ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Online δεν ξερω αλλα στο πρακτικερ σιγουρα.
Αν δεν βιαζεσε (θα λειπω εκτός) ,να παω να σου αγορασω και να το ριξω σε κανα κτελ... αλλα θα χρωστας μπυρες να ξερεις.
Θα ρίξω μια ματιά στο πρακτικερ μην σε βάζω σε μπελάδες τσάμπα! Ευχαριστώ!

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Ξεκίνησα το λύσιμο ώστε να κάνω το μεγάλο σέρβις (βαλβίδες,λάδια,φίλτρα κλπ).Κατά το λύσιμο διαπίστωσα διαρροή λαδιού από το Κάρτερ,στην δεξιά μεριά. Από την βάση του γωνιακού σωλήνα που βρίσκεται ακριβώς πίσω από την τάπα πλήρωσης λαδιού.Θα βγει όλο το Κάρτερ ούτως η άλλως ώστε να κάνω κάποιες δουλειές.Αλλάζω μόνο o-ring και είναι κομπλέ ή θέλει όλο αλλαγή;
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Το ο ρινγκ πρέπει να ναι δεν εχει αναφερθεί πουθενά απο οσο εχω διαβάσει τουλάχιστον εγω,προβλημα με το σωλήνα. Θα αλλάξεις τσιμουχα άξονα αντλιας νερου;
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Το ο ρινγκ πρέπει να ναι δεν εχει αναφερθεί πουθενά απο οσο εχω διαβάσει τουλάχιστον εγω,προβλημα με το σωλήνα. Θα αλλάξεις τσιμουχα άξονα αντλιας νερου;
Ναι!


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
καποιος που να δοκιμασε κατι εκτος γνησια και brembo και να ναι ευχαριστημενος?
Newfren με κάνα 75αρι. Μέχρι στιγμής έχω κάνει 5 χιλιάδες χλμ και είναι μία χαρά με μηδενική φθορά. Στρώσιμο στην αρχή με τα μαλακά τακάκια που δινει και μετά μεταλλικά της ktm. Αν θες να πας πιο ψηλά νομίζω ο καλύτερος είναι τής galfer.
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ξεκίνησα το λύσιμο ώστε να κάνω το μεγάλο σέρβις (βαλβίδες,λάδια,φίλτρα κλπ).Κατά το λύσιμο διαπίστωσα διαρροή λαδιού από το Κάρτερ,στην δεξιά μεριά. Από την βάση του γωνιακού σωλήνα που βρίσκεται ακριβώς πίσω από την τάπα πλήρωσης λαδιού.Θα βγει όλο το Κάρτερ ούτως η άλλως ώστε να κάνω κάποιες δουλειές.Αλλάζω μόνο o-ring και είναι κομπλέ ή θέλει όλο αλλαγή;
Καλημέρα αν μιλάς για το πίσω σωληνάκι δεν έχει oring πιάνει με ένα τσεμπερακι.. μια φωτο θα βοηθούσε βεβαια.. εμένα είχε μικρή διαρροή αυτό το σωληνάκι στην Ένωση του με τον σκληρό σωλήνα του δικτύου. Έβαλα ένα σφυκτηρακι το έσφιξα τέρμα και δεν ξανά έχασε επίσης έβαλα και στο πάνω ένα γιατί μετά από το σερβις που το έβγαλα έχανε ασταμάτητα..
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Καλημέρα αν μιλάς για το πίσω σωληνάκι δεν έχει oring πιάνει με ένα τσεμπερακι.. μια φωτο θα βοηθούσε βεβαια.. εμένα είχε μικρή διαρροή αυτό το σωληνάκι στην Ένωση του με τον σκληρό σωλήνα του δικτύου. Έβαλα ένα σφυκτηρακι το έσφιξα τέρμα και δεν ξανά έχασε επίσης έβαλα και στο πάνω ένα γιατί μετά από το σερβις που το έβγαλα έχανε ασταμάτητα..
Από ότι είδα στο fiche της ktm έχει o-ring.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Μπορείς να ανεβάσεις φωτο να καταλάβω?

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Newfren με κάνα 75αρι. Μέχρι στιγμής έχω κάνει 5 χιλιάδες χλμ και είναι μία χαρά με μηδενική φθορά. Στρώσιμο στην αρχή με τα μαλακά τακάκια που δινει και μετά μεταλλικά της ktm. Αν θες να πας πιο ψηλά νομίζω ο καλύτερος είναι τής galfer.
Έχεις υποψιν καποιο μαγαζί μήπως που τα εμπορευεται;Ευχαριστω:)
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ok άλλο εννοούσα

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
καποιος που να δοκιμασε κατι εκτος γνησια και brembo και να ναι ευχαριστημενος?
Μπροστά μόνο μπρεμπο,εξάλλου τα βαζεις 1 φορά στα 30.000χλμ +++,
πίσω βάζω ebc-braking ότι βρω έτσι κι αλλιώς το αλλάζω γρήγορα, δεν έχω πρόβλημα με κάποιο, μαλακή πάστα να ναι κι ότι να ναι!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ σε όλους. Έβαλα led στο μοτο. Πρέπει να βάλω και τις καπότες που είχε στο φανάρι ή να το αφήσω χύμα όπως Είναι??
 

Ktmalx

Μέλος
Όνομα
Alexandros
Μοτό
Ktm adventure 990 09
ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ σε όλους. Έβαλα led στο μοτο. Πρέπει να βάλω και τις καπότες που είχε στο φανάρι ή να το αφήσω χύμα όπως Είναι??
Εγώ τις έβαλα και πέρασα τα καλώδια στο πλάι χωρίς κοψηματα κτλ
 
Top Bottom