Voge 300 Rally

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Καλησπερα σε ολα τα παιδια! Μετα την αναζητηση για μηχανακι χρησης "εκδρομικο εντουρο", αφου εχω δει αρκετα gs 650 dakar, kle 500 και τις σχετικες αρχαιολογιες... Σκεφτηκα το voge 300 rally, το οποιο κυριως με δελεαζει για την τιμη του, καινουργιο. Μιας και ολα τα αλλα παιζουν στα 2-2.5κ μεταχειρισμενα 20ετιας, +οτιδηποτε ζημια βγαλουνε, μαζεματα κτλπ, το κοστος σιγουρα πηγαινει στο 3χιλιαρο για να ειναι ικανα να κανουν ταξιδι, και να τα φερω στα μετρα μου. Ποια η γνωμη σας για το Voge 300 rally? Διαβασα αρκετα αρθρα, και το σημαντικοτερο ισως που με προβληματιζει ειναι οι κοντες σχεσεις και κατα ποσο ειναι ικανο να κανει εθνικη. Οχι πως αυτη θα ειναι η χρηση του. Διορθωνεται με ενα πισω γραναζι 3 δοντια μικροτερο?
Κατα τα αλλα διαβασα πολυ καλα πραγματα, αναρτησεις, φρενα, μοτερακι ικανοποιητικο, δεν διαβασα κατι για ζημιες και προβληματα. Και ολα αυτα με 4.5κ... Γνωριζει κανεις παραπανω πραγματα για το συγκεκριμενο?
 

Kon83

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
BMW F700GS
Voge 300 Rally
Vespa 300GTS
Για τον ίδιο λόγο πριν λιγο καιρό κατέληξα στο voge. Δες στο φόρουμ υπάρχει σχετικό νήμα. Το θέμα των κοντων σχέσεων λύνεται με μικρότερο γραναζι πίσω. Εγω το άλλαξα με την αγορά της μηχανής. Κατά τα αλλα απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι στιγμής για χωμα. Για την αξιοπιστία είναι ακόμα νωρίς να πούμε.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Για τον ίδιο λόγο πριν λιγο καιρό κατέληξα στο voge. Δες στο φόρουμ υπάρχει σχετικό νήμα. Το θέμα των κοντων σχέσεων λύνεται με μικρότερο γραναζι πίσω. Εγω το άλλαξα με την αγορά της μηχανής. Κατά τα αλλα απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι στιγμής για χωμα. Για την αξιοπιστία είναι ακόμα νωρίς να πούμε.
Με μικρότερο γρανάζι πίσω μπορείς πχ να κρατήσεις 100 σταθερά χωρίς ζόρι στο μοτέρ? Και χωρίς να χάσει σπιρτάδα στα χαμηλά?
Επίσης από αναβαθμίσεις τι παίζει? Φίλτρα,εξατμίσεις,αφτερμαρκετ προστασίες και διάφορα τέτοια? Υπάρχει τπτ?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kon83

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
BMW F700GS
Voge 300 Rally
Vespa 300GTS
Με μικρότερο γρανάζι πίσω μπορείς πχ να κρατήσεις 100 σταθερά χωρίς ζόρι στο μοτέρ? Και χωρίς να χάσει σπιρτάδα στα χαμηλά?
Επίσης από αναβαθμίσεις τι παίζει? Φίλτρα,εξατμίσεις,αφτερμαρκετ προστασίες και διάφορα τέτοια? Υπάρχει τπτ?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι μπορείς να τα κρατήσεις χωρίς ζόρι κ χωρίς να χάσει τπτ.
Από αναβαθμίσεις εγω δεν έχω ψαχτεί. Ένα φίλτρο σκοπεύω μόνο να αλλάξω κάποια στιγμή.
Αξεσουάρ υπάρχουν διάφορα από Κίνα.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Το έχω κανα μήνα περίπου,
Δεν έχω δει και πολλά λόγω χρόνου ,αυτό όμως που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι ξεχνάς την εθνική οδό ,εκτος αν μπορείς να το πας μέχρι 110 (που μπορεί να ταξιδέψει ώρες ),πάντα μονοκαβαλος
Μετά έρχονται κραδασμοί αρκετοί.
Περιφερειακό δίκτυο πας κανονικά ,χώμα δεν μπήκα .
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Το έχω κανα μήνα περίπου,
Δεν έχω δει και πολλά λόγω χρόνου ,αυτό όμως που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι ξεχνάς την εθνική οδό ,εκτος αν μπορείς να το πας μέχρι 110 (που μπορεί να ταξιδέψει ώρες ),πάντα μονοκαβαλος
Μετά έρχονται κραδασμοί αρκετοί.
Περιφερειακό δίκτυο πας κανονικά ,χώμα δεν μπήκα .
Καλορίζικο Γιάννο!
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Το έχω κανα μήνα περίπου,
Δεν έχω δει και πολλά λόγω χρόνου ,αυτό όμως που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι ξεχνάς την εθνική οδό ,εκτος αν μπορείς να το πας μέχρι 110 (που μπορεί να ταξιδέψει ώρες ),πάντα μονοκαβαλος
Μετά έρχονται κραδασμοί αρκετοί.
Περιφερειακό δίκτυο πας κανονικά ,χώμα δεν μπήκα .
Καλορίζικο και καλές βόλτες!!! Δν θέλω εθνική να κάνει πολλά χλμ, αλλά αν χρειαστεί να μπορώ να κρατήσω μια αξιοπρεπή ταχύτητα 100-110 χωρίς να ζοριζεται... Κυρίως χώμα θα είναι και επαρχιακό.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Καλορίζικο και καλές βόλτες!!! Δν θέλω εθνική να κάνει πολλά χλμ, αλλά αν χρειαστεί να μπορώ να κρατήσω μια αξιοπρεπή ταχύτητα 100-110 χωρίς να ζοριζεται... Κυρίως χώμα θα είναι και επαρχιακό.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ε τότε δεν θα έχεις πρόβλημα .
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Το έχω κανα μήνα περίπου,
Δεν έχω δει και πολλά λόγω χρόνου ,αυτό όμως που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι ξεχνάς την εθνική οδό ,εκτος αν μπορείς να το πας μέχρι 110 (που μπορεί να ταξιδέψει ώρες ),πάντα μονοκαβαλος
Μετά έρχονται κραδασμοί αρκετοί.
Περιφερειακό δίκτυο πας κανονικά ,χώμα δεν μπήκα .
Καλές βόλτες!
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Ναι μπορείς να τα κρατήσεις χωρίς ζόρι κ χωρίς να χάσει τπτ.
Από αναβαθμίσεις εγω δεν έχω ψαχτεί. Ένα φίλτρο σκοπεύω μόνο να αλλάξω κάποια στιγμή.
Αξεσουάρ υπάρχουν διάφορα από Κίνα.
Ένα φίλτρο πιο ελεύθερο πχ έχεις βρει? Βγάζει κάποια εταιρεία? Από εξατμίσεις είδα μόνο της gpr

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kon83

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
BMW F700GS
Voge 300 Rally
Vespa 300GTS
Ένα φίλτρο πιο ελεύθερο πχ έχεις βρει? Βγάζει κάποια εταιρεία? Από εξατμίσεις είδα μόνο της gpr

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όχι δεν έχω ψάξει ακόμα καθώς κ εγώ την έχω λίγους μήνες μόνο. Καποια στιγμή έχω ακούσει πως θα βγάλει η DNA. Με εξατμίσεις δεν έχω ασχοληθεί καθόλου καθώς δεν σκοπεύω να την αλλάξω.
 
Top Bottom