CFMOTO 450MT

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Όταν γράψουν κακα λόγια σε κάποιο τεστ....να το δουμε
Καλά, δεν έχεις και άδικο σε αυτό...

Πάντως, ακόμα κι εγώ που είμαι άσχετος με το ονΟΦ βλέπω μια πολύ καλή περίπτωση μοτοσυκλέτας για ονοφ. Αν είχα χρόνο και χρήμα, θα το έπαιρνα και αυτό.
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Πήγα σήμερα σε γνωστό μαγαζί στην Παπανικολή του Χαλανδρίου και βρίσκω απ΄έξω ένα 450.
Μιλώντας με τον ιδιοκτήτη διαπιστώνω ότι είναι δικό του και μου δίνει τα κλειδιά.
Πήγα μια μικρή βολτούλα 10' γιατί δεν είχα χρόνο, οπότε κάποιες γρήγορες εντυπώσεις :
Εξωτερικά το είδα πρόσφατα και στην έκθεση, οπότε το καβάλησα κατευθείαν.
Πρώτη έκπληξη η σέλα. Μόλις κάθισα πάνω της μου έκανε φοβερή εντύπωση η αίσθηση της, απίστευτα αναπαυτική αν και λεπτή.
Δεύτερη έκπληξη ο συμπλέκτης, πιστεύω ότι το Τενερέ μου με σπασμένη ντίζα θα είναι πάλι σκληρότερο !
Είναι τόσο "αέρας" που ίσως το ήθελα λίγο σκληρότερο !!!!
Οθόνη, σε σωστή διάσταση, ευανάγνωστη με πολλές πληροφορίες, που δεν είχα όμως το χρόνο να δω διεξοδικά.
Ηχος πολύ καλός, πορωτικός.
Το βρήκα ψηλότερο από ότι το περίμενα αλλά με ελαφριά αίσθηση.
Οι αναρτήσεις του σφιχτές και η ανεμοκάλυψη καλή (ανεβοκατεβαίνει κιόλας).
Κιβώτιο βούτυρο, φρένα πολύ καλά και το abs δεν μπαίνει με την πρώτη υποψία.
Στην όρθια θέση οδήγησης κούμπωσα μια χαρά.
Δύο αρνητικές σημειώσεις μόνο, η πρώτη ότι σε χαμηλές στροφές με πρώτη ή δευτέρα αρπάζει απότομα στο γκάζι και η δεύτερη που είναι καθαρά υποκειμενική, δεν μου αρέσει οπτικά από τη θέση οδήγησης το άνοιγμα σε πλάτος που κάνει το ρεζερβουάρ, βέβαια φαίνεται ότι πρέπει να δίνει καλή προστασία στα πόδια από τον αέρα, αλλά θα το ήθελα περισσότερο slim.
Στον ελάχιστο χρόνο που το οδήγησα, πιστεύω ότι με 6.000€ αγοράζεις πολύ μηχανή, ικανή να ικανοποιήσει σε καλό βαθμό πολλά γούστα.
 

vagg

Μέλος
Όνομα
vaggelis
Μοτό
crypton r 115
Καλημερα,
Χθες ειδα ενα 450mt εξω απο ενα φαγαδικο. Λογω δουλειας δε μπορεσα να κατσω ή να βρω τον ιδιοκτητη του. πιθανον ξεκινησαν οι παραλαβες. θα μπορουσε κανεις να μας πει δυο λογακια;
 

Diam

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
YAMAHA XT 600E
Πρακτικα δεν λεει κατι.
Προσωπικη αποψη δικια του.

 
Τελευταία επεξεργασία:

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Σαν εμφανιση εμενα μου αρεσε πολυ στην εκθεση που το ειδα

απο τα ομορφοτερα θα ελεγα-μια ευχαριστη εκπληξη.

Καθοτι ψαχνω μια μοτο για "λιγο παραεξω" αλλα οχι μεγαλο adv
το εχω στα υποψιν μου μαζι με το ΚΤΜ 525/690 και το Tuareg 660 -ισως και το Enfield 400- καθως μεγαλο ADV εχω και μικρο μονοκυλινδρο (στα pit)

Εαν καποιος φιλος το εχει ας γραψει 2 λογακια
 

FeatherBrain

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Kawasaki Versys 1000
Προφανώς το βίντεο ήταν χορηγούμενο και ας μην το αναφέρει. Στο ίδιο μήκος κύματος και το βίντεο του συνεργάτη του.

Προσωπικά μου αρέσει πολύ το μηχανάκι, αλλά αυτά τα "reviews" πραγματικά απίστευτα.

 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δυναμομέτρηση



Όχι ότι αυτό είναι που μετράει στο δρόμο πάντα (στον καφέ μετράει σίγουρα)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
37 Αλογάκια ρόδα, νομίζω τα απολυτως αναμενόμενα.
Σίγουρα είναι λίγο κλειστό , λόγο ρύπων
Με μια πιο ανοιχτή εξάτμιση σίγουρα θα εκφράσει διαφορετικά την δύναμη ειδικά στο χώμα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σίγουρα είναι λίγο κλειστό , λόγο ρύπων
Με μια πιο ανοιχτή εξάτμιση σίγουρα θα εκφράσει διαφορετικά την δύναμη ειδικά στο χώμα
Συμβαίνει από ότι έχω καταλάβει με όλα τα κινέζικα για να περάσουν ρυπους
 
Top Bottom