To ADV-TrOFFy-2019 είναι εδώ!!

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Λογικα Στεφανε θα τους βρεις στην Παλαιοκαρυα στο γεφυρι η μετα στο Περτουλι
Μάνο ήλπιζα ότι θα σε γνώριζα επιτέλους δια ζώσης αλλά το κομμάτι της υγείας προέχει. Θα έχουμε άλλη ευκαιρία σίγουρα!

Σε ευχαριστώ για το info.
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Μάνο ήλπιζα ότι θα σε γνώριζα επιτέλους δια ζώσης αλλά το κομμάτι της υγείας προέχει. Θα έχουμε άλλη ευκαιρία σίγουρα!

Σε ευχαριστώ για το info.
Κομματι της δουλειας Στεφαν μας εχει κολλησει απο υγεια καλα φιλε.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μία στάση θα την κάνουμε εδώ... ;)
Από την χθεσινή βόλτα...!


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Οκ, το βλέπουμε τότε & κολλάμε με nomad
Αν λετε για ασφαλτο, το προσπαθω κι εγω μεχρι Θερμοπηλες πχ οπως εβαλες στον πρωτο χαρτη, με κοπανα απ την δουλεια και μετα επιστρεφω.
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Αν λετε για ασφαλτο, το προσπαθω κι εγω μεχρι Θερμοπηλες πχ οπως εβαλες στον πρωτο χαρτη, με κοπανα απ την δουλεια και μετα επιστρεφω.
Μέχρι Παύλιανη θα πάμε άσφαλτο όπως λέει ο χάρτης. Μετά θέλω να κάνω το Παυλιανη - Κουμαριτσι (8 km χώμα, μια χαλαρή ακροπολική ειδική) κ να βγούμε Γοργοπόταμος (για να μην πάμε από τα τετριμμένα).
Να έρθεις συναγωνιστή ;)
 

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Από τώρα; Πρέπει να υπάρχει αγωνία στο κοινό. Θα ανέβουν σήμερα οι διαδρομές. Έτοιμες είναι. Aldebaran ακούει;
Εγώ Παρασκευή βράδυ που να πάω .... (... πότε θα γίνω μάνα ...) ...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Εγώ Παρασκευή βράδυ που να πάω .... (... πότε θα γίνω μάνα ...) ...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Μην ριχνεται ματια μονο στο τελευταιο μνμ. Γυρισε λιγο πισω και θα τα βρεις ολα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Καλησπέρα στα κομάντα, sorry για την καθυστέρηση αλλά ήμουν σε riding mode.
Παρακάτω τα αρχεία των διαδρομών σε .gpx και .kml.
Η διαδρομή της πρώτης μέρας ξεκινάει από το σημείο διανυκτέρευσης της Παρασκευής.
 

Attachments

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλησπέρα στα κομάντα, sorry για την καθυστέρηση αλλά ήμουν σε riding mode.
Παρακάτω τα αρχεία των διαδρομών σε .gpx και .kml.
Η διαδρομή της πρώτης μέρας ξεκινάει από το σημείο διανυκτέρευσης της Παρασκευής.
Θα πρότεινα την πρόσθεση των αρχείων στο αρχικό ποστ ώστε να είναι εύκολα προσβάσιμα... :)
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Τοσο γνωριμα μερη και θα λειπω πφφφφ.... Οποιος θελει και αλλο χωμα εχω να προτεινω αυτη την παρακαμψη!!!!!


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Αποστόλη ποια εφαρμογή είναι αυτή?
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Orux maps!!!!! Γιαννο

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λίστα... Παλιάς κοπης!!
  1. nomad
  2. manosxlv
  3. Alex990
  4. Nikolas77
  5. erpeto
  6. ztakisg16
  7. ilias.ali
  8. Phoenix
  9. LARRY
  10. Pelekanone
  11. Shogun
  12. MotoADVTales
  13. KORAX
  14. ilai
  15. pako1150
  16. efthymis
  17. labros
  18. gsmaniac
  19. 1190Rleros
  20. Blue line
  21. ΥΑΚΙΝΘΟΣ
  22. thenos
  23. todor
  24. Spyrious
  25. alfa7
  26. ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
  27. Monolykos
  28. Sevax
  29. gemar
  30. Pikinos
  31. lumakos
  32. Giorgopro
  33. ELF
  34. @voitek
  35. Σταύρος. Μ
  36. vaelsod
  37. #skliros_kariolis (geez996)
  38. alekni
  39. zilver
  40. kofridis
  41. kavadias
  42. apos.zeitou
  43. African
  44. flash
  45. lep990
  46. gakis1
  47. kordix
  48. #korfas_kariolis
  49. zanny
  50. Πέτρος
  51. akis92
  52. @Gk990
  53. nosPa21
  54. Christos Dakar
  55. Vages
  56. Tasosdr
  57. blast
  58. christoslazy
  59. .. Helmut (ετων 60φευγα)
  60. .. Kathrin Terror (Μουρλοκομειο)
  61. Corki
  62. onroad
  63. nyxto
  64. Goulas

