Trail Ride 6-12-15

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Παιδιά μπορεί να δώσει κάποιος το ίχνος; Για μας που δεν τα καταφέραμε ή τουλάχιστον να θέλει να "μας πάει"; :)
Βάζω τους καφέδες!

Επιπλέον ερώτηση, είχε πολύ λάσπη; Με το Adventure και MT90 (θεωρείτε ότι) έβγαινε η διαδρομή;
(Εκτός αν έχει κάποιος ένα πίσω (μεταχειρισμένο) Karoo 3 να μου πουλήσει/χαρίσει! :D)
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ρε σας γουσταρω ντυμενους στα αγωνιστικα λεμε...ποοοολυ ωραιοι!ΜΠΡΑΒΟ...:friendship:
...αλλά δεν αφηνετε τις υπεκφυγες ταχαμου ταχαμου και αποπροσανατολιζετε την κοινη γνωμη και πειτε ΤΩΡΑ που την κανατε για τσιπουρα και μεζεδες ε;...:thinking::p
To ολο πραμα, ηταν σχεδιασμενο για ασφαλη βολτα και οχι αγωνιστικους ρυθμους, κυπελλα,μεταλλια και λοιπες ομορφιες....:p
Μετα την βολτα ειχαμε να γιορτασουμε τον αρχιλελο...ΝΙΚΟ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ και ετσι την βγαλαμε στεγνα εκει πανω στα βουνα;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παιδιά μπορεί να δώσει κάποιος το ίχνος; Για μας που δεν τα καταφέραμε ή τουλάχιστον να θέλει να "μας πάει"; :)
Βάζω τους καφέδες!

Επιπλέον ερώτηση, είχε πολύ λάσπη; Με το Adventure και MT90 (θεωρείτε ότι) έβγαινε η διαδρομή;
Δεν ειχε καθολου λασπη, λογω της καλοκαιριας που υπαρχει ......η διαδρομη εβγαινε σχετικα ευκολα, αν εξαιρεσουμε καποια σαθρα ανηφορικα και κυριως κατηφορικα γκρεμια.
Το ιχνος υπαρχει, αλλα δεν γνωριζω πως να στο δωσω:oops:
 

boudrakos

Μέλος
Όνομα
Βασιλης Μπουδρος
Μοτό
Διαφορα!!!
Δεν ειχε καθολου λασπη, λογω της καλοκαιριας που υπαρχει ......η διαδρομη εβγαινε σχετικα ευκολα, αν εξαιρεσουμε καποια σαθρα ανηφορικα και κυριως κατηφορικα γκρεμια.
Το ιχνος υπαρχει, αλλα δεν γνωριζω πως να στο δωσω:oops:
Τελικα αξιζε η ιδεα!!!
Παντα ομορφες βολτες...!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τελικα αξιζε η ιδεα!!!
Παντα ομορφες βολτες...!!!!
Μιας και εμφανιστηκες. ...........να πω ότι ήσουν αυτός που με παρότρυνε για το Trail, μιας και είχαμε αλλά σχέδια.
Thanks βασιλη:friendship:
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Δεν ειχε καθολου λασπη, λογω της καλοκαιριας που υπαρχει ......η διαδρομη εβγαινε σχετικα ευκολα, αν εξαιρεσουμε καποια σαθρα ανηφορικα και κυριως κατηφορικα γκρεμια.
Το ιχνος υπαρχει, αλλα δεν γνωριζω πως να στο δωσω:oops:
Χμμμ, και γω δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το application της Garmin (κυρίως γιατί δεν χρησιμοποιώ windows) για να φτιάξω/βάλω μόνος μου διαδρομή...
Έχω ένα Garmin Oregon 450t, εσύ τί GPS έχεις; Κάποιου είδους export θα υπάρχει...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χμμμ, και γω δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το application της Garmin (κυρίως γιατί δεν χρησιμοποιώ windows) για να φτιάξω/βάλω μόνος μου διαδρομή...
Έχω ένα Garmin Oregon 450t, εσύ τί GPS έχεις; Κάποιου είδους export θα υπάρχει...
zumo 660....θα ρωτησω εναν φιλο που γνωριζει και θα σε ενημερωσω
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Παιδιά μπορεί να δώσει κάποιος το ίχνος; Για μας που δεν τα καταφέραμε ή τουλάχιστον να θέλει να "μας πάει"; :)
Βάζω τους καφέδες!

Επιπλέον ερώτηση, είχε πολύ λάσπη; Με το Adventure και MT90 (θεωρείτε ότι) έβγαινε η διαδρομή;
(Εκτός αν έχει κάποιος ένα πίσω (μεταχειρισμένο) Karoo 3 να μου πουλήσει/χαρίσει! :D)
Δώσε μου ενα mail μηπως και τα καταφέρουμε.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οσοι εχουν το ιχνος σε.gpx αρχειο, το στελνουν ως συνημμενο στο mail που θελουν. Για να κατεβει το αρχειο του ιχνους στο pc αρκει να συνδεσουμε τη συσκευη στο pc και να το βρουμε απο το φακελο garmin/gpx που υπαρχει στην καρτα μας. Αν ολα αυτα ειναι δυσκολα στειλτε μου με πμ το mail οσοι θετε το ιχνος και σας το στελνω ως αυριο.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Γίνεται να επισυνάπτει κι εδώ σαν αρχείο zip αν είναι <1MB ... ;)

Κι αν είναι μεγαλύτερο (δεν έχω ιδέα πόσο μεγάλα μπορεί να είναι αυτά τα αρχεία αν και δε νομίζω να είναι τεράστια), αναλαμβάνουμε εμείς να το ανεβάσουμε στον σέρβερ για να το έχουν όλοι!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οκ μολις το παρω το ανεβαζω ετσι Γιαννη

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: yns

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εδώ είμαστε....
Κατεβάζετε το αρχείο στον Η/Υ και το ανοίγετε με base camp, map source κλπ προγράμματα που βλέπουν gpx, gdb αρχεία. Περιλαμβάνει 2 διαδρομές (πήγαινε-έλα) και όλα τα wp ενδιάμεσα.
Από το basecamp μπορείτε να το ανοίξετε και σε google earth. Αλλιώς πρέπει να το μετατρέψετε σε kml για να ανοίξει σε google earth κλπ.
 

Attachments

  • 57,4 KB Προβολές: 18

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Για μεταφορά σε gps, αρκεί ένα copy-paste στον αντίστοιχο φάκελο της συσκευής σας.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αγνοείστε το παραπάνω αρχείο, έχει "άχρηστες " πληροφορίες μέσα κι επιπλέον ένα route άσχετο με το event και την περιοχή (Άρτα μεριά....:woot::D:D )
Δουλέψτε με αυτά τα συνημμένα!
Α "το πήγαινε", Β "το έλα" από και προς Ελευσίνα πάντα!!!
Γίνεται κι "ανάποδα" εννοείται.... ;)
 

Attachments

  • 432 KB Προβολές: 13
  • 319,4 KB Προβολές: 14

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πάρτε το και σε kmz για GOOGLE EARTH ΓΙΑΤΊ "ΣΑΣ ΑΓΑΠΏ"

ΜΑΡΙΑ ΑΛΕΙΦΕΡΗ....

Θέλουν "αποσυμπίεση"....
 

Attachments

Top Bottom