Η συνεχης όρεξη για περισσότερα γκάζια εχει ''θεραπεία'' ?

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εδώ δικαίωμα γιατί υπάρχει θέμα.

ΔΕΝ υπάρχει μηχανάκι που οδηγεί σε οδηγικό λάθος.
Κανένα μηχανάκι ΔΕΝ πάει μόνο του.

Η οποία πτώση.. Το οποίο λάθος βαραίνει ΜΟΝΟ τον αναβάτη-χειριστή του μηχανήματος.

Αν πέσω πχ μμε παπί ΔΕΝ φταίει το παπί.
Ήξερα τι είχα;Ηξερα.Ας πρόσεχα.
Αν δεν ήξερα όφειλα να μάθω.Πάλι ας πρόσεχα.

Το ίδιο με το οποίο "πιστόλι".Πολλών αλόγων και τελικής ή ότι άλλο.

ΟΛΟΙ μας την "τρώμε" από υπερεκτίμηση των δυνατοτήτων μας ως αναβάτες ή λάθος εκτίμηση των δυνατοτήτων της μοτοσυκλέτας και του πεδίου που κινούμαστε.Λάθη δικά μας καθαρά.

Όπως γράφτηκε παραπάνω πολύ εύστοχα. Το "ΕΓΩ" στο ξερό μας το κεφάλι μας ωθεί στο οδηγικό λάθος..


Υ.Γ.Μη μου αναφέρετε χαλασμένα φρένα- κομμένα σωληνάκια εν κίνηση,κλατατισμα ελαστικού.Νομιζω γίνεται κατανοητό το κείμενο.
Μιλώ για μηχανήματα με την συντήρηση που χρειάζεται για κυκλοφορία.
ΑΝ δεν είναι για κυκλοφορία και βγει δεν φταίει το εργαλείο..
Ναι οκ.
Αλλά πάρε την τρέχουσα περίπτωση του γιου του Γιώργου 1 τώρα. Αν πάρει ΖΧ10 μετράει ώρες. Αν πάρει XR-M με τα ηλεκτρονικά θα μετρήσει μέρες. Έχει μηχανάκια που σε βοηθούν, έχει μηχανάκια που σου δίνουν μια να πας στο γκρεμό. Έχουμε ζήσει την φάση με τον pektis προ ετών με πολύ έμπειρο αναβάτη σε λάθος στιγμή.

Η λογική να κυκλοφορούν όλοι με 125 για να μην υπάρχει ο πειρασμός να ανοίξεις το γκάζι είναι λίγο Σοβιετική Ένωση όλοι λάντα (εκτός από τα κομματικά στελέχη).

Padis την ανάγκη για περισσότερο οτιδήποτε την δημιουργούν για να γεμίσει η αίθουσα πελάτες. Δεν πρέπει να πάρεις νέο μοντέλο γιατί έχει μισή τρίχα πρόσθετη από το παλιό, που είχε ήδη μια ολόκληρη περούκα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Ο αγαπητός μας Φρόυντ είπε για το "Εγώ"

Το "Εγώ" είναι το κομμάτι του εαυτού μας που αλλάζει από την άμεση επίδραση του εξωτερικού κόσμου.
Το εγώ είναι το μοναδικό κομμάτι της συνειδητής μας προσωπικότητας.
Περιλαμβάνει όλα όσα γνωρίζει ένα άτομο όταν σκέφτεται τον εαυτό του και αυτό που συνήθως προσπαθεί να προβάλλει στους άλλους.

Κατά την ταπεινή μου άποψη η ανάγκη για κάτι πάντα περισσότερο είναι η ικανοποίηση του :
Εγώ έχω καλύτερο μηχανάκι
Εγώ τρέχω γρηγορότερα
Εγώ στρίβω καλύτερα
Εγώ ταξιδεύω μακρύτερα
Εγώ είμαι λίγο πιο μπροστά από εσένα...

Οπότε φαντάζομαι πως η συνεχής εξέλιξη (όποιου είδους) δεν έχει θεραπεία.


(και μετά από αυτό, βαράτε ελεύθερα...)
Άσε τις φιλοσοφίες του Facebook, θα εκτεθείς πάλι.

Μόλις Εχθές μπέρδεψες την μία άκρη του κόσμου με την άλλη, και το photoshop με έναν πολύ εμφανισιμο τυπο. :ha
 
Τελευταία επεξεργασία:

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Ποιο είναι το πιο ωραίο τραγούδι? Ποια είναι η πιο ωραία γυναίκα? Ποια είναι η καλύτερη μότο?

