WiLdRidE Δίρφυ/Εύβοια 26/27 Νοέμβρη 2016

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
μπορώ να δω το αρχείο με κάποιο πρόγραμμα από τον υπολογιστή?
Το αρχείο ανοίγει με προγράμματα που διαβάζουν .gpx αρχεία. Για παράδειγμα: mapsource, basecamp. Το 2ο το κατεβάζεις δωρεάν από τη garmin.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ξεχασα να ζητησω συγνωμη απο τον @Phoenix που ανέβασα την διαδρομη χωρις να τον ρωτησω καθοτι τα πνευματικα δικαιωματα ειναι αποκλειστικα δικα του....:yew::laugh::happy:
:pointu:



έλιωσα:laugh::laugh::laugh::laugh:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ξεχασα να ζητησω συγνωμη απο τον @Phoenix που ανέβασα την διαδρομη χωρις να τον ρωτησω καθοτι τα πνευματικα δικαιωματα ειναι αποκλειστικα δικα του....:yew::laugh::happy:
Τεσπα σε συγχωρώ αλλα απο την άλλη να υπαρχει και ενας μπούσουλας να μην πηγαίνει χαμένος ο κόπος μου με την έννοια να πάω απο κει ;;;να πάω απο εδω ;;;που να πάω ;;
Ξέρεις τι ειναι να αναρωτιέσαι συνεχώς !!!!
Ξέρεις τι ειναι να πηγαίνεις στα χαμένα και στο τέλος να τα βρίσκεις ολα !!!
Αρα αδερφε μου στην τελική διασφαλίζεις το έργο μου επι της ουσιας άρω το σε συγχωρώ το αντικαθεστω με το ευχαριστω !!!!
Είδες αλλιως ξεκίνησα να σου γράφω αλλιως τελείωσα
Τι σου ειναι αυτο το μυαλό ;;;
Τι παιχνίδια σου παιζει ;;;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
μπορώ να δω το αρχείο με κάποιο πρόγραμμα από τον υπολογιστή?
Οριστε η διαδρομη και σε αρχειο ΚΜΖ
Μπορεις να την δεις ειτε με το προγραμμα google earth ειτε απ' ευθειας στον ιστο στο google maps
 

Attachments

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Τεσπα σε συγχωρώ αλλα απο την άλλη να υπαρχει και ενας μπούσουλας να μην πηγαίνει χαμένος ο κόπος μου με την έννοια να πάω απο κει ;;;να πάω απο εδω ;;;που να πάω ;;
Ξέρεις τι ειναι να αναρωτιέσαι συνεχώς !!!!
Ξέρεις τι ειναι να πηγαίνεις στα χαμένα και στο τέλος να τα βρίσκεις ολα !!!
Αρα αδερφε μου στην τελική διασφαλίζεις το έργο μου επι της ουσιας άρω το σε συγχωρώ το αντικαθεστω με το ευχαριστω !!!!
Είδες αλλιως ξεκίνησα να σου γράφω αλλιως τελείωσα
Τι σου ειναι αυτο το μυαλό ;;;
Τι παιχνίδια σου παιζει ;;;
Τι εγραψε το ατομο ρε παιδια
παπαπαπα..απιστευτος !!!!!!!
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
:pointu::pointu:
Τεσπα σε συγχωρώ αλλα απο την άλλη να υπαρχει και ενας μπούσουλας να μην πηγαίνει χαμένος ο κόπος μου με την έννοια να πάω απο κει ;;;να πάω απο εδω ;;;που να πάω ;;
Ξέρεις τι ειναι να αναρωτιέσαι συνεχώς !!!!
Ξέρεις τι ειναι να πηγαίνεις στα χαμένα και στο τέλος να τα βρίσκεις ολα !!!
Αρα αδερφε μου στην τελική διασφαλίζεις το έργο μου επι της ουσιας άρω το σε συγχωρώ το αντικαθεστω με το ευχαριστω !!!!
Είδες αλλιως ξεκίνησα να σου γράφω αλλιως τελείωσα
Τι σου ειναι αυτο το μυαλό ;;;
Τι παιχνίδια σου παιζει ;;;
:hailbig: :pointu:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ναμαι κ εγω(τελευταιος κ κατα ιδρωμενος)να πω δυο λογια για την εμπειρια με τους αλητηριους.
Μετα απο απανωτες δυσκολιεςμεχρι και την τελευταια στιγμη(και πολλες φορες κοντα στην αποφαση να μην παω τελικα)εχει φτασει Σαββατο 2πμ συνειδητοποιω οτι ειναι δυσκολο να κανω το ταξιδι καβαλα(με Τ63)και μετα να εχω και οrεξη για καπακι χωματαδα,οποτε φορτωνω το ΚουΛουΡι στο Vito ενος φιλου και την πεφτω για υπνο για 2και ωριτσες να ισιωσω(γεραματα,παλια εκανa τρια μερονυχτα χωρις υπνο και δεν καταλαβαινα,τωρα αστα).
4:30 ορθιος ,μεσ το Vito και βουρ,9 και κατι ψιλα στην Κ Στενη,ξεφορτωμα ,ρουχα-κρανος-μποτες και ετοιμος για το πανηγυρι
 
Τελευταία επεξεργασία:

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Μεγαλη παρεα ,25 μηχανακια αν δεν κανω λαθος ,καποιες χειραψιες καθοτι νεος(οχι ηλικιακα)και στις 10 και τεταρτο περιπου παμε για το βουνο
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Και μια ομορφη (αλλα και δυνατη)παρουσια,η Ελενη ΔΕΝ ΜΑΣΑΕΙ και δεν κολωνει πουθενα,παρεα με το XRακι της περναει απο παντου με αρκετη ανεση και καλο ρυθμο
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Η μερα περναει φανταστικα με μια μεγαλη αλλα δεμενη παρεα,κανεις δεν εμεινε πισω,κακα απροοπτα δεν ειχαμε και το απογευμα κατηφορησαμε προς τη Στενη για μασα

