XR 1000_V-STROM.... ΠΟΙΟ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΟ WOODY????

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Επειδη η φωτογραφια ειναι πραγμα στατικο, αφορα τους αλλους
κι εγω μολις γυρισα απο 900 δαιμονισμενα χιλιομετρα επανω σε αυτο το αριστουργημα
θα σας πω τη γνωμη μου με μια απο εκεινες τις απολαυστικες ατακες των Αγγλων..


..and as for my face
i don´t mind it
because i´m behind it



:biker:βρουμμμμμμ
 

STELTH

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Όνομα
ΣΤΕΛΙΟΣ
Μοτό
GS 1200 ADV DOHC
TRICITY 125 YAMAHA
Με τέτοια μύτη δεν πρεπει να έχουν πουλησει ουτε ενα (suzuki) μιλάμε, βέβαια θα μου πεις του XR η του LC η μύτες είναι καλυτερες?
Σχεδιαστικά το tracer της Yamaha τους έβαλε τα Γιαλιά κ με τέτοια τιμη ,γνώμη μου.
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Παίδες το SUZUKI ειναι έκτρωμα...το BMW είναι απλά κουκλί και άμα το μελετήσει κάποιος θα δει ότι η μόνη σχέση που έχει με το woody, είναι ότι πετάει!!!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
τι στο καλο;μονο εμενα μαρεσει το στρωμα;;;
και γενικα ειμαι φαν του διπλου φαναριου(tracer super tenere κλπ).
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Τελικά μ αυτη τη μόδα με τις μύτες που ευτυχώς(αμάν πιά!) έχει αρχίσει να υποχωρεί, μάρκες με δεκαετίες σχεδιαστική παράδοση έχουν υποπέσει σε ατοπήματα...



Βέβαια αυτό πάει προς αετό και όχι Woody, αλλά και πάλι είναι υπερβολή...

:)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
εμενα παντως μου αρεσει!!!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Παρακαλουνται οι εχοντες προσφατη την εμπειρια ακροασης του XR στη διαρκεια των αλλαγων με το shifter να το ξεχασουν και να σχολιασουν αντικειμενικα!Αν κα ο ηχος εδω που τα λεμε ... ειναι κι αυτος κομματι της μουρης!!!

adv phone
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τελικά μ αυτη τη μόδα με τις μύτες που ευτυχώς(αμάν πιά!) έχει αρχίσει να υποχωρεί, μάρκες με δεκαετίες σχεδιαστική παράδοση έχουν υποπέσει σε ατοπήματα...



Βέβαια αυτό πάει προς αετό και όχι Woody, αλλά και πάλι είναι υπερβολή...

:)
Συμφωνώ!
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Η μόδα με τις μύτες δεν υποχωρεί...
Όλες οι εταιρίες προσπαθούν να έχουν στην γκάμα τους ένα με ρύγχος, γιατί το μάρκετινγκ τους έριξε σύρμα ότι το ράμφος = περιπέτεια...
Περιπέτεια θέλετε... πάρτε ένα ράμφος!!!

Τώρα, όσο αφορά τα V-strom και XR, νομίζω πως δεν υπάρχει σύγκριση. Το V-strom είναι ο Γούντι σε μοτοσυκλέτα, αλλά ο Γούντι είναι και πιο συμπαθητικός. Το XR είναι πιο πολύ σαν όρκα αλήθωρη, αλλά επικίνδυνη έτοιμη να σε κατασπαράξει!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ενδιαφερουσες αποψεις!
Ολοι κοιταμε το ιδιο, αλλα βλεπουμε αλλα!
Αυτη ειναι και η ουσια! Χαιρομαι :)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Το XR είναι πιο πολύ σαν όρκα αλήθωρη, αλλά επικίνδυνη έτοιμη να σε κατασπαράξει!
χαχαχαχαχα το'χω το σκηνικο...:thinking:

"...κι εκει που κολυμπουσα ναουμε,λεει ο γνωστος παραμυθας παλαι ποτέ δεινος κολυμΠητης(ο οποιος τωρα λεει αληθεια αλλά τον εχουν στην καζουρα στο καφενειο λογω προτερου εντιμου βιου...:friend:)βλεπω ναουμε μια ορκα θερία να ζυγωνει!!!Ω ρε μαγκα μου λεω,Παναη ετοιμασου για μαχη!!!Κι οπως την κοιταω καταματα,παθαινω ενα βερτιγκο λογω δεους(αρχιδι@ λογω αληθωρης ορκας ειναι :D αλλά ο Παναης...μην τον ειδατε απο το χεσμεντεν...:eek:)και σηκωνω την γροθιά να της δωσω μια να την ξεκανω ναουμε και τι κανει η πτανα;....:sneaky:
-Τιιιιι Παναη τιιι,πεταγονται οι καλοθελητες θεατες στο καφενειο(και παραγγελνουν αλλη μια γυρα τσίπουρα-μεζεδες μη μεινει στεγνο το παραμυθι...:roflmao:)
...-και που λετε μαγκες οπως σηκωνω το μπρατσο να της σενιαρω μια καλη,εχει ανοιξει ενα στομα ΝΑ με το συμπαθειο και με κοιτουσε με το ενα ματι,παει και δινει μια δαγκωνια σε ενα υπερωκεανειο(το οποιο κοιταζε με το αλλο ματι το τσακιρικο,το καλο που λεει κ ο Ζηκος :hungry:)και του γ@μησε τα μπρεκια...:yew:Την καταλαβα γω γιατι με το που με ειδε να σηκωνω χερι η ορκα,ΝΑ της πηγε...τι να λεμε....τς...:devilish:
Ωωωωω ρε μαγκα Παναη εισαι τεραστιος"....αναφωνει το πληθος...και κατεβαζει το 174ο τσιπουρο μετα μεζε...:friend:
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Παρακαλουνται οι εχοντες προσφατη την εμπειρια ακροασης του XR στη διαρκεια των αλλαγων με το shifter να το ξεχασουν και να σχολιασουν αντικειμενικα!Αν κα ο ηχος εδω που τα λεμε ... ειναι κι αυτος κομματι της μουρης!!!

adv phone
Ειναι κι αυτο μια εμπειρα μοναδικη...να ακους και να βλεπεις εναν πυραυλο εδαφους εδαφους να περναει απο διπλα σου και να αναρωτιεσαι "γιατι εδωσα 500€ για μια ακραπα που κανει μονο πρα! πρααα! πραααα..." :p


Ο δε τροπος να στέλνεις στον γλυκό παραδεισο 4-5 πουλακια μονομιας σε αφηνει με το στομα ανοιχτο!!!! o_O

Ρεεε!!! τι παίχτηκε χθες με το σμηνος απ τα ψαρονια...
Τρελο σκηνικο! :D
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Η μόδα με τις μύτες δεν υποχωρεί...
Όλες οι εταιρίες προσπαθούν να έχουν στην γκάμα τους ένα με ρύγχος, γιατί το μάρκετινγκ τους έριξε σύρμα ότι το ράμφος = περιπέτεια...
Περιπέτεια θέλετε... πάρτε ένα ράμφος!!!

Τώρα, όσο αφορά τα V-strom και XR, νομίζω πως δεν υπάρχει σύγκριση. Το V-strom είναι ο Γούντι σε μοτοσυκλέτα, αλλά ο Γούντι είναι και πιο συμπαθητικός. Το XR είναι πιο πολύ σαν όρκα αλήθωρη, αλλά επικίνδυνη έτοιμη να σε κατασπαράξει!

Δουλειά γίνεται και χωρίς ράμφος...

 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το ΑΤ είναι πιό φρέσκο πράμα. Ίσως δείξει το δρόμο σε μελλοντικές κατασκευές...

:)
Άλλα λόγια ν' αγαπιώμαστε.....
:ok:
 

VDR

Μέλος
Περιοχή
ΖΑΧΑΡΩ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
DR650SE
R1200GSA X2
Παίδες..κάποτε πέρασε από τα χερια μου ένα TLR..και αυτό που έχω να πώ είναι πως η suzuki έχει έναν διαμαντένιο κινητήρα αλλά δεν έχει ιδέα τι να τον κάνει!
Αισθητικά απαίσιο το vstrom...αυτή η μούρη σκέτο ξενέρωμα..αλλά και το προηγούμενο ήταν..:disgust:
Τώρα το xr..πρέπει να πάει σε ψυχίατρο..να το βοηθήσει να αποφασίσει τι θέλει να είναι..street ή on/off? Και να καταλάβει οτι ποτέ δεν πρόκειται να φέρει σηματάκι ducati πάνω του..ότι και αν κάνει..
 
Top Bottom