Όταν βρεθεί μια απάντηση στα παραπάνω που να συμφωνούν όλοι, θα βρεθεί και η μία και μοναδικη απάντηση στο αρχικό ερώτημα που έθεσε ο mallllias .
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Ποιο είναι το πιο ωραίο τραγούδι? Ποια είναι η πιο ωραία γυναίκα? Ποια είναι η καλύτερη μότο?

Όταν βρεθεί μια απάντηση στα παραπάνω που να συμφωνούν όλοι, θα βρεθεί και η μία και μοναδικη απάντηση στο αρχικό ερώτημα που έθεσε ο mallllias .
Σωστός !! Δεν υπάρχει η τέλεια μοτοσυκλέτα !

Αντε λίγο το αφρικα μόνο :p:friend:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αυτό που με γοητεύει προκλητικά παρά πολύ και μου εκφράζεται ως ακόρεστη όρεξη είναι μέγιστη δύναμη του εργαλείου στον μικρότερο χρόνο πχ στην προσπέραση ,στην απαγκίστρωση γενικώς από ποικίλες καταστάσεις
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου η τελική


ΥΓ
Πολυ όμορφο θέμα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό που με γοητεύει προκλητικά παρά πολύ και μου εκφράζεται ως ακόρεστη όρεξη είναι μέγιστη δύναμη του εργαλείου στον μικρότερο χρόνο πχ στην προσπέραση ,στην απαγκίστρωση γενικώς από ποικίλες καταστάσεις
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου η τελική


ΥΓ
Πολυ όμορφο θέμα
Ναι....για να σε ενδιαφέρει θα πρέπει να εχεις
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Άσε τις φιλοσοφίες του Facebook, θα εκτεθείς πάλι.

Μόλις Εχθές μπέρδεψες την μία άκρη του κόσμου με την άλλη, και το photoshop με έναν πολύ εμφανισιμο τυπο. :ha
Δεν υπάρχει θέμα Χρήστο.

Έχω και καιρό να πάρω τα χάπια μου.....
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άσε τις φιλοσοφίες του Facebook, θα εκτεθείς πάλι.

Μόλις Εχθές μπέρδεψες την μία άκρη του κόσμου με την άλλη, και το photoshop με έναν πολύ εμφανισιμο τυπο. :ha
Λοιπόν να που ..

Ο Παντελής ας πούμε έχει πιάσει 100% την φάση "η παρέα είναι κάγκουρες και πρέπει να φαίνονται". Η οποία είναι και το #1 πελατάκι για το μάρκετινγκ. Όχι μόνο αυτοί αλλά ας τους κρατήσουμε για μισό ποστ.


Ποιο είναι το πιο ωραίο τραγούδι? Ποια είναι η πιο ωραία γυναίκα? Ποια είναι η καλύτερη μότο?

Όταν βρεθεί μια απάντηση στα παραπάνω που να συμφωνούν όλοι, θα βρεθεί και η μία και μοναδικη απάντηση στο αρχικό ερώτημα που έθεσε ο mallllias .
Η διαφορά ανάμεσα σε αυτό και το άλλο είναι ότι αν ακούσεις ένα "κακό" τραγούδι έχεις χάσει 3-5 λεπτά από την ζωή σου. Αν σχετιστείς με μια "κακή" γυναίκα θα χάσεις λίγους μήνες, λίγα χρόνια. Αν πάρεις την λάθος μοτοσυκλέτα μπορεί και να είναι η τελευταία σου.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Για αυτό και εγώ όλα τα λεφτά μου τα δίνω στα μοτοσακα, κάτι ξέρω...
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Λοιπόν να που ..

Ο Παντελής ας πούμε έχει πιάσει 100% την φάση "η παρέα είναι κάγκουρες και πρέπει να φαίνονται". Η οποία είναι και το #1 πελατάκι για το μάρκετινγκ. Όχι μόνο αυτοί αλλά ας τους κρατήσουμε για μισό ποστ.



Η διαφορά ανάμεσα σε αυτό και το άλλο είναι ότι αν ακούσεις ένα "κακό" τραγούδι έχεις χάσει 3-5 λεπτά από την ζωή σου. Αν σχετιστείς με μια "κακή" γυναίκα θα χάσεις λίγους μήνες, λίγα χρόνια. Αν πάρεις την λάθος μοτοσυκλέτα μπορεί και να είναι η τελευταία σου.
Πέρα απ την πλάκα ο Παντελής όντως το εχει πιάσει σωστά το θέμα.
Το φαίνεσθαι καλύπτει πολλά κενά (τουλάχιστον μέσα στα κεφάλια τους) για πολύ κοσμο.

Δεν υπάρχει λάθος μοτοσυκλέτα, μόνο λάθος αναβάτης.

Και τελευταίο αλλά και πιο σημαντικό, προφανώς δεν έχεις σχετιστεί ποτέ με λάθος γυναίκα για παραπάνω από μερικά πηδηματάκια.
Σου εύχομαι ειλικρινά να παραμείνεις αδαής στο συγκεκριμένο θέμα.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ναι....για να σε ενδιαφέρει θα πρέπει να εχεις
Έχω
Δεν νομίζω το δικό σου το ρδελακι να εχει ροπή 14,5 κιλά
Πρέπει να κατεβάσεις 2 ταχύτητες κάτω να το φτάσεις στα κόκκινα , η να το πηγαίνεις ψηλά συνέχεια το οποίο σε κουράζει
Έπειτα έχει να κάνει και με το πόσο μπορεί να διαχειριστει ο καθένας την μοτοσυκλέτα του
Στην ευθεία πάνε όλοι όμορφα και πολύ
Στις μεικτές διαδρομές βλέπεις κάποιους με μικρότερα εργαλεία να εκμεταλλεύονται όλην την δύναμη και άλλους με μεγάλα να μην μπορούν να αντέξουν ούτε το 50% της δύναμης
Άρα το να θέλεις γκάζι και να μην έχεις την ικανότητα να το χρησιμοποιείς είναι καθαρα ψυχική περίπτωση και σαν τέτοια πρέπει να αντιμετωπιστεί

Πολύ ωραίο θέμα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχω
Δεν νομίζω το δικό σου το ρδελακι να εχει ροπή 14,5 κιλά
Πρέπει να κατεβάσεις 2 ταχύτητες κάτω να το φτάσεις στα κόκκινα , η να το πηγαίνεις ψηλά συνέχεια το οποίο σε κουράζει
Έπειτα έχει να κάνει και με το πόσο μπορεί να διαχειριστει ο καθένας την μοτοσυκλέτα του
Στην ευθεία πάνε όλοι όμορφα και πολύ
Στις μεικτές διαδρομές βλέπεις κάποιους με μικρότερα εργαλεία να εκμεταλλεύονται όλην την δύναμη και άλλους με μεγάλα να μην μπορούν να αντέξουν ούτε το 50% της δύναμης
Άρα το να θέλεις γκάζι και να μην έχεις την ικανότητα να το χρησιμοποιείς είναι καθαρα ψυχική περίπτωση και σαν τέτοια πρέπει να αντιμετωπιστεί

Πολύ ωραίο θέμα
Έχεις δίκιο....είναι ψοφιμι, βαστα Τούρκο να γεμίσω
Που να την βρει την ροπή.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πέρα απ την πλάκα ο Παντελής όντως το εχει πιάσει σωστά το θέμα.
Το φαίνεσθαι καλύπτει πολλά κενά (τουλάχιστον μέσα στα κεφάλια τους) για πολύ κοσμο.

Δεν υπάρχει λάθος μοτοσυκλέτα, μόνο λάθος αναβάτης.

Και τελευταίο αλλά και πιο σημαντικό, προφανώς δεν έχεις σχετιστεί ποτέ με λάθος γυναίκα για παραπάνω από μερικά πηδηματάκια.
Σου εύχομαι ειλικρινά να παραμείνεις αδαής στο συγκεκριμένο θέμα.
Ο Παντελής έχει πιάσει ολοσωστα μια πλευρά.

Το αν θα δεις το ζευγάρι αναβάτη-μοτοσικλετα από την μια πλευρά η από την άλλη δεν έχει σημασία, σημασία έχει ότι υπάρχουν λάθος ζευγάρια.

Για το άλλο δεν θα μπω σε φάση να συγκρίνω λάθη και ποιος έκανε μεγαλύτερα, να δεχτώ ότι είμαι μικρό ψάρι.

Στις μεικτές διαδρομές βλέπεις κάποιους με μικρότερα εργαλεία να εκμεταλλεύονται όλην την δύναμη και άλλους με μεγάλα να μην μπορούν να αντέξουν ούτε το 50% της δύναμης
Άρα το να θέλεις γκάζι και να μην έχεις την ικανότητα να το χρησιμοποιείς είναι καθαρα ψυχική περίπτωση και σαν τέτοια πρέπει να αντιμετωπιστεί

Πολύ ωραίο θέμα
Εδώ εδώ, κύριε πρόεδρε εγώ ήθελα 100 άλογα μείον όσα χαλάει ο εκκεντροφόρος και η άλλη με έδερνε μέχρι που πήρα τέρας.

Παρεμπιπτόντως, δεν είναι ανάγκη να πας πιο γρήγορα από την παρέα σου για να περνάς καλά με την μηχανή σου.