Ο τυπος με την αλατιερα και το μαυρο πουλοβερ στην απο πανω και απο κατω φωτο...ενας νεαρος που οδευει προς τα 60 ετη(αν δεν κανω λαθος), ο οποιος και χωμα παει και ¨το στιβει¨στην ασφαλτο

Ολα τα παιδια φανταστικα αλλα δεν μπορω να γραψω για ολους (Τσοκαρο, πρεπει να παω για υπνο)
 
Τελευταία επεξεργασία:

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Το βραδυ καποιοι φυγανε ,καποιοι μεινανε,Εμεις που μειναμε -ξενοδοχειο, ξεκουραση
Αυριο θα γραψω για την Κυριακη ...η οποια ηταν η καλυτερη μερα της εξορμησης(μοτοσυκλετιστικα).
Good night
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Κυριακη 27-11-2016,ο Λεωνιδας ξυπνησε νωρις και εφυγε να βρει το κινητο του(η μονη ατυχια του διημερου),γυρω στις 9:00κατεβηκαμε για καφε στο μπαρακι του ξεν/ου γυρω στις 11:00 επιτελους ξεκιναμε,ο Γατος μαζι με τον XLgeorge φευγουν ομως για Αθηνα και το ιδιο αποφασιζουν την τελευταια στιγμη και 3-4 αλλα ατομα .Ερχονται ομως αλλοι 2 φρεσκοι για μονοημερη και τελικα φευγουμε για το βουνο 6 μηχανακια,μικρη παρεα αλλα ευελικτη


και ο οικοδεσποτης
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ανεβαινουμε καταφυγιο κορφη και μετα κατηφοριζουμε απ την πισω πλευραμεσα σε μια φιδισια ομορφη διαδρομη,καπου εκει μας πιανει βροχη ,εγω πιστευοντας οτι θα σταματησει δεν φοραω τα αδιαβροχα και ηβροχη δυναμωνει-Μουσκεμα (αλλα ευτυχισμενος),η συνεχεια λιγο ψαχνοντας(ψιλοχαμενοι)περναει μεσα απο ωραια χωματινα κομματια με την βροχη να πεφτει και εμενα παπαρα και πανευτυχης.
Μετα απο ωρα και ενω συνεχιζει να βρεχει κανονικα φτανουμε σε ενα μικρο χωριο,λεμε να σταματησουμε για καφε και μια γιαγια βγαινει εξω και μας λεει να παμε μεσα στο μαγαζακι της (του στυλ καφενειο?παντοπωλειο?ολα μαζι?καταλαβατε)

Ο Στεργιος ανετος παει στην κουζινα και αναλαμβανει χρεη ΥΠΕΡ-καφετζη

Η γιαγια μας ετοιμαζει αυγα και ενα φανταστικο τυρι

Περιδρομιασαμε,στανιαραμε,ζεσταθηκαμε,μια χαρα μας εκατσε
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Περνωντας στο τελος απο μια αρκετα λασπωμενη διαδρομη φτασαμε Στενη,ειπιαμε ενα καφεδακι ολοι μαζι και μετα πηρα-με το δρομο της επιστροφης .
Η δευτερη μερα ειχε ταλαιπωρια λογω βροχης ,μερικοι φυγανε γι αυτο το λογο,ομως να ξερετε οτι αυτη η ταλαιπωρια εκανε αυτη τη μερα πιο ομορφη-καλυτερη απ την ηδη πετυχημενη προηγουμενη,αναζητουμε την περιπετεια...τι ειναι περιπετεια?Αυτη η ταλαιπωρια ειναι η περιπετεια,αυτη ειναι που θυμομαστε και χαμογελαμε.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ολη την παρεα για τις ομορφες στιγμες,ηρθα 52 χρονων και εφυγα 20,γυρισα αργα την νυχτα σπιτι με εξτρα κουραση απ το ταξιδι και η γυναικα μου μολις με ειδε μου λεει "τι τρεχει?" Τι τρεχει της λεω,"Λαμπεις" μου λεει
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Περνωντας στο τελος απο μια αρκετα λασπωμενη διαδρομη φτασαμε Στενη,ειπιαμε ενα καφεδακι ολοι μαζι και μετα πηρα-με το δρομο της επιστροφης .
Η δευτερη μερα ειχε ταλαιπωρια λογω βροχης ,μερικοι φυγανε γι αυτο το λογο,ομως να ξερετε οτι αυτη η ταλαιπωρια εκανε αυτη τη μερα πιο ομορφη-καλυτερη απ την ηδη πετυχημενη προηγουμενη,αναζητουμε την περιπετεια...τι ειναι περιπετεια?Αυτη η ταλαιπωρια ειναι η περιπετεια,αυτη ειναι που θυμομαστε και χαμογελαμε.
ΕΤΧΑΡΙΣΤΩ ολη την παρεα για τις ομορφες στιγμες,ηρθα 52 χρονων και εφυγα 20,γυρισα αργα την νυχτα σπιτι με εξτρα κουραση απ το ταξιδι και η γυναικα μου μολις με ειδε μου λεει "τι τρεχει?" Τι τρεχει της λεω,μου λεει "Τι εγινε,Λαμπεις".
Να είσαι καλα φιλε να μας ξανάρθεις.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom