Yamaha T7 Tenere

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Ρε παίδες συγνώμη αλλά μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να διαβασω όλο το νήμα για info, μήπως μπορείτε να μου κάνετε δυο τρεις προτάσεις για κάγκελα και για εξάτμιση;

Ευχαριστώ.
Εμένα μου αρέσει η Termignoni και η SC Project (η «απλή» όχι αυτή με το carbon τελείωμα)
Κάγκελα τα πιο όμορφα imo και ελαφριά είναι τα Ad. Spec αλλά είναι αλουμινένια και έχουν ακουστεί παράπονα ότι λυγίζουν εύκολα.
Εγώ έχω βάλει Heavy Duties και αν και δεν έχει τύχει να πέσω δείχνουν μια χαρά.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ρε παίδες συγνώμη αλλά μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να διαβασω όλο το νήμα για info, μήπως μπορείτε να μου κάνετε δυο τρεις προτάσεις για κάγκελα και για εξάτμιση;

Ευχαριστώ.
Γιάννη εγώ είχα τα κάγκελα της touratech με το κριτήριο ότι είναι μάλλον τα πιο ελαφριά που κυκλοφορούν σε ανοξείδωτο ατσάλι (3.2 κιλά) . Πρέπει να σκεφτείς αν θες από αυτά που χρησιμοποιούν σαν βάση το μοτέρ ή αυτά που πιάνουν σε άλλα σημεία. Αν δεν σε νοιάζει να δένουν επάνω στο μοτέρ πολύ γερά είναι και αυτά που είχε ο ,ChristosGR . Για εξάτμιση σε θέση όπως ή εργοστασιακή θα σου πρότεινα sc project ή termignoni ή akrapovic ή arrow αλλά και mivv για πιο οικονομική επιλογή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Ρε παίδες συγνώμη αλλά μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να διαβασω όλο το νήμα για info, μήπως μπορείτε να μου κάνετε δυο τρεις προτάσεις για κάγκελα και για εξάτμιση;

Ευχαριστώ.
Ωχ ωχ ωχ! Για τενερε;; Για εσένα;
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Όχι ρε σεις, για ένα φιλο ρωτάω που πήρε ένα καινούργιο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Εμένα μου αρέσει η Termignoni και η SC Project (η «απλή» όχι αυτή με το carbon τελείωμα)
Κάγκελα τα πιο όμορφα imo και ελαφριά είναι τα Ad. Spec αλλά είναι αλουμινένια και έχουν ακουστεί παράπονα ότι λυγίζουν εύκολα.
Εγώ έχω βάλει Heavy Duties και αν και δεν έχει τύχει να πέσω δείχνουν μια χαρά.
Γιάννη εγώ είχα τα κάγκελα της touratech με το κριτήριο ότι είναι μάλλον τα πιο ελαφριά που κυκλοφορούν σε ανοξείδωτο ατσάλι (3.2 κιλά) . Πρέπει να σκεφτείς αν θες από αυτά που χρησιμοποιούν σαν βάση το μοτέρ ή αυτά που πιάνουν σε άλλα σημεία. Αν δεν σε νοιάζει να δένουν επάνω στο μοτέρ πολύ γερά είναι και αυτά που είχε ο ,ChristosGR . Για εξάτμιση σε θέση όπως ή εργοστασιακή θα σου πρότεινα sc project ή termignoni ή akrapovic ή arrow αλλά και mivv για πιο οικονομική επιλογή.
Ευχαριστώ παιδιά.

Το θέμα με τις πτώσεις από δεξιά και τη ζημιά στο ψαλίδι με ποιον τρόπο μπορούμε να την αποφύγουμε (εκτός να πέφτουμε μόνο από αριστερά )
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Το θέμα με τις πτώσεις από δεξιά και τη ζημιά στο ψαλίδι με ποιον τρόπο μπορούμε να την αποφύγουμε (εκτός να πέφτουμε μόνο από αριστερά )
Μα όλα στο πιάτο πχια .. :friend: ... έχω διαβάσει 2236 σελίδες για το gs στο advrider... γιαυτό δεν αισθάνομαι καλά τώρα τελευταία γιατρέ μου;

Ψηλή εννοείς αυτή για παράδειγμα? Την παρακάτω Mivv dakar, ή εννοείς κάτι άλλο?



Ξέρω ότι ο outback motortek θα βγάλει κάγκελα συμβατά με τέτοιου στυλ εξάτμιση:



Έχεις άποψη αν η μαμά akrapovic είναι συμβατή με τα τούρατεκ κάγκελα?
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Μα όλα στο πιάτο πχια .. :friend:
Με αυτήν όμως ή καταργείς τα φλας ή αλλάζεις βάση πινακίδας και κανεις και καμιά πατέντα για τα φλας απόσο έχω δει. Οικονομική λύση πρέπει να είναι..
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Εγώ αν έβαζα εξάτμιση τώρα, θα έβαζα την παρακάτω. Διατηρεί την εργοστασιακή βάση, είναι ψηλά, δε χρειάζεται tail tidy.

Homologated Euro 5 silencer for Yamaha Ténéré 700
πωω..
μ..@ρα δεν την ήξερα .. καινούριο μοντέλο είναι;
και δείχνει να λύνει και σε έναν βαθμό τα θέματα της τοποθέτησης!
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Honda CRF1100D3
Εγώ αν έβαζα εξάτμιση τώρα, θα έβαζα την παρακάτω. Διατηρεί την εργοστασιακή βάση, είναι ψηλά, δε χρειάζεται tail tidy.

Homologated Euro 5 silencer for Yamaha Ténéré 700
Στέφανε δυστυχώς τα λιώνει τα φλας, ξέρω άνθρωπο που την έχει και την πάτησε. Πρέπει να αλλάξεις με κάποιο τρόπο τη θέση των εργοστασιακών φλας.
Άσχετο: είχα αυτή την μάρκα εξάτμισης στο 1190R, εξαιρετική ποιότητα.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
πωω..
μ..@ρα δεν την ήξερα .. καινούριο μοντέλο είναι;
και δείχνει να λύνει και σε έναν βαθμό τα θέματα της τοποθέτησης!
Δεν είναι καινουργια είναι αρκετό καιρό διαθέσιμη, αλλά δεν την έβρισκες εύκολα. Πλεόν τη φέρνει το Offtheroad.de

Στέφανε δυστυχώς τα λιώνει τα φλας, ξέρω άνθρωπο που την έχει και την πάτησε. Πρέπει να αλλάξεις με κάποιο τρόπο τη θέση των εργοστασιακών φλας.
Άσχετο: είχα αυτή την μάρκα εξάτμισης στο 1190R, εξαιρετική ποιότητα.
Δε το γνώριζα αυτό, ευχαριστώ για το tip! Απο τις φωτογραφίες φαινόταν να μην έχει ανάγκη. Όντως φαίνεται για πολυ ποιοτική κατασκευή
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Τα εβγαλες τελειως ή κρατησες μονο το κάτω?
Τα έβγαλα τελείως Σπύρο και δεν ξαναβάζω τίποτα. Όλες οι σιδεριές της χαλάνε την ομορφιά. Τα κάτω δεν τα είχα ποτέ...
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Τα έβγαλα τελείως Σπύρο και δεν ξαναβάζω τίποτα. Όλες οι σιδεριές της χαλάνε την ομορφιά. Τα κάτω δεν τα είχα ποτέ...
Θα συμφωνήσω. Για τον ιδιο λογο τα εβγαλα και εγω. Βεβαια τωρα ψαχνομαι να δω πως θα βαλω τα προβολακια χαμηλα :roflmao:
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
καλημερααα !!
υπαρχει κατι ιδιαιτερο που θα πρεπει να δωσω βαση τωρα που θα κανω το σερβις των 5000 χιλ στο Tenere 700???
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Αυτή δλδ εκεί που είναι δεν βρίσκει σε πτώσεις ;
Δεν ξέρω αφού δεν τη φοράω, αλλά από μια αντίστοιχη που έχω φτιάξει που την τραβάει ψηλά, μέχρι τώρα δεν εχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 
Top Bottom