Οι άνθρωποι που περιγράφεις Στέργιο, όπως οι άνθρωποι που περιγράφει ο Παντελής πιο πίσω, αμφιβάλλω αν είναι ποτέ ευτυχισμένοι όταν ζουν μέσα στο "με ποιον να συγκριθούν" κάθε μέρα.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Το αν θα δεις το ζευγάρι αναβάτη-μοτοσικλετα από την μια πλευρά η από την άλλη δεν έχει σημασία, σημασία έχει ότι υπάρχουν λάθος ζευγάρια.
Στα λάθος ζευγάρια έχουν επιλογή και οι δύο.

Στο ζευγάρι αναβάτης - μοτοσυκλέτα, επιλογή έχει μόνο ο αναβάτης (εκτος αν το πιάσουμε ποιητική αδεία το θέμα).

Για αυτό λέω ότι δεν υπάρχει λάθος μοτοσυκλέτα, μόνο λάθος αναβάτης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο Παντελής έχει πιάσει ολοσωστα μια πλευρά.

Το αν θα δεις το ζευγάρι αναβάτη-μοτοσικλετα από την μια πλευρά η από την άλλη δεν έχει σημασία, σημασία έχει ότι υπάρχουν λάθος ζευγάρια.

Για το άλλο δεν θα μπω σε φάση να συγκρίνω λάθη και ποιος έκανε μεγαλύτερα, να δεχτώ ότι είμαι μικρό ψάρι.


Εδώ εδώ, κύριε πρόεδρε εγώ ήθελα 100 άλογα μείον όσα χαλάει ο εκκεντροφόρος και η άλλη με έδερνε μέχρι που πήρα τέρας.

Παρεμπιπτόντως, δεν είναι ανάγκη να πας πιο γρήγορα από την παρέα σου για να περνάς καλά με την μηχανή σου.

Οι άνθρωποι που περιγράφεις Στέργιο, όπως οι άνθρωποι που περιγράφει ο Παντελής πιο πίσω, αμφιβάλλω αν είναι ποτέ ευτυχισμένοι όταν ζουν μέσα στο "με ποιον να συγκριθούν" κάθε μέρα.
Το πουλί μιλάει για τους χαλκιδιωτες που πάνε στον Ρώσο με δίωρη άδεια από τις γυναίκες, τους άλλους που πάνε Βίλια, Στορκ κλπ...... οπότε πάνε χωρίς αύριο και με την κάρτα μου στην τσεπη.
Υπάρχουν κάποιοι άλλοι που κάνουν πολλά χλμ ολοήμερα και πάνε με σβελτο Ρυθμό, που επιτρέπει αντιδραση στην στραβή.
Όταν καβαλήσει το xr και του φύγει το βάψιμο στα νύχια, θα μας ξαναπεί για ροπή...η λουγκρα



Τώρα ποια από τις παραπανω κατηγορίες χρειάζεται ψυχολογική υποστήριξη, εγώ δεν ξέρω γιατί είμαι Μαρμαράς και τους βλέπω στο τέλος.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στα λάθος ζευγάρια έχουν επιλογή και οι δύο.

Στο ζευγάρι αναβάτης - μοτοσυκλέτα, επιλογή έχει μόνο ο αναβάτης (εκτος αν το πιάσουμε ποιητική αδεία το θέμα).

Για αυτό λέω ότι δεν υπάρχει λάθος μοτοσυκλέτα, μόνο λάθος αναβάτης.
Χρήστο

Αν πεις "λάθος αναβάτης για το μηχανάκι"
Και αν πεις "λάθος μηχανάκι για τον αναβάτη"

Πες μου αν αλλάζει το νόημα και που χρειάζεται ποίηση και ο κύριος Μπάμπης-Νιώτης :p
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Γνώρισα ανθρωπο πριν δύο μέρες που πούλησε S1000xr επειδή η παρέα του δεν μπορούσαν να πάνε τις ίδιες ταχύτητες. Και πήρε λέει 1200gs. 2017.

Έχω ακούσει να αγοράζουν πιο γρήγορα μηχανάκια να ακολουθούν τη παρέα αλλά να αγοράζουν πιο αργά δεν είχα ακούσει μέχρι τώρα. Αν υποθέσουμε πως μιλάμε για straight speed δεν μπορείς απλά να ανοίξεις πιο χαλαρά? Και δεν λες ένα μεγάλο gs και αργο. Και οι άλλοι μεγάλα μηχανάκια ονοφφ είχαν.

Μετά από 6 χρόνια, ένα σετ εκκεντροφορων διαλυμένων εκτός εγγύησης κάπου στα 23.000χλμ, έναν άξονα σε ανάκληση και την χαρά ότι τώρα πάνε με ίδιο Ρυθμό με τη παρέα είμαι σίγουρος πως έχει μείνει ενθουσιασμένος με την επιλογή του για την ασπαστη ναυαρχίδα gs που πλήρωσε κούτα 23Κ
 
Top Bottom