Εισαγωγή μοτοσυκλέτας από Γερμανία

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Καλές μηχανές έχει έξω, όπως έχει και κακές! Το ίδιο συμβαίνει παντού άλλωστε.
Ψάξιμο θέλει όπως και να έχει, και για τις δύο εισαγωγής/εγχώριες!
Πιο πολύ νομίζω ότι το παρουσιάζουν σαν δικαιολογία για να αρχίσουν τα παζάρια, πάρα σαν.... ουσία!
Όλα αυτά μπορεί να ισχύουν..Η ουσία όμως είναι ότι μια ανάλογη εγχώρια μηχανή στα ίδια χρήματα θα φύγει πιο εύκολα.. Προσωπικά στα ίδια χρήματα κ εγώ την εγχώρια θα προτιμούσα..Κ οι Γερμανοί τα ίδια λαμόγια είναι με τους Έλληνες μην σας παραμυθιαζουν ότι πουλάνε είναι άριστο...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Όλα αυτά μπορεί να ισχύουν..Η ουσία όμως είναι ότι μια ανάλογη εγχώρια μηχανή στα ίδια χρήματα θα φύγει πιο εύκολα.. Προσωπικά στα ίδια χρήματα κ εγώ την εγχώρια θα προτιμούσα..Κ οι Γερμανοί τα ίδια λαμόγια είναι με τους Έλληνες μην σας παραμυθιαζουν ότι πουλάνε είναι άριστο...
Αυτό τελευταίο το έγραψα πιο πριν με άλλα λόγια, και είναι γνωστό. Και δεν ισχύει μόνο για τους Γερμανούς, αλλά για όλους, λίγο πολύ!

Καλές μηχανές έχει έξω, όπως έχει και κακές! Το ίδιο συμβαίνει παντού άλλωστε.
Ψάξιμο θέλει όπως και να έχει, και για τις δύο εισαγωγής/εγχώριες!
Στα ίδια χρήματα όπως λες, και στην ίδια μηχανολογική κατάσταση θα συμπληρώσω εγώ, για πιο λόγο θα προτιμούσες την εγχώρια σε σχέση με την εισαγωγής;
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Αυτό τελευταίο το έγραψα πιο πριν με άλλα λόγια, και είναι γνωστό. Και δεν ισχύει μόνο για τους Γερμανούς, αλλά για όλους, λίγο πολύ!



Στα ίδια χρήματα όπως λες, και στην ίδια μηχανολογική κατάσταση θα συμπληρώσω εγώ, για πιο λόγο θα προτιμούσες την εγχώρια σε σχέση με την εισαγωγής;
Ο πρώτος λόγος γιατί όπως είπα στην μεταπώληση θα φύγει πιο εύκολα οπότε δεν έχω καμία διάθεση να φορτωθω το εισαγωγής και όταν έρθει η ώρα της πωλήσεις να προσπαθώ να πείσω τους υποψηφίους αγοραστές ότι δεν έχει καμία διαφορά,και ο δεύτερος λόγος ότι όσοι ασχολούμαστε με μηχανες γνωρίζουμε λίγο πολύ τα συνεργεία και τι ρόλο παίζει το καθένα οπότε θα ξέρουμε τι συντήρηση έχει κάνει,και τρίτο θα κόψω και φάτσα πωλητή αν αγοράζω από πρώτο χέρι.. Οπότε για να αγοράσω εισαγωγής θα πρέπει να είναι πολύ δελεαστική η τιμή,η εμπειρία μου έχει δείξει πως με επιμονή βρίσκεις κ εδώ καλές μηχανές σε λογική τιμή..
 
Top Bottom