Winter Riding εξοπλισμός Yamaha MT-07

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα την βοήθειά σας μιας και ξεκινήσανε τα κρύα και πρέπει να προσαρμόσουμε την καλή μας για τις χειμερινές συνθήκες. Ψάχνω λοιπόν, κατά κύριο λόγο, 2 πράματα:
- Χούφτες
- Θερμαινόμενα γκριπ

Λέω κυρίως για αυτά γιατί περισσότερο τα χέρια μου κρυώνουν και λιγότερο τα πόδια, εκεί στους τετρακέφαλους. Αλλά αυτό με το μοτοσικλετιστικό παντελόνι θα λυθεί πιστεύω.
Θέλω λοιπόν να είναι σχετικά καλαίσθητες οι χούφτες με καλή ανεμοκάλυψη και ιδανικά να λειτουργούν και ως προστατευτικό σε ενδεχόμενη πτώση, ενώ τα grips να έχουν 2-3 σκάλες θέρμανσης, μην είναι On-Off απλά.
Επίσης, ιδανικά θα ήθελα να είναι εύκολη και η εγκατάστασή τους, το MT νομίζω έχει το κλασσικό τιμόνι 22mm. Έχω δει διάφορα στο Internet αλλά είπα να ρωτήσω εδώ μιας και φαντάζομαι ότι χούφτες τουλάχιστον έχετε οι περισσότεροι στις καλές σας. Τι έχετε να προτείνετε λοιπόν?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
φιλε ειμαι ο πλεον αναρμοδιος για να σε βοηθησω αλλα γραφω για να σου κανω παρεα μεχρι να εμφανιστει καποιος
οι χουφτες παντως καλο θα ηταν να καλυπτουν μεγαλο μερος του χεριου αν οχι ολο για τον χειμωνα!!!!
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
φιλε ειμαι ο πλεον αναρμοδιος για να σε βοηθησω αλλα γραφω για να σου κανω παρεα μεχρι να εμφανιστει καποιος
χαχαχαχαχαχχαχαχααχ....!!
1η φορα διαβαζω κατι τετοιο σε οποιοδηποτε Forum στον πλανήτη...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
χαχαχαχαχαχχαχαχααχ....!!
1η φορα διαβαζω κατι τετοιο σε οποιοδηποτε Forum στον πλανήτη...
Σ αυτό το φόρουμ πάντως, έχει ξαναγραφτεί! από το Στέργιο βέβαια! έχει το copyright ;)
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Τώρα με τα κρύα, η καλή παρέα και λίγο κρασάκι επιβάλλονται ;).
Πάντως αυτό με τα θερμαινόμενα, χωρίς γάντια μες την πόλη (έτυχε), την... Άκουσα!!!
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
φιλε ειμαι ο πλεον αναρμοδιος για να σε βοηθησω αλλα γραφω για να σου κανω παρεα μεχρι να εμφανιστει καποιος
οι χουφτες παντως καλο θα ηταν να καλυπτουν μεγαλο μερος του χεριου αν οχι ολο για τον χειμωνα!!!!
Μλκ, είσαι ίνδαλμα, προσκυνάω! :hailbig:
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Ευχαριστώ για τιε απαντήσεις και την παρέα στο Θέμα :):)
Καμία πρόταση για χούφτες και θερμαινόμενα γρκιπ?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα την βοήθειά σας μιας και ξεκινήσανε τα κρύα και πρέπει να προσαρμόσουμε την καλή μας για τις χειμερινές συνθήκες. Ψάχνω λοιπόν, κατά κύριο λόγο, 2 πράματα:
- Χούφτες
- Θερμαινόμενα γκριπ

Λέω κυρίως για αυτά γιατί περισσότερο τα χέρια μου κρυώνουν και λιγότερο τα πόδια, εκεί στους τετρακέφαλους. Αλλά αυτό με το μοτοσικλετιστικό παντελόνι θα λυθεί πιστεύω.
Θέλω λοιπόν να είναι σχετικά καλαίσθητες οι χούφτες με καλή ανεμοκάλυψη και ιδανικά να λειτουργούν και ως προστατευτικό σε ενδεχόμενη πτώση, ενώ τα grips να έχουν 2-3 σκάλες θέρμανσης, μην είναι On-Off απλά.
Επίσης, ιδανικά θα ήθελα να είναι εύκολη και η εγκατάστασή τους, το MT νομίζω έχει το κλασσικό τιμόνι 22mm. Έχω δει διάφορα στο Internet αλλά είπα να ρωτήσω εδώ μιας και φαντάζομαι ότι χούφτες τουλάχιστον έχετε οι περισσότεροι στις καλές σας. Τι έχετε να προτείνετε λοιπόν?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Για θερμαινόμενα γκριπ ψάξε εδώ: http://www.makan.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=143&Itemid=1&lang=el
κι εδώ: http://www.motoraid.eu/accessories/grips-heated

Σίγουρα υπάρχουν κι άλλα, απλή πρόταση κάνω για τα πλέον γνωστά μαγαζιά του χώρου που θα βρεις και καλή εξυπηρέτηση και ότι χρειαστείς από οδηγίες κλπ.
Για χούφτες, αυτό έχει να κάνει με το μηχανάκι σου και θα υπάρχουν συγκεκριμένες προτάσεις στην αγορά.
 
Top Bottom