Thessaloniki - Vienna

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ο καιρός για Βιέννη ειναι καλός
Βούρ στον πατσα!!!!!
 

mirmigi

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Nickolas Moustakas
2 στάλες μόνο εχθές και φτασαμε στη Βουδαπέστη. Πολύ βαρετή η ευθεία αλλά πρώτη φορά στη πόλη και εχω πάθει κοκομπλόκο.. Απίστευτο μέρος, με παρα πολυ τουρισμό.



Γιαυτο και φωτο σήμερα "σελφι".
Εχω γινει πολύ ευρωπαίος σε λέω....

Σήμερα ορθιοι για βιέννη, καλή διάθεση και ξεκούραστοι.. Ποιος ξέρει ίσως και παραπάνω...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Βεβαίως και πιο πάνω !!!
Παντου απο Βιέννη ειναι τρία τσιγάρα δρόμος !!!!
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Καλά να περάσετε. !!! :biker:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Οβερ!!!
Που βρίσκεστε βρε αλανια!!!!
 

mirmigi

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Nickolas Moustakas
Καλήμερα αδέρφια.
Ξυπνήσαμε, φάγαμε και ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για να δούμε τα αυστριακά χωριουδάκια με τις γραφικές διαδρομές τους.

Φτάσαμε στη Βιέννη εχθές το απόγευμα αφού περάσαμε από Μπραντισλάβα.
Βγήκαμε από την εθνική και πήραμε επαρχιακούς δρόμους, μερικά χλμ παραπάνω, αλλα πολύ πιο ξεκούραστα.



Αλλη μια χώρα ακόμα στο πρόγραμμα για σήμερα με τελικό προορισμο τη Λουμπιάνα της Σλοβενίας.



 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Από τις φάτσες βλέπω ότι είστε σε καλό δρόμο! !
Καλή συνέχεια. .
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μπράβο ωρε λεβέντες !!!!!
Βαράτε χλμ μην μασατε
 

mirmigi

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Nickolas Moustakas
Καλημέρα. Με άλλη διάθεση σήμερα... Μπερδεμένη... Απο τη μία τα χλμ είναι πολλά, ειδικά για εμένα που ε.. Λίγο είχα ξεμάθει, και από την άλλη τόσες οι εικόνες που νιώθεις οτι το κεφάλι σου θέλει εξωτερικό δίσκο για να μη ξεχάσεις ότι εχεις δει...

Κάνοντας κάτι μαγικά με το gps εχθές, κοντά στα σύνορα αυστρίας σλοβενίας ... Χαθήκαμε..... Πολύ όμως... Αυτό όμως που είδαμε και ζήσαμε με κάνει να αγαπάω τοοοοοσο πολύ αυτό που κάνουμε...

Δεν εχω να πω κάτι παραπάνω,
Σας παραθέτω μερικές φωτό και θα δείτε.

Ξεκινάμε σε λίγο από λουμπιάνα με προορισμό κάπου στη κροατία σήμερα..

Τα φιλιά μου αδερφια!!! Πάντα τέτοια.







Ps. Οταν με το καλό βρω και την διαδρομή που πραγματικά κάναμε, θα σας την ανεβάσω :)
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
το λεει ο ανθρωπος αλλα δεν ακουτε!!!!!
ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ GPS ΑΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ!!!!

Αντε οταν με το καλο γυρισετε να πατε να ξεχορτιαριαστειτε απο το πολυ νερο που φαγατε/θα φατε!!!! ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επιδή το παντελόνι μου είναι ακόμα μούσκεμα, δωράκι
Χαμένοι κάπου στη σλοβενία

Βρείτε διαδρομές, να κάνουμε το επόμενο τροφυ εκεί πανω:p

Σταλθηκε απο advφον!!!
 

mirmigi

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Nickolas Moustakas
Ένα μεγάλο έπος το σημερινό.
Είναι οι φασεις που το φιλαράκι σου, σου λέει "μαλάκα μου έχει βγάλει ένα πιστάκι μέσα σε κάτι δάση"
Τον ακολουθείς... Πιστά... Και εκεί που έχει χάσει τις στροφες και έχει παρει άλλη, και εκεί που είσαι έτοιμος να του πετάξεις το tagbag στο κεφάλι... Ερχετε αυτό...




