Καλημέρα και Χρόνια πολλά,
Σε πρόσφατο ταξίδι το Μ. Σάββατο από Χαλκίδα - Καρπενήσι - Θέρμο - Ναύπακτο, φτιάχνω τη διαδρομή στο Google map, κάνω αντιγραφή το link στο mapstogpx, κατεβαίνει το αρχείο και το κάνω εισαγωγή στον φάκελο gpx του Garmin.
Σαν διαδρομή τη βλέπω όπως την έχω φτιάξει 353χιλιόμετρα, όταν το εισάγω ως ταξίδι στη συσκευή μου κόβει τη διαδρομή στα 225 χιλιόμετρα, δείχνει σημαία στο Καρπενήσι, Θέρμο, Ναύπακτο και δεν με οδηγεί όμως στα σημεία παρά μόνο μέχρι τα 225 χιλιόμετρα. Επιστρέφοντας στη Χαλκίδα κάνω κάποιες δοκιμές με το gps και το mapstogpx, δλδ κάνω δημιουργία αρχείου gpx με επιλογή στο mapstogpx σε Route Points το κάνω εισαγωγή στο gps και το κάνει απευθείας ταξίδι με όλη τη διαδρομή κανονικά, ελέγχο το gps και διαπιστώνω όμως ότι δείχνει τη διαδρομή μεγαλύτερη κατά 40 χιλιόμετρα, ελέγχο τη διαδρομή στο gps και διαπιστώνω σε δύο σημεία του ταξιδιού έχει προσθέσει διαδρομή εκτός του ταξιδιού μου...
Αν γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να κάνω λάθος στο mapstogpx, στην εισαγωγή του αρχείου ή στη διαμόρφωση της διαδρομής και
πως όταν κάνω εισαγωγή το αρχείο διαδρομή σε ταξίδι να το κάνω να μην βλέπει τις στάσεις που δημιουργούνται από το google map και κόβει το ταξίδι;
Σε πρόσφατο ταξίδι το Μ. Σάββατο από Χαλκίδα - Καρπενήσι - Θέρμο - Ναύπακτο, φτιάχνω τη διαδρομή στο Google map, κάνω αντιγραφή το link στο mapstogpx, κατεβαίνει το αρχείο και το κάνω εισαγωγή στον φάκελο gpx του Garmin.
Σαν διαδρομή τη βλέπω όπως την έχω φτιάξει 353χιλιόμετρα, όταν το εισάγω ως ταξίδι στη συσκευή μου κόβει τη διαδρομή στα 225 χιλιόμετρα, δείχνει σημαία στο Καρπενήσι, Θέρμο, Ναύπακτο και δεν με οδηγεί όμως στα σημεία παρά μόνο μέχρι τα 225 χιλιόμετρα. Επιστρέφοντας στη Χαλκίδα κάνω κάποιες δοκιμές με το gps και το mapstogpx, δλδ κάνω δημιουργία αρχείου gpx με επιλογή στο mapstogpx σε Route Points το κάνω εισαγωγή στο gps και το κάνει απευθείας ταξίδι με όλη τη διαδρομή κανονικά, ελέγχο το gps και διαπιστώνω όμως ότι δείχνει τη διαδρομή μεγαλύτερη κατά 40 χιλιόμετρα, ελέγχο τη διαδρομή στο gps και διαπιστώνω σε δύο σημεία του ταξιδιού έχει προσθέσει διαδρομή εκτός του ταξιδιού μου...
Αν γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να κάνω λάθος στο mapstogpx, στην εισαγωγή του αρχείου ή στη διαμόρφωση της διαδρομής και
πως όταν κάνω εισαγωγή το αρχείο διαδρομή σε ταξίδι να το κάνω να μην βλέπει τις στάσεις που δημιουργούνται από το google map και κόβει το ταξίδι;
- Το ίδιο μου έκανε και σε βόλτα στο Μαίναλο τη Μ. Παρασκευή...
- Έχω δει ότι βίντεο και ανάρτηση υπάρχει στο διαδίκτυο