Touratech R1200GS Rambler...

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
BMW F800 gs
Concept bike της Touratech σε συνεργασια με BMW Motorrad βασιjεται στον κινητηρα-κιβωτιο του R 1200r Roadster με την μεταδοση απο αξονα του gs και ανακοινωνεται στα 199 κιλα γεματο...η συνεχεια του hp2 enduro...θα δειξει...μου αρεσουν αυτες οι προσπαθειες παντως...
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Η touratech σε συνεργασία με τη BMW έφτιαξαν 2 πρωτότυπες μοτυσυκλέτες (βασικά είναι ίδιες, μόνο στα χρώματα διαφέρουν - ένα στα χρώματα της BMW κ ένα στα χρώματα της touratech) που ακούνε στο όνομα touratech rambler.

Είναι λιγότερο από 200kg και η παρουσίαση είναι ενδιαφέρουσα:

http://rambler.touratech.com/

Για εμένα το πιο ενδιαφέρον σημείο της μοτοσυκλέτας είναι ότι συνδύασαν τον υγρόψυκτο κινητήρα & κιβώτιο από το R 1200 R roadster μοντέλο με τον άξονα μετάδοσης από το GS.
Αυτός ο συνδυασμός αναφέρει στην παραπάνω ιστοσελίδα δίνει στο Rambler μια άμεση απόκριση του υψηλής ροπής συστήματος κίνησης με 125 άλογα.
Επίσης το πρωτότυπο βασίστηκε στο Roadster γιατί το πλαίσιο σε αυτό το μοντέλο είναι εξοπλισμένο με tele πιρούνι ως στάνταρτ.
Το ντεπόζιτο βρίσκεται στο πίσω μέρος (έχει φτιαχτεί από την touratech) και είναι 18 λίτρων.

Και το πιο παράξενο σημείο (για εμένα) είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις βαλίτσες ή κάγκελα γιατί το κράμα μετάλλου που είναι φτιαγμένο το πίσω μέρος της μοτοσυκλέτας δεν έχει σχεδιαστεί για να συγκρατά βάρη!










 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λιτό και πανέμορφο !!
Το βάρος όμως......εκεί στα 200!
Βέβαια το μπροστινο και η 21 ρόδα....ίσως και το ζυγισμα του, θα είναι πολύ καλό στο χωμα.
Μακάρι να το ψωνισει κάποιος φίλος για να το δούμε και αυτό.
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
BMW F800 gs
Το βάρος όμως......εκεί στα 200!
Βέβαια το μπροστινο και η 21 ρόδα....ίσως και το ζυγισμα του, θα είναι πολύ καλό στο χωμα.
Μακάρι να το ψωνισει κάποιος φίλος για να το δούμε και αυτό.
Κωστη,αν δεν κανω λαθος 2 κομματια προς το παρον...ειναι consept λεμε...μακαρι να βγουν σε παραγωγη αν και πιστευω θα ειναι ελαχιστα.
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Για μένα πάντως είναι το πιο όμορφο που έχω δει και θα το αγόραζα χαλαρά, αν και είμαι αντιBMWδικός...

Ασχετα που δεν μπορώ να το οδηγήσω :(

Με έφτιαξε όμως πολύ το θέμα, το έκανα πολύ κέφι !
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Απίστευτο είναι και με τα σωστά μπροστινά!

Σεντ φρομ CBFone (ADV)
 
Top Bottom