  65. ..
  66. ..
  67. ..
  68. ..
  69. caramello
  70. STF
. Συνάντηση Παρασκευή 14/6, απόγευμα-βράδυ, στα Καλύβια Πεζούλας στις όχθες της λίμνης Πλαστήρα. Το σημείο διανυκτέρευσης είναι το σημείο εκκίνησης που θα δείτε στο αρχείο της 1ης ημέρας. Η διανυκτέρευση είναι σε πλάτωμα δίπλα ακριβώς από την λίμνη. Από τον οικισμό των Καλυβίων είναι 3-4 χλμ. ασφαλτόδρομος και ένα μικρό κομμάτι χώμα μερικών εκατοντάδων μέτρων. Όσοι φτάσουν πρώτοι ας καθίσουν σε ένα από τα καφέ που είναι στην κεντρική διασταύρωση του χωριού. ¨Εχει πολλά σε αυτό το σημείο. Δεν θα χαθούμε. Όσοι θέλουν δωμάτιο, έχει πάρα πολλούς ξενώνες στην περιοχή. Δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Όταν με το καλό βρεθούμε θα χωριστούμε σε ομάδες. Ώρα αναχώρησης κάθε πρωί περίπου 9 πμ.
Η διανυκτέρευση της 2ης ημέρας είναι στο χωριό Καστανιά Τρικάλων. Καταπληκτικός χώρος διανυκτέρευσης με γήπεδο ποδοσφαίρου (να φέρει μπάλα κάποιος},νερό υπάρχει στον χώρο. Δωμάτια στην Καστανιά έχουν κλείσει λόγω βάπτισης από ότι μάθαμε. Ψάξτε Αμάραντο ή αλλιώς στην Καλαμπάκα (30χλμ.)
Υπάρχει πολύ καλή ταβέρνα στην Καστανιά αλλά και μια πολύ φιλική ταβέρνα στους δίτροχους στο χωριό Ελάφι (10 χλμ). Η διανυκτέρευση της επόμενης ημέρας είναι στο χωριό Βωβούσα Ιωαννίνων δίπλα ακριβώς από το ορειβατικό καταφύγιο. Υπάρχει μία μικρή χρέωση για όσους στήνουν αντίσκηνα δίπλα γιατί υποτίθεται κάνεις χρήση τουαλέτας-ντουζ. Το καταφύγιο έχει καλό φαγητό αλλά υπάρχουν και 1-2 ταβέρνες στο χωριό. Το καταφύγιο είναι γεμάτο. Έχει δωμάτια στο χωριό. Ψάξτε στο διαδίκτυο.
Να έχετε μαζί σας ασκό ή παγούρι νερού για την διαδρομή με κάποια σνάκς σε σακίδιο πλάτης. Επίσης ένα buff ή μαντίλι για την μύτη γιατί θα υπάρχει σκόνη με τόσους δίτροχους. Θα ήταν ωραίο ο καθένας μας να έχει μερικές σακουλίτσες για τα σκουπίδια του. Επειδή θα είμαστε πολλοί θα πρότεινα ακόμη και τα χαρτιά υγείας να τα βάζουμε σε polybag και να τα πετάμε σε σακούλα. Όσοι καπνίζουν ας έχουν μαζί τους κάτι να πετάν τα αποτσίγαρα. Προτροπή είναι. Ρωτήστε τώρα.
Ξέχασα. Πρατήριο έχει στα Καλύβια. Την πρώτη ημέρα δεν θα βρούμε πρατήριο μέχρι Καστανιά. Ομως την δεύτερη ημέρα θα περάσουμε από Μέτσοβο. ¨οσοι έχουν αυτονομία 200 χλμ είναι οκ. Εάν έρθει και το τζίπ δεν υπάρχει πρόβλημα. Νομίζω μπορεί να κουβαλάει έξτρα για κάθε ενδεχόμενο.


Παρακάτω τα αρχεία των διαδρομών σε .gpx και .kml.
Η διαδρομή της πρώτης μέρας ξεκινάει από το σημείο διανυκτέρευσης της Παρασκευής.
 

Attachments

Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom