Επιλογή μηχανής!

g1ann1s

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Προσεχώς ..
Σαφώς ενα καινουριο μηχανάκι ειναι καλυτερο σε κάποιους τομείς απο ενα παλιότερο. Όμως καλυτερα ειναι αν παει σε κάποιο που υπάρχουν αμφιβολίες ως προς την αποδοση για όσες χρήσεις θελει να κανει να το δοκιμάσει πριν το αγοράσει. Προς το παρον δεν νομίζω οτι εχει φτάσει κανενα 450ΜΤ. Εγω πλέον δεν θα αγόραζα πριν δοκιμάσω. Επίσης θα υπαρχει πιθανόν και μεγαλύτερη χασούρα σε αρχικό κεφάλαιο αγοράς σε ενα καινουριο ΜΤ σε περίπτωση που τελικά δεν κανει για αυτο που θελει. Ας ερθει να το δοκιμάσουμε κ μετα να το προτείνουμε με σιγουριά προτείνω.
 

Anastasis

Μέλος
Όνομα
Anastasis
Μοτό
Tiger900gt
Σε αυτο το μπατζετ για αυτη την χρηση μου αρεσουν πολυ tiger 800xc και bmw f800gs. Τα βλεπω και τα δυο μηχανακια να φτανουν 150.000χλμ ανετα, εχουν αρκετη δυναμη για να βαρεσεις μια 160αρα στο γυρισμο αν εχει ευθεια και βαριεσαι. Dakar ακουγεται μια σοφη επιλογη, πιο ελαφρυ και φθηνοτερο.
 

2Stroker

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM LC4 640 ADV
Το africa ειναι αρκετα βαρυ για χωμα. Για να μπορεσει καποιος να το παει ανετα χρειαζεται εμπειρια και χερια. Το bmw απο την αλλη ειναι αρκετα ομορφο και κανει λιγο απολα. Το κυριοτερο βεβαια ειναι οτι βρισκεις σε καλη κατασταση με 2000-2500 και με πολυ λιγα ακομα το κανεις πενα. Το ΜΤ απο την αλλη ειναι vfm. Οικονομικο, μπαινεις χωμα, κανεις και τα ταξιδακια σου. Το μοναδικο μειον ειναι οτι μιλαμε για καινουριο μοντελο το οποιο δεν εχει δοκιμαστει ακομα ωστε να δουμε την αξιοπιστια του. Εμφανισιακα παντως ειναι κουκλι. Το Voge που ειπωθηκε παραπανω μου φαινεται πολυ αδυναμο και συν οτι αμα φευγεις απο Πατρα για Γιαννενα θα ταλαιπωρηθεις πολυ. Ειδικα με τον αερα. Επισης αν δεν εχεις μεγαλη εμπειρια απο βουνο προτιμησε κατι ελαφρυ για ξεκινημα. Ισως τελικα ενα εντουρακι 250-300-400 να ηταν καλη και οικονομικη λυση αλλα για μακρινες αποστασεις θα χρειαστεις τρειλερ.
 
Top Bottom