TTR 250

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Ευχαριστώ όλους για της ευχές σας
Ο λόγος που έφυγε το transalp ήταν γιατί ήθελα μια αλλαγή εδώ και αρκετό καιρό,το ttr θα καλύψει σίγουρα της ανάγκες μου για τα εντός Αττικής χώματα τώρα για πιο μακριά θα δείξει,πάντως μου αρέσει αυτό το μηχανάκι σαν παιχνίδι είναι και για 250αρι τα παίρνει τα πόδια του.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλοτάξιδο Παναγιώτη!
 
Reactions: S.P

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ευχαριστώ όλους για της ευχές σας
Ο λόγος που έφυγε το transalp ήταν γιατί ήθελα μια αλλαγή εδώ και αρκετό καιρό,το ttr θα καλύψει σίγουρα της ανάγκες μου για τα εντός Αττικής χώματα τώρα για πιο μακριά θα δείξει,πάντως μου αρέσει αυτό το μηχανάκι σαν παιχνίδι είναι και για 250αρι τα παίρνει τα πόδια του.
Ετοιμασου για το μεγαλο σοκ οταν μετα το ΤΑ μπεις χωμα με το μικρο!
Και
Και τα μικρα ταξιδευουν Δεν ειναι μονο για τα περξ αυτων χωματα Εξαρταται απο τον οδηγο, την αντοχη του και την αποφασιστικοτητα του
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Μετά από ένα σέρβις και κάποιους ελενχους χθες έκανε την πρώτη μικρή του βόλτα 120 χιλιόμετρα πήγαινε ελα,εθνική και επαρχιακό δρόμο,χώμα το έβαλα πολύ λίγο γιατί ήμουν μόνος, μπορεί να ταξιδεύει με 100 χιλιόμετρα χωρίς να ουρλιάζει το μοτέρ δεν έχει σχεδόν καθόλου κραδασμόυς στον επαρχιακό είναι μια χαρά και αν έχει και κατηφόρα είναι δύο χαρές:pτο θέμα είναι ότι μου βγάζει την όρεξη να το πάω ενα ταξιδακι.Το πρώτο του θα είναι μάλλον στο Ακρόπολις
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Μετά από ένα σέρβις και κάποιους ελενχους χθες έκανε την πρώτη μικρή του βόλτα 120 χιλιόμετρα πήγαινε ελα,εθνική και επαρχιακό δρόμο,χώμα το έβαλα πολύ λίγο γιατί ήμουν μόνος, μπορεί να ταξιδεύει με 100 χιλιόμετρα χωρίς να ουρλιάζει το μοτέρ δεν έχει σχεδόν καθόλου κραδασμόυς στον επαρχιακό είναι μια χαρά και αν έχει και κατηφόρα είναι δύο χαρές:pτο θέμα είναι ότι μου βγάζει την όρεξη να το πάω ενα ταξιδακι.Το πρώτο του θα είναι μάλλον στο Ακρόπολις
Θα ακολουθήσεις τις διαδρομές τού ράλλυ;;;
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
petros KLR Πέτρο όχι ακριβώς λέω να φύγω από Αθήνα Παρασκευή απόγευμα να πάω να μείνω μέσα στη ειδική πύργος με σκηνή ⛺να δω το πρώτο πέρασμα και μετά να πάω να δω το δεύτερο πέρασμα από τον Ταρζάν, βέβαια ανάλογα και το τι θέλει και η παρέα.
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Καλοταξιδο να το χαρεις.Πολυ ωραιο μηχανακι.
 
Reactions: S.P

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Επανέρχομαι μετά από κάποια χιλιόμετρα με το μικρό,κάναμε και το πρώτο ταξιδακι μας μέχρι Καρπενήσι για χωμάτινο διήμερο, όλα καλά, μια χαρά πήγε γύρισε χωρίς να σκορπίσει.Λοιπον είχε αρχίσει και έχανε όταν δεν δούλευε βενζίνη από το λεκανακι του καρμπυρατέρ πήρα καινούργιο oring το άλλαξα αλλά τώρα βγάζει μόνο από το σημείο το έχω κυκλώσει,σαν να λείπει κάποιο σωληνάκι είναι εκεί.Για πείτε οι γνωστές τι μπορεί να φταίει.


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η υπερχείλιση είναι αυτή. Λογικά θα πρέπει να κάνεις κανα καθάρισμα στο καρμπ αν δεν έχεις κάνει αλλά ένας μπορεί να σου απαντήσει 100% τί φταίει. O Kωστής.

el-Gatto
 
Reactions: S.P

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Η υπερχείλιση είναι αυτή. Λογικά θα πρέπει να κάνεις κανα καθάρισμα στο καρμπ αν δεν έχεις κάνει αλλά ένας μπορεί να σου απαντήσει 100% τί φταίει. O Kωστής.

el-Gatto
Ίσως να θέλει ρύθμισμα το φλοτέρ
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αν χανει απο την αποστράγγιση υπερχείλισης ,τότε
  1. Ρύθμιση ύψους φλοτερ
  2. Φθορά στο "πυραυλάκι"
Μήπως όμως χάνει από το μικρό στρογγυλό καπάκι με τις 2 βιδούλες που είναι δίπλα ;
(συνήθης εσωτερική φθορά λόγω χρόνου κ κυρίως ακινησίας)

Καθαρισέ το καλά ,κ παρακολούθησέ το ,σε σταση κ σβηστό ,να δεις μήπως δακρύζει απο κει ,κ κυλάει προς το "βρυσακι" ,κ νομίζεις οτι βγαίνει απο υπερχειλιση.

Αν συμβαίνει αυτό ,υπάρχει κιτ επισκευης ,που αποτελείται απο 2 μικρά orings κ μιά βελόνα με μεμβράνη.
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Όταν το μυαλό σου είναι μαρμελάδα δεν μπορείς να σκεφτείς ούτε το πιο απλό, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,χάνει μόνο από την υπερχείλιση,εγώ δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με καρμπυρατέρ όσο το έχω,οπότε πάω για πυραυλακι και ζυθμιση φλοτερ
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όταν το μυαλό σου είναι μαρμελάδα δεν μπορείς να σκεφτείς ούτε το πιο απλό, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,χάνει μόνο από την υπερχείλιση,εγώ δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με καρμπυρατέρ όσο το έχω,οπότε πάω για πυραυλακι και ζυθμιση φλοτερ
Ένα καλό σερβις θα του κάνεις. Στο πάγκο, λύσιμο όλο
 
Reactions: S.P

Siou

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
XΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
ΝΧ 650
Καλημέρα , όπως είπε και ο Κώστας πιο πάνω μάλλον το ΄΄΄πυραυλακι ΄΄ φταίει , άλλαξε και τον οδηγό του καλού κακού , συνήθως πάνε σετ. Με εκτίμηση.
 
Reactions: S.P

Tataros

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Yamaha TT 600s
Σαν κάτοχος tt πολλά χρόνια ένα πράγμα θα σου πω. Ρύθμιση φλοτερ και αλλαγή της τσιμουχας που σφραγίζει αναγκαστικά μιας που θα το ανοιξεις

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom