VOGE DS900X ADVENTURE με 9.494€ (Βογκάει ο ανταγωνισμός)

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μην γίνεσαι τέτοιος τώρα, ο κοβιντ πέρασε και "η Σούλα από το Αιγάλεω που βλέπει βίντεο στο σωλήνα" εκτός από το ότι δικαιώθηκε στο τέλος δεν θα έπρεπε ποτέ να γίνει παράδειγμα για shaming.


Μια ζελατίνα "γράφει" στο μικρόφωνο ανάλογα τον αέρα που φέρνει. Το καταλαβαίνεις σε vloggers που οδηγούν με το ίδιο setup και άλλες φορές "πνίγεται" η φωνή τους ενώ άλλες φορές ακούγονται πολύ καθαρά.


Οπότε ναι, τα βίντεο είναι σαφέστατα ένδειξη για τα μηχανάκια, στα συγκεκριμένα επειδή είναι διαφορετικοί αναβάτες με άγνωστο εξοπλισμό και διαστάσεις δεν τα θεωρώ απόδειξη, μόνο ένδειξη.
Επειδή ειμαι σε αναζήτηση μικροφώνου για action....ο ήχος ειναι μια πικρή και δύσκολη κατάσταση
Αυτό που φτάνει στα αυτιά μας μέσω σωλήνα πραγματικά δεν έχει καμμία σχέση με την πραγματικότητα
Υπάρχουν μικρόφωνα που εξαφανίζουν τον ήχο του αέρα και άλλα που τον κάνουν 10 Μποφόρ δυναμη
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Επειδή ειμαι σε αναζήτηση μικροφώνου για action....ο ήχος ειναι μια πικρή και δύσκολη κατάσταση
Αυτό που φτάνει στα αυτιά μας μέσω σωλήνα πραγματικά δεν έχει καμμία σχέση με την πραγματικότητα
Υπάρχουν μικρόφωνα που εξαφανίζουν τον ήχο του αέρα και άλλα που τον κάνουν 10 Μποφόρ δυναμη
Κώστα έγραψα κάτι ΠΟΛΥ συγκεκριμένο. Αυτό που λες ισχύει αλλά είναι εντελώς άσχετο. Μην πετάτε την μπάλα στην κερκίδα απλά για να μην θίξουμε καμία χιονονιφάδα.

Όπως τους βλέπεις κανείς δεν δείχνει ότι έχει "χώσει" γερά για εξοπλισμό ήχου. Ο Ρώσος έχει πιο πολλές πιθανότητες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κώστα έγραψα κάτι ΠΟΛΥ συγκεκριμένο. Αυτό που λες ισχύει αλλά είναι εντελώς άσχετο. Μην πετάτε την μπάλα στην κερκίδα απλά για να μην θίξουμε καμία χιονονιφάδα.

Όπως τους βλέπεις κανείς δεν δείχνει ότι έχει "χώσει" γερά για εξοπλισμό ήχου. Ο Ρώσος έχει πιο πολλές πιθανότητες.
Άσχετο το βλέπεις εσύ και δεν πέταξα καμμία μπάλα και δεν κατάλαβα τι εννοείς με την χιονονιφάδα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max


Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R


Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Υπάλληλος του δικηγορικού γραφείου "Ευάγγελος Τ.Σ. Ντριφτης, υπεράσπιση κάθε θιγομενου μέρους σε νήματα φόρουμ";
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Υπάλληλος του δικηγορικού γραφείου "Ευάγγελος Τ.Σ. Ντριφτης, υπεράσπιση κάθε θιγομενου μέρους σε νήματα φόρουμ";
Ε ναι αφού είμαστε γουέστ κόουστ νιγκαζ


 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και πολύ καλά κάνετε.

Μια που το συζητάμε, φαντάσου ότι πήγα στην BMW σε φάση το F900GSA είναι φτιαγμένο για εμένα και έφυγα με το ο Κθούλου μας φύλαξε και δεν το πήραμε στα τυφλά (λόγω θορύβου αν και έχει μεγάλη έξτρα ζελατίνα, που θα βρεις να την δοκιμάσεις) και πήγα στο Άφρικα απλά γιατί ήταν διαθέσιμο και εμεινα έκπληκτος με το πόσο πιο καλή δουλειά έχουν κάνει στο κομμάτι αυτό με μικρότερο όγκο στο μάτι.

Επειδή η άνεση στο θέμα είναι δύσκολη αν δεν είσαι ΜΜ165 να σε κρύβει ακόμα και η κάθετη επιφάνεια από πατίνι Xiaomi και η λύση δεν είναι εύκολη (στο XR άλλαξα τρεις ζελατίνες πριν αποφασίσω ότι... δεν υπάρχει σωτηρία) και δεν έχω ασπαστεί την BDSM πλευρά του μοτοσικλετισμού... Ας μην τρελαινόμαστε με το σχόλιο, chill pill.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν είσαι Γιάννη ο τύπος πελάτη που θα μπορούσες να κάνεις προπαραγγελια η παραγγελία στα τυφλά. Άραξε να έρθει και αυτό από κοντά άμα σε ενδιαφέρει και να το κάνεις test ride. Είσαι και ψηλός και δεν σου κάνει εύκολα ενα μηχανάκι. Εμένα ας πούμε το 800gs έκατσε κουτί ενώ ο nickaoua11 πούλησε επειδή δε τα βρήκαν από τον αέρα ποτέ.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Παραδόξως, το 800 και το 900 είναι ήσυχα, αλλά δεν καλύπτουν ικανοποιητικά. Με αυτό μπορώ να "ζήσω".

Μέτρηση λουμεν από βίντεο, μου άρεσε που το προβολάκι/cornering φαίνεται και την "ημέρα" στα πλάνα πρώτου προσώπου που ανάβει, δεν είναι διακοσμητικό.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Παραδόξως, το 800 και το 900 είναι ήσυχα, αλλά δεν καλύπτουν ικανοποιητικά. Με αυτό μπορώ να "ζήσω".

Μέτρηση λουμεν από βίντεο, μου άρεσε που το προβολάκι/cornering φαίνεται και την "ημέρα" στα πλάνα πρώτου προσώπου που ανάβει, δεν είναι διακοσμητικό.
Προσεξε γιατί άμα το συνεχίσεις έτσι θα πάμε και στο λούμπεν!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
amyroukai κάνε ένα άλμα πίστης και προπαραγγειλε το 900dsx!

Είτε σου κάτσει καλά είτε όχι στο φόρουμ θα έχουμε υλικό για ένα τρίμηνο!
Πόσα άλματα.
Πήρα μονοκύλινδρα
Πήρα την μάρκα με τους πιο σιχαμερούς ιδιοκτήτες του κόσμου, τα πιο πολλά χλευαστικά meme παγκοσμίως
Πήρα ΚΤΜ
Κάνω δουλειές με σκούτερ
Δοκιμάζω στριτ με κλιπον

Δηλαδή τι μένει, χόντα που να μην καεί σαν το άλλο το 22 και... David Bowie china girl?
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Δεν είσαι Γιάννη ο τύπος πελάτη που θα μπορούσες να κάνεις προπαραγγελια η παραγγελία στα τυφλά. Άραξε να έρθει και αυτό από κοντά άμα σε ενδιαφέρει και να το κάνεις test ride. Είσαι και ψηλός και δεν σου κάνει εύκολα ενα μηχανάκι. Εμένα ας πούμε το 800gs έκατσε κουτί ενώ ο nickaoua11 πούλησε επειδή δε τα βρήκαν από τον αέρα ποτέ.
Περιμένω πότε θα πάω 60+ να μπορώ να καβάλησω rt χωρίς ντροπή μήπως ζήσω και εγώ το μύθο 130 με ανοιχτή ζελατίνα :ll:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Περιμένω πότε θα πάω 60+ να μπορώ να καβάλησω rt χωρίς ντροπή μήπως ζήσω και εγώ το μύθο 130 με ανοιχτή ζελατίνα :ll:
Στο δικό σου ύψος μην περιμένεις μύθους, οι πιθανότητες να σε ενοχλεί η υποπίεση είναι περισσότερες από το να σε ευχαριστήσει η κάλυψη.

Το RT στατικά έχει ωραία θέση αλλά το τιμόνι οριακά χαμηλό ακόμα και για εμένα, σε εσένα χωρίς αποστάτη δύσκολο το βλέπω.

Λόγω της κατάστασης με την Αγγλία χάσαμε την ευκαιρία να δούμε 1250αρι με τετραψήφιο νούμερο, κρίμα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Παίρνω το περιοδικό χτες που το έχει εξώφυλλο και διαβάζω εντυπώσεις. Μετά το ναρκισσολόγιο "είμαι ο μόνος που..." Λέει ότι δεν έχει την δύναμη που έχει το 900gs χαμηλά. Παρά το γεγονός ότι έχει περισσότερη ροπή γενικότερα...

Αλλά έχει καλό ψεκασμό χωρίς τα "απότομα" του ανταγωνισμού.
 

kiros

Μέλος
Όνομα
ΑΝΤΩΝΗΣ
Μοτό
KOVE 800X PRO
KTM 250 ADV
Στην Ισπανία το έχουν σε ακόμα δυνατότερη τελική τιμή:


Ισπανία: 8888 Ευρώ + 898 Ευρώ το τριβάλιτσο σετ με κάγκελα
Ελλάδα: 9500 Ευρώ + 1400 Ευρώ το τριβάλιτσο σετ με κάγκελα

Ενώ στα άλλα μοντέλα έχουμε παραπλήσιες τιμές
 
Top Bottom