CFMOTO 450MT

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Όταν γράψουν κακα λόγια σε κάποιο τεστ....να το δουμε
Καλά, δεν έχεις και άδικο σε αυτό...

Πάντως, ακόμα κι εγώ που είμαι άσχετος με το ονΟΦ βλέπω μια πολύ καλή περίπτωση μοτοσυκλέτας για ονοφ. Αν είχα χρόνο και χρήμα, θα το έπαιρνα και αυτό.
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Πήγα σήμερα σε γνωστό μαγαζί στην Παπανικολή του Χαλανδρίου και βρίσκω απ΄έξω ένα 450.
Μιλώντας με τον ιδιοκτήτη διαπιστώνω ότι είναι δικό του και μου δίνει τα κλειδιά.
Πήγα μια μικρή βολτούλα 10' γιατί δεν είχα χρόνο, οπότε κάποιες γρήγορες εντυπώσεις :
Εξωτερικά το είδα πρόσφατα και στην έκθεση, οπότε το καβάλησα κατευθείαν.
Πρώτη έκπληξη η σέλα. Μόλις κάθισα πάνω της μου έκανε φοβερή εντύπωση η αίσθηση της, απίστευτα αναπαυτική αν και λεπτή.
Δεύτερη έκπληξη ο συμπλέκτης, πιστεύω ότι το Τενερέ μου με σπασμένη ντίζα θα είναι πάλι σκληρότερο !
Είναι τόσο "αέρας" που ίσως το ήθελα λίγο σκληρότερο !!!!
Οθόνη, σε σωστή διάσταση, ευανάγνωστη με πολλές πληροφορίες, που δεν είχα όμως το χρόνο να δω διεξοδικά.
Ηχος πολύ καλός, πορωτικός.
Το βρήκα ψηλότερο από ότι το περίμενα αλλά με ελαφριά αίσθηση.
Οι αναρτήσεις του σφιχτές και η ανεμοκάλυψη καλή (ανεβοκατεβαίνει κιόλας).
Κιβώτιο βούτυρο, φρένα πολύ καλά και το abs δεν μπαίνει με την πρώτη υποψία.
Στην όρθια θέση οδήγησης κούμπωσα μια χαρά.
Δύο αρνητικές σημειώσεις μόνο, η πρώτη ότι σε χαμηλές στροφές με πρώτη ή δευτέρα αρπάζει απότομα στο γκάζι και η δεύτερη που είναι καθαρά υποκειμενική, δεν μου αρέσει οπτικά από τη θέση οδήγησης το άνοιγμα σε πλάτος που κάνει το ρεζερβουάρ, βέβαια φαίνεται ότι πρέπει να δίνει καλή προστασία στα πόδια από τον αέρα, αλλά θα το ήθελα περισσότερο slim.
Στον ελάχιστο χρόνο που το οδήγησα, πιστεύω ότι με 6.000€ αγοράζεις πολύ μηχανή, ικανή να ικανοποιήσει σε καλό βαθμό πολλά γούστα.
 
Top Bottom