας φιλος εκτος φορουμ. Τον οποιο θα βρω Μαυροβουνιο
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Να πάτε ρε τρελοκομεια και να κάνετε χαρτογράφηση για μελλοντικά advtroffy, γιατί πλέον δεν μας χωράει η Ελλάδα.
Το εννοείς δαυτο;;; Η απλά μας τρολαρεις και μας ξεσηκώνεις τα μυαλά;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom