Πιάδα 24/9/2017

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Είμαστε και 'μεις για τη βόλτα...μιας και μετακομίσαμε στη πρωτεύουσα λέμε να δούμε τις ομορφιές εδώ γύρω...

Περίπτερο Χαϊδαρίου λοιπόν 09:00, (έτσι το λέγαμε κάποτε) διορθώστε με αν κάνω λάθος.

@Eversman, πολύ ωραίος ο πρόλογος, με την ιστορία του τόπου....
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Καλοδεχούμενοι άπαντες :)

Όσον αφορά την ιστορία του κάθε τόπου, προσπαθώ να μαθαίνω αλλά και να μου μαθαίνουν άλλοι. Συνήθως αυτοί είναι οι ντόπιοι του κάθε τόπου, που άν πιάσεις την κουβέντα μαζί τους, μαθαίνεις πράγματα που δεν τα γράφουν τα βιβλία ή το ίντερνετ.

Π.χ. ο Κώστας (@kostas_366), ο οποίος μένει στα πέριξ, μου είπε για αυτό το πανέμορφο καστρομονάστηρο, το οποίο αγνοούσα και μου το πρότεινε για βόλτα μετά τον καφέ, μιάς και είναι δίπλα από εκεί που θα είμαστε:

http://epidavros.gr/el/mones-ekklisies/252-monh-panagia-tou-kalamiou.html
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Μίλησα με τον Παναγιώτη και πρότεινα τα εξής.
Έπειτα από την Ν. Επίδαυρο και το κάστρο, αφού κανονιστεί και ο καφές, ένα όμορφο, κλειστό και φρέσκο στροφιλίκι, μας πάει σε λίγη ώρα στην μονή καλαμίου (μπας και ρίξει και καμιά γκαζιά ο Αδαμό). Από αυτό το όμορφο μέρος, σε άλλο κλειστό στριφιλίκι πάμε τραχιά, Αγ. Ελένη και βουρ για ``τεράστιο`` φαγητό. Από εκεί Δρυόπη και ξανά μανά πίσω ή κάποιοι θα έχουν και άλλη εναλλακτική π.χ. πυραμίδα Λυγουριού ή Απόλλωνας Μαλεάτας που δεν είναι επισκέψιμος, αλλά ίσως κάτι αλλάξει. Ο επόμενος καφές σπίτι μου, για τον πολύ απλό λόγο, ότι γλυτώνετε ένα ταξίδι στο Μιλάνο, γιατί μόνο εκεί κάνουν αντίστοιχο καφέ!!!! Αυτά τα λίγα από εμένα. Αυτά προτείνω εγώ, τώρα εσείς έχετε το ...μαχαίρι.

Υστ. Η εκδρομούλα έτσι έχει απ όλα, καφέ, κους κους, στροφές, τοπία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Καλημέρα στην παρέα να περάσετε καλά στη γειτονιά μου ...
Μακάρι να μπορούσα να τα λέγαμε για λίγο...
Να είμαστε καλά την επόμενη Κυριακή θα έχει βόλτα !!
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Λυπάμαι αλλά λόγω δουλειάς και ενώ είχαμε ανέβει στη μηχανή αναγκαστήκαμε να γυρίσουμε πίσω
...καλά να περάσετε και περιμένουμε φωτό...
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Δεν υπολογισα το "φαι"του πηγασου οποτε θα με βρειτε στο πρωτο βενζιναδικο (ΣΕΑ) μετα τα διοδια
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Λοιπόν, τι λέει το προγραμμα? Να φανταστώ είστε Ν. Επίδαυρο?
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Δεν καταφερα να σηκωθω το πρωι, ψηνομαι ομως να ξεκινησω σε λιγο και να ακολουθησω τα χναρια σας. Καλες βολτες!
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Μην περιμένεις απάντηση από δω!!!
Ο Eversman έχει Nokia 3310 (χιχιχιχι)
Ίσως ότι καλύτερο δτιάχτηκε ποτέ. Μόνο τέτοιο είχα χαχα
Δεν έχουν κ κανένα τηλ. στα προφίλ.
 
Top Bottom