Χαρά, χαμόγελα και τέτοια...
Μετά από 2, 3 τσιγάρα ξανά καβάλα, και αφού χαιρετήσαμε και μία χωριατοπούλα της περιοχής καβάλα σε μια γουρούνα..... Πρωτη στροφή... Και... Να σου το το χώμα.



Τοπίο μαγικό, ο ήλιος να κάνει επ´ελπιδες προσπάθειες να σκάσει μυτη, η δροσιά να σε κανει να νομίζεις οτι είσαι στο troffy αλλά δεκέμβρη, και να πρεπει να εχεις το νου σου στο νεροφάγωμα μπροστά, στα λαστιχά σου που δεν αντέχουν πολλά πολλά, και στο να μη πεταχτει καμια αρκούδα με τα αρκουδάκια τις και μαθαίνεις σλοβένικα για να βρεις καμια δουλεια να γυρισεις πίσω...

Με λίγα λογια , πολύ ανεβηκε στην εκτιμηση μου η Σλοβενία.. Φτου φτου...

Με τα πολλα και τα λιγα ( πολλα τα χλμ, λιγα τα λεφτα που μας εμειναν.) φτάσαμε κροατία



Είμαστε στο Ζαντάρ.. Και ψώφοι...
Αν ξηπνήσουμε θα φύγουμε και από εδώ για πιο κάτω πλέων...



 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλως ήρθατε στο club των ταξιδιών μικρής διαρκείας και των πολλών χιλιομέτρων !!!!
Παράξενα ταξίδια για ιδιαιτερους
αναβάτες !!!
Ολα ειναι γρηγορα και πολυ συμπηκνωμενα με εναλαγες χαράς συγκίνησης ηδονης και κούρασης !!
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Kαλο δρομο και καλα να περασετε μαγκες.......φορτωστε μας εικονες γιατι εμεις πηζουμε.....
 

mirmigi

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Nickolas Moustakas
Αλήθεια παιδιά δεν το κάνουνε επίτηδες...



Την ιστορία αυριο... Είμαστε πτωματα, το γιατι θα το καταλάβαιτε.
 
Reactions: yns

mirmigi

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Nickolas Moustakas
Ολα ξεκίνησαν όταν το booking έδινε 99% πληρώτητα στο zadar....

Φάγαμε, κοιτούσανε τις καλές μας και ψάχναμε... Τίποτα.
Η ώρα είχε περάσει και ως λογικο.. Appartments σε τέτοιες περιωχές έχουν κάτι γιαγιάδες και διάφοροι άλλοι μαλωμένοι με το δύκτιο...
Το μόνο δωμάτιο που βρήκαμε ήταν στις 2.30 το βράδυ στα 200ευρά και ξέρωντας ότι την επόμενη πρέπει να σηκωθείς νωρίς γιατί τα χλμ σε περιμένουν πήραμε απόφαση να πάμε στο επόμενο χωριο και να ρωτήσουμε..... Λάθος...

Το ένα χωριό γίναν 2, 3, και βάλε....

Η κούραση μεγαλύτερη, τα νεύρα στα ύψη και τότε η απόφαση πάρθηκε..

Στην εθνική, στο πρώτο μεγάλο πρατήριο, για να ζησουμε λίγο σαν να είμασταν και πάλι παιδια.
Τα πράγματα κλειδομένα και πάνω μας και με την ευλογία του να είσαι κοντος, η κούκλα έγινε κρεβάτι.

Χαζό; Κουτό; Δεν ξέρω. Τώρα που το σκέφτομαι καθαρά ναι. Ήταν όμως Στιγμή Δυνατή με τον ήλιο να σε χτυπάει στα μάτια σαν να σε σκουντάνε για να σηκωθείς απο το κρεβάτι.

Καφές λίγο πωινό και άιντε .. Βουρ στο ψαχνό.

Χωριό, χωριό φυσικά είχαμε κάνει αρκετούτσικα χλμ, επικύνδινα, αλλά είχαν γινει... Οπότε βάλαμε τα αναθεματισμένα gps, ( α ρε Μούτρο πόσο δίκιο έχεις) να πάμε γρήγορα στο μαυροβούνιο. (Εδώ είμαστε)
 
Top Bottom