Καταδρομικό διήμερο στο Λάδωνα

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Και επειδη όπως διαβασα καπου εδώ μεσα, ο καλος ο advrider απο δυο πραγματα ξεχωρίζει, το ένα είναι ο επιλογος στα ταξιδιωτικά του, θα πω και εγω δυο πραγματα, στον εαυτο μου πρωτα απολα.

Την επομενη φορα που θα μου περασουν απο το μυαλο αποριες και δυσανασχετιση του τυπου, ‘‘που να παω τωρα, αφου δεν εχω καταλληλο μηχανακι, αφου δεν εχω καταλληλο εξοπλησμο, αφου δεν εχω λαστιχα, καταλληλη εμπηρια, παρεα κλπ κλπ…….. πηγενε…… δε πηραζει… όλα καλα θα πανε…. Διαθεση να υπαρχει…….. εγω τουλαχιστον τις καλητερες μου βολτες τις εχω κανει όταν όλα εδιχναν ότι δεν είναι ιδανικες οι συνθηκες.

Μια ματια στο παρακατω αρκει…….. Καλα ταξιδια σε ολους. :friendship:

Respect για την βόλτα σας και ειδικά για τα γραφόμενά σου στο τελευταίο ποστ!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πολλα μπραβο στην παρεα και στον Μητσο που το μοιραστηκε μαζι μας. :friendship:
 

bmx

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
DR650
Η διαδρομή που κάναμε είναι αυτή:
(H kmz ανοίγει με Google Earth)

Αλλά εγώ είμαι μεγάλος φαν του χάρτη.
Υπάρχουν από την Ανάβαση οι χάρτες: Ορεινή Κορινθία 1/50000, Μαίναλο 1/50000 (αν υπάρχει χρόνος
το καλύτερο είναι να γυρίσεις από Μαίναλο) και Αχαϊα 1/100000.
Δεν κάνω διαφήμιση αλλά οι χάρτες της Ανάβασης εκτός από λεπτομερείς είναι και αδιάβροχοι!:ha
 

Attachments

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Oι δυσκολιες ειναι παντα το αλατοπιπερο σε μια βολτα

Αντε και εις ανωτερα ρε σεις ...Την επομενη να βουτηξετε και οι τρεις στο ποταμι:friend:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Πολυ ωραια βολτα!Οταν υπαρχει καλη παρεα ολες οι αναποδιες δε στεκονται εμποδιο για τπτ ομως!
Μπραβο και στην επομενη με υγεια:)
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
σιγαααααα την βοοοολτα !!!!
αφου ειναι κοτες....δεν γυρισαν να περασουν το ποταμακι....:p:p:p
:laugh::laugh::laugh::laugh::friend::friendship:







ενα μονο θα πω ....ζηλευω ρε παλιοποιοτητες...
ζηλευω...
ζηλευω...
ζηλευω...
ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!

:friendship::friendship::friendship::friendship::friendship::friendship::friendship::friendship:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Ποιος φοράει παντόφλες το βράδυ; και τα λάδια που βαλατε τι ηταν;

2 ερωτήματα που περιμένουν απάντηση...

Α ρε Λάμπρο @bmx! Τέτοιες βόλτες, μονο εσύ!
:rolleyes:

1) καποιος φοραγε παντοφλες τουρκις ερλαινς, αλλα δε λεω ποιος :muted::muted::muted::muted: (ειμαι σιγουρος οτι θα μαθεις εσυ)

2) καμμενα τιγανολαδα απο διπλανο οινομεζεδοπολειο :p:p:p:p

Εχασες τρελιαρη. Σε περημενουμε στην επομενη :friendship:
 

Serial

Μέλος
Όνομα
Παύλος
Μοτό
Suzuki bandit 650 και KAWASAKI KLX450R
Αψογοι...

αυτες ειναι βολταρες μαγκες..

και μενουν για παντα στο νου να ξερετε..

και εις αλλα με υγεια.:friendship:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Αφου καταφεραμε να αναψουμε φωτια με τα βρεγμενα ξυλα, ζεσταθηκαμε και στεγνώσαμε. Οι σκηνες στήθηκαν και εχει ανοιχτει ηδη το σετ με τα εργαλεια. Το dr απογυμνώθηκε σε χρονο ντε-τε απο τον Λαμπρο που ξερει κάθε σπιθαμι του, δεν υπαρχει και η παραμικρη βιδουλα που να μην εχει ληθει και δεθει απο τα χερια του.





Η εξατμιση εβγαλε χαλικια (εκτος απο νερο) το φιλτροκουτι τιγκα στο νερο, βγηκαν τα μπουζια, το καρμπυρατερ (και ληθηκε ΟΛΟ το επομενο πρωινο για να μην χαθει τιποτα) και εμεινε το πλαισιο με τον απογυμνομενο κηνητηρα.





Τσεκαρισμα η μπαταρια και μερικες μιζιες για να βγει ότι νερο υπηρχε στο θαλαμο καυσης απο τις τρυπες των μπουζι (ειναι δυμπουζο :woot::woot:). Και διαφορες εργασιες τσπ και λιγο αργοτερα βγαινουν εξω καποιες προμηθιες προς καταναλωση και φυσικα το καλητερο………………………………. Τσιπουρακι.

Κουβεντολοη και χαβαλες μεχρι αργα διπλα στην φωτια μεχρι που ένα ψιλοβροχο μας στελνει στις σκηνες μας για υπνοοοοο……………….

Η συνεχεια αυριο...............:D:D
Πολύ ωραία τσαρκα Παιδιά:brv:
 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Περίμενα αρκετές μέρες για να το διαβάσω με την ησυχία μου και να απολαύσω τις φωτογραφίες από την 23''άρα οθόνη και όχι από το μάπατολκ... 'Εστειλα τη μικρή στην κολλητή της, έφτιαξα καφεδάκι, άναψα τσιγάρο και διάβασα μονορούφι το απίθανο οδοιπορικό σας!
Και άξιζε τον κόπο η αναμονή!
Μπράβο ρε κομάντα! Θα τη θυμάστε για πολλά χρόνια αυτή τη βόλτα!
:friendship::yrk:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Περίμενα αρκετές μέρες για να το διαβάσω με την ησυχία μου και να απολαύσω τις φωτογραφίες από την 23''άρα οθόνη και όχι από το μάπατολκ... 'Εστειλα τη μικρή στην κολλητή της, έφτιαξα καφεδάκι, άναψα τσιγάρο και διάβασα μονορούφι το απίθανο οδοιπορικό σας!
Και άξιζε τον κόπο η αναμονή!
Μπράβο ρε κομάντα! Θα τη θυμάστε για πολλά χρόνια αυτή τη βόλτα!
:friendship::yrk:

:D:D:D:D ευχαριστουμε Γιαννη. καλη επανοδο στα χωματα με το καινουργιο εργαλειο
 
Reactions: yns
Top Bottom