Ασε το Ελλαδισταν και πιασε Βιετναμ(Laos-Cambodia)

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
καλη χρονια παναγιωτη και μονικα,να περνατε τελεια.
ο αδελφος μου με την γυναικα του ηταν εκει,την μονικα την βρηκαν και μιλησαν αλλα εσενα δεν σε πετυχαν.
βαλε γρηγορα και αλλες φωτο να χαζευουμε...

υ.γ πολυ μικρος αυτος ο κοσμος εντελει
Τι είπες τώρα ρε φίλε.. Κι'εγω που ήμουν; Χαχαχα . . Χριστοφορε που ήταν ο αδερφός σου εδώ Καμπότζη..
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
οταν γυρισεις θα ξερεις την μιση Ελλαδα....:D
βαλε για δημαρχος....:ok:
με τοσες γνωριμιες εκει στα ''ξενα'' που γυρνας....:p

καλη χρονια και καλη συνεχεια*....
















* (=προεκλογικη εκστρατεια)
:friend::laugh::laugh::laugh::laugh:




:friendship::friendship::friendship::friendship::friendship::friendship:




.
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
31-12-16
Αλλαγη χρονιας και που θα μας εβρισκε; Παραλια φυσικα..!!!






5-1-17
Μετα απο μια ιοση που με ταλαιπωρισε τεσσερις μερες, βγηκα για μια εξορμηση 100χιλ στην πολη Kambot, προς συνορα με Βιετναμ.




Κατευθειαν εξω για καφε και φαγητο.

Τουκ-Τουκ παρκαρισμενα περιμενοντας τον πελατη..


Γραφικη πολη με ποταμι, και παλια κτηρια.. απο εδω παραγεται ποικιλια πιπεριου με εξαγωγες σε ολο τον κοσμο..


εδω κατσαμε να φαμε, και μολις που προλαβαμε την καταιγιδα (ηρθα εγω χαχα)..!!



 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
6-1-17
Ο καιρος μουντος και παλι και δεν ξερουμε τι να κανουμε.. το εχουμε ριξει στους καφεδες!! Τελικα επεσε ιδεα στο τραπεζι να παμε εδω κοντα σε κατι resort παραλληλα στο ποταμι και μεσα στην βλαστηση. Γνωστος προοορισμος για τον εναν Ελληνα αφου Καμποτζη ερχεται για 5 φορα!!





Φτανοντας στο resort παρκαρα διπλα σε γνωριμο μοτορι (παρατημενο ομως)!!


αραζουμε σε κιοσκι πανω στο ποταμι να ποιουμε κατι..Ομορφια, ησυχια, και μονο.!!












ωραιο το μερος και δεν θελαμε να φυγουμε..Αλλα ο καιρος εκανε τα δικα του..





μεταφορε, μετακομισεις..!!!


αυτη ειναι ενισχυση ζαντας οχι αστεια!!

Επιστρεφουμε στην πολη..







μασα..



και παμε για ποτακι..


 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
6-1-17
Ο καιρος μουντος και παλι και δεν ξερουμε τι να κανουμε.. το εχουμε ριξει στους καφεδες!! Τελικα επεσε ιδεα στο τραπεζι να παμε εδω κοντα σε κατι resort παραλληλα στο ποταμι και μεσα στην βλαστηση. Γνωστος προοορισμος για τον εναν Ελληνα αφου Καμποτζη ερχεται για 5 φορα!!





Φτανοντας στο resort παρκαρα διπλα σε γνωριμο μοτορι (παρατημενο ομως)!!


αραζουμε σε κιοσκι πανω στο ποταμι να ποιουμε κατι..Ομορφια, ησυχια, και μονο.!!












ωραιο το μερος και δεν θελαμε να φυγουμε..Αλλα ο καιρος εκανε τα δικα του..





μεταφορε, μετακομισεις..!!!


αυτη ειναι ενισχυση ζαντας οχι αστεια!!

Επιστρεφουμε στην πολη..







μασα..



και παμε για ποτακι..


....στις 11000 στροφες εχεις κοκκινο?
χαχαχα
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
7-1-17
Επιστροφη στην βαση μας σημερα αλλα επισκεψη πρωτα στο Bokor Mountain and national park λιγο εξω απο Κampot..
Στριβοντας απο τον κεντρικο δρομο βλεπουμε μια μεγαλη πυλη, μπαρες και κιοσκι για εισητηριο!!! Ιδιωτικο; και ομως ναι!! Αγορασμενο ολο το βουνο απο τον νουμερο ενα αρχιμαφιοζο της Καμποτζης.. Φτιαχνει καζινο και ξενοδοχεια.. τελος παντων με εισητιριο στο μισο δολαριο δεν βαριεσαι παμε!!

Αμεσως καταλαβα απο τα πρωτα μετρα οτι μιλαμε για πιστα οχι αστεια. πρωτες στροφες ανηφοριζοντας στο βουνο με ασφαλτο να θελει να μπεις με χιλια!! Τι κανω ρε παιδια τωρα; Σταματω στην ακρη και ενημερωση στον φιλο που δεν το εχει καθολου με μηχανακια..
Θα φυγω λιγο μπροστα να ισιωσω λαστιχα λεω. Με βλεπει σαν να μη καταλαβε τιποτα και εξαφανιζομαι!!



Ταπα το θηριο σκασμενω στα 80χιλ χορευευε πεντοζαλι!!! Ευτυχως που η ασφαλτος ηταν υαλοχαρτο και κρατουσε..


Σταση να απολαυσω την θεα..


Σταση ξανα σε ενα ωραιο πεταλο για να περιμενω τον φιλο, και να χαζεψω τους πιτσιρικαδες με τα παπακια που ερχοντουσαν να στριψουν!!





και περιμενοντας και περιμενοντας τον φιλο, ανακαληψη οτι δεν εχω το τσαντακι μεσης πανω μου!!! Ασπρησα εντελως γιατι μιλαμε οτι εχω διαβατηριο μεσα. Και θυμαμαι οτι το αφησα στο ξενοδοχειο αλλα οχι μεσα!! Το ακουμπησα φευγοντας σε ενα αλο παπι διπλα!!
Μολις ηρθε ο φιλος του λεω τραβα προς τα πανω και φευγω για ξενοδοχειο. 40χιλ ειναι απο εδω ρε φιλε!! Κανενα προβλημα εφυγααααα....
Ευτυχως το ειχαν βρει και κρατησει στην ρεσεπσιον ουφ..Ταπα παλι οπου στα στροφιλικια εκανα και λαιβ μεταδοση αλλα Διατσιδης γραφοντας στην καμερα. Εκει πολλες φορες ενιωσα οτι το μοτερ θα το αφησω σε καμια στροφη χαχαχα..

Φτανοντας εδω που περιμενε ο φιλος..



Χαζεψε κοιταζοντας την ωρα!!! Καλα με ποσο πηγαινες; 30λ εκανες μονο!!! Οσο πηγαινε το θηριο τερμα χαχαχα..
Συνεχεια για καταραχτη και μια λιμνη..















Φυγαμε για πισω με καποιες μπορες να πεφτουν..
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
31-12-16
Αλλαγη χρονιας και που θα μας εβρισκε; Παραλια φυσικα..!!!






5-1-17
Μετα απο μια ιοση που με ταλαιπωρισε τεσσερις μερες, βγηκα για μια εξορμηση 100χιλ στην πολη Kambot, προς συνορα με Βιετναμ.




Κατευθειαν εξω για καφε και φαγητο.

Τουκ-Τουκ παρκαρισμενα περιμενοντας τον πελατη..


Γραφικη πολη με ποταμι, και παλια κτηρια.. απο εδω παραγεται ποικιλια πιπεριου με εξαγωγες σε ολο τον κοσμο..


εδω κατσαμε να φαμε, και μολις που προλαβαμε την καταιγιδα (ηρθα εγω χαχα)..!!



:ptl::yrk:



σχετικα με το πιπερι......

Το πιπέρι Kampotι είναι εγγενές στην περιοχή Kampot της Καμπότζης. Το πιπέρι Kampot έχει λάβει το 2008, «Γεωγραφική Ένδειξη». Το πιπέρι που μεγαλώνει και χαρακτηρίζεται ως πιπέρι Kampot, καλλιεργείται σε μια περιορισμένη γεωγραφική περιοχή. Υπάρχουν τέσσερις ποικιλίες που καλλιεργούνται - μαύρο, πράσινο, κόκκινο και λευκό.


ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΙΠΕΡΙ ΚΑΜΠΟΤ
ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΩΣ Ο " ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ " ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΙΠΕΡΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ, ΤΟ ΣΧΗΜΑ, ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ.

σημ. το χρησιμοποιει η κυρα-Αλεξανδρα.....10e περιπου τα 50gr.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
:ptl::yrk:



σχετικα με το πιπερι......

Το πιπέρι Kampotι είναι εγγενές στην περιοχή Kampot της Καμπότζης. Το πιπέρι Kampot έχει λάβει το 2008, «Γεωγραφική Ένδειξη». Το πιπέρι που μεγαλώνει και χαρακτηρίζεται ως πιπέρι Kampot, καλλιεργείται σε μια περιορισμένη γεωγραφική περιοχή. Υπάρχουν τέσσερις ποικιλίες που καλλιεργούνται - μαύρο, πράσινο, κόκκινο και λευκό.

ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΙΠΕΡΙ ΚΑΜΠΟΤ
ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΩΣ Ο " ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ " ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΙΠΕΡΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ, ΤΟ ΣΧΗΜΑ, ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ.

σημ. το χρησιμοποιει η κυρα-Αλεξανδρα.....10e περιπου τα 50gr.

Χαχαχα. Φιλαράκι εγκυκλοπαιδεια είσαι; Ναι όντως είναι φοβερό και ακριβό. Αλλά εδώ τσαμπε νομίζω 8 δολάρια το μισό η ένα κιλό δεν θυμάμαι.. θες καμιά σακούλα για την κυρά Αλεξάνδρα;
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
:ptl::yrk:



σχετικα με το πιπερι......

Το πιπέρι Kampotι είναι εγγενές στην περιοχή Kampot της Καμπότζης. Το πιπέρι Kampot έχει λάβει το 2008, «Γεωγραφική Ένδειξη». Το πιπέρι που μεγαλώνει και χαρακτηρίζεται ως πιπέρι Kampot, καλλιεργείται σε μια περιορισμένη γεωγραφική περιοχή. Υπάρχουν τέσσερις ποικιλίες που καλλιεργούνται - μαύρο, πράσινο, κόκκινο και λευκό.

ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΙΠΕΡΙ ΚΑΜΠΟΤ
ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΩΣ Ο " ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ " ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΙΠΕΡΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ, ΤΟ ΣΧΗΜΑ, ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ.

σημ. το χρησιμοποιει η κυρα-Αλεξανδρα.....10e περιπου τα 50gr.
Χαχαχα. Φιλαράκι εγκυκλοπαιδεια είσαι; Ναι όντως είναι φοβερό και ακριβό. Αλλά εδώ τσαμπε νομίζω 8 δολάρια το μισό η ένα κιλό δεν θυμάμαι.. θες καμιά σακούλα για την κυρά Αλεξάνδρα;


Ναι είναι πάρα πολύ καλό , το χρησιμοποιούμε και εμείς . Δεν ξέρω αν είναι της ίδιας ποιότητας όμως το εκεί με το εδώ...Το εκεί πρέπει να είναι σαφώς καλύτερο .
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Χαχαχα. Φιλαράκι εγκυκλοπαιδεια είσαι; Ναι όντως είναι φοβερό και ακριβό. Αλλά εδώ τσαμπε νομίζω 8 δολάρια το μισό η ένα κιλό δεν θυμάμαι.. θες καμιά σακούλα για την κυρά Αλεξάνδρα;
:yew::yew::yew::yew::yew::yew::yew:

της λεω ηδη οτι φερνεις πιπερι...
βαζει καζανι ....
σε περιμενουμε να φαμε....












και κοιτα μην αργησεις .....
απο περσι λειπεις... !!!:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Πολύ όμορφο οδοιπορικό φίλε μου! Πάντα τέτοια σας εύχομαι! Κερδίσατε άλλον ένα follower!
:like::friendship:
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
:yew::yew::yew::yew::yew::yew::yew:

της λεω ηδη οτι φερνεις πιπερι...
βαζει καζανι ....
σε περιμενουμε να φαμε....












και κοιτα μην αργησεις .....
απο περσι λειπεις... !!!:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Χαχαχα.. Φιλαράκι εγώ για ύπνο την έπεσα το 16 και ξύπνησα το 2017 ούτε που κατάλαβα χαχαχα..
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Πανο οπως σας βλεπω και περνατε εκει κατω...θυμησου το 2065 που θα γυρισετε να πιουμε ενα τίλιο δια να ομιλησουμε δια το ταξιδι εις τας Ανατολας...προσεξε μονο που θα παρκαρουμε τα "Π" να μην μας τα κλεψουνε...:yup:
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Και τα Π έχουν ψυχή..ιδέ άβαταρ...:pointu:
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Πανο οπως σας βλεπω και περνατε εκει κατω...θυμησου το 2065 που θα γυρισετε να πιουμε ενα τίλιο δια να ομιλησουμε δια το ταξιδι εις τας Ανατολας...προσεξε μονο που θα παρκαρουμε τα "Π" να μην μας τα κλεψουνε...:yup:
Χαχαχα.. Κωστή τότε θα υπάρχουν Π-drones θα πετάνε...
 
Top Bottom