Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
H κατάλληλη εποχή για μηχανάκια δρόμου , τιμές χώμα. Κάτι παλιά 4κ 250cc-400cc (γύρω στο 98) με λίγα χλμετρα ,είναι πραγματικά ζηλευτά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
έντιτ:
παρκαρισμένα όλα εντωμεταξύ, συν κάτι διαμαντάκια που τα κρατάω κρυφά :ha
Κρατάς κρυμμένα μυστικά και ντοκουμέντα από εμάς? οποία εντροπία οποίο αίσχος οποίο όνειδος οποίος αποτροπιασμός
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Λόγω Black Friday γίνονται παντού προσφορές. Σε καινούργιες μηχανές γιατί δεν γίνονται; Μόνο σε κάτι αξεσουάρ κάνουν.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κάνει εδώ και καιρό η Triumph, έβγαλε η Ντουκάτι τώρα. Όλο και κάτι γίνεται δηλαδή...
Και το group Piaggio +Aprilia. Νομίζω το tuareg είναι ένα χιλιαρικο κάτω
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Το ζζρ πάντως το είχα 7 χρόνια.ηταν το πρώτο μου μηχανάκι(ξέρω είμαι ανωμαλος)έκανα μαζί του 70κ χλμ κ δεν εκα ε κιχ.μκνο λάστιχα κ λαδια.πυτε αλυσιδογραναζα δεν άλλαξα.τεξιδευεις με 180 κ χασμουριεσαι και ξαπλώνει στο τεποζιτο.η ροπή του είναι εξωπραγματικη,καλύτερη στα χαμηλομεσαια κ από την πρώτη γενιά 1400. Ένα σετ σωληνάκια υψηλής θέλει είχα βάλει venhil και το μηχανάκι πραγματικά σου κάνει όλα τα χατηρια
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Το ζζρ πάντως το είχα 7 χρόνια.ηταν το πρώτο μου μηχανάκι(ξέρω είμαι ανωμαλος)έκανα μαζί του 70κ χλμ κ δεν εκα ε κιχ.μκνο λάστιχα κ λαδια.πυτε αλυσιδογραναζα δεν άλλαξα.τεξιδευεις με 180 κ χασμουριεσαι και ξαπλώνει στο τεποζιτο.η ροπή του είναι εξωπραγματικη,καλύτερη στα χαμηλομεσαια κ από την πρώτη γενιά 1400. Ένα σετ σωληνάκια υψηλής θέλει είχα βάλει venhil και το μηχανάκι πραγματικά σου κάνει όλα τα χατηρια
Τι αυτονομία εχει ενα τετοιο μηχανακι αν ταξιδευεις με 180;
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Το ζζρ πάντως το είχα 7 χρόνια.ηταν το πρώτο μου μηχανάκι(ξέρω είμαι ανωμαλος)έκανα μαζί του 70κ χλμ κ δεν εκα ε κιχ.μκνο λάστιχα κ λαδια.πυτε αλυσιδογραναζα δεν άλλαξα.τεξιδευεις με 180 κ χασμουριεσαι και ξαπλώνει στο τεποζιτο.η ροπή του είναι εξωπραγματικη,καλύτερη στα χαμηλομεσαια κ από την πρώτη γενιά 1400. Ένα σετ σωληνάκια υψηλής θέλει είχα βάλει venhil και το μηχανάκι πραγματικά σου κάνει όλα τα χατηρια
Φίλος, άσε μας να χαρείς, μην μας μπερδεύεις. Έχουμε λοκάρει, ξέρουμε τι θέλουμε, μας βάζεις τώρα κι άλλα να κοιτάμε....

:ha

Πάντως, πέρα από την πλάκα, θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε αν οι αναμνήσεις και το πως θυμόμαστε μια παλιότερη - αγαπημένη μας- μοτοσυκλέτα θα είναι ίδιες και σήμερα που έχουμε οδηγήσει περισσότερα και πιο σύγχρονα μοντέλα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τι αυτονομία εχει ενα τετοιο μηχανακι αν ταξιδευεις με 180;
Exει 23ρι ρεζερβουάρ και στα 180 πρέπει να καίει 7 με 7,5 λίτρα το πολύ, οπότε μια 250ρα την έχει άνετα , μπορεί και 300ρα αν το χέρι είναι φρόνιμο.

Το πρόβλημα είναι να μείνεις στα 180 με αυτά τα μηχανάκια.

Επίσης από προστασία, φρένα, επιδόσεις, αναρτήσεις είναι σαφώς καλύτερο από 1100xx. Όμως το 1200 έχει μια πολύ ιδιαίτερη σχεδίαση προς το εκκεντρικό ενώ το 1100xx είναι απλά κούκλα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ισχύουν όσα γράφονται, λίγα ποστ πιο κάτω η συνέχεια...




Είδα αγγελία.
Είδα μηχανή, μου έκανε.
Ειδοποίηση στον γνωστό εισαγωγέα που έχω ξανασυνεργαστεί, το Σάββατο με στοιχεία αγγελίας, όνομα τηλέφωνο ιδιοκτήτη, πινακίδα.

Και σιωπή.

Αναγκάστηκα να πω στον ιδιοκτήτη συγγνώμη αλλά το και το γιατί ανακάλυψα ότι δύσκολα/ακριβά ασφαλίζεται μηχανάκι από ξένο οδηγό στο νησί και μπορώ να το αγοράσω, δεν μπορώ να το κινήσω και δεν υπάρχει και κλειστό γκαράζ να το βάλουμε.

Εξαιρώντας την περίπτωση να έχει πάθει κάτι ο άνθρωπος...

Τι. Στον. Π-----ο.

Edit

Σήμερα έκλεισε η αγγελία... Χαίρομαι για τον πωλητή γιατί πολύ καλό παιδί φάνηκε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φίλος, άσε μας να χαρείς, μην μας μπερδεύεις. Έχουμε λοκάρει, ξέρουμε τι θέλουμε, μας βάζεις τώρα κι άλλα να κοιτάμε....

:ha

Πάντως, πέρα από την πλάκα, θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε αν οι αναμνήσεις και το πως θυμόμαστε μια παλιότερη - αγαπημένη μας- μοτοσυκλέτα θα είναι ίδιες και σήμερα που έχουμε οδηγήσει περισσότερα και πιο σύγχρονα μοντέλα.
Κάτι μεταξύ ημέρας και νυχτας
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Τι αυτονομία εχει ενα τετοιο μηχανακι αν ταξιδευεις με 180;
Εσύ βρήκες πρόβλημα :p
Άνοιξε το γκάζι μωρη αν......ρη!!!!!!!!
Μην γράψω πάτα θα αρχίσει ο άλλος να με κράζει :)
Πόσα χλμ κάνουμε το χρόνο να μας νοιάζει η κατανάλωση?
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλά τα λες Θανάση εξάλλου να μην ξεχνάμε ότι ένα μηχανάκι το οποίο δεν κινείται δεν χαλάει οπότε είναι κορυφαία η αξιοπιστία της μάρκας που απλά κάθεται στο γκαράζ
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Εσύ βρήκες πρόβλημα :p
Άνοιξε το γκάζι μωρη αν......ρη!!!!!!!!
Μην γράψω πάτα θα αρχίσει ο άλλος να με κράζει :)
Πόσα χλμ κάνουμε το χρόνο να μας νοιάζει η κατανάλωση?
Βρε….
Δεν μίλησα για κατανάλωση αλλα για αυτονομία.
Τι να τα κανω τα 180 αν δεν βγαινω μεχρι την Λαμια. Αυτη ηταν η απορία μου Θανάση φιλε μου!!!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε συνέχεια του προηγούμενου...

Μου έστειλε ο FeatherBrain τον αριθμό του δεύτερου συνεργάτη στην εταιρεία

Αυτός που μίλησα είναι καλά στην υγεία του αλλά περισσότερο απασχολημένος από ότι θα "έπρεπε" και δεν μπόρεσε να ασχοληθεί.

Η κατάληξη ήταν ότι προσωρινά προχωράμε.

Δεν αναιρεί το ότι... "ξεχάστηκα" και αυτό δεν είναι πολύ λογικό, αλλά βρέθηκε άκρη τέλος πάντων.
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Μανουαλ αφρικα δεν ψωνίζουμε!!!! Είμαστε προχώ στο κωριο!